Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Слідчий не пояснив, які дії класифікуються незаконними та чи можуть все ж провести виставку.
Державне бюро розслідувань арештувало приватну колекцію картин родини п’ятого президента Петра Порошенка.
Як інформує УМ, про йдеться це у Facеbook-сторінці музею Гончара, та телеграм-каналі нардепа "Євросолідарності" Олексія Гончаренка.
"28 травня, приблизно о 13:30, в музей знову прийшли представники ДБР. Один із представників показав своє посвідчення директору музею, Петру Івановичу Гончару, та представився слідчим. Надав ухвалу Печерського районного суду про арешт майна, власне приватної колекції картин родини Порошенків. Та попросив написати від руки розписку про отримання цієї ухвали та його кримінальну відповідальність за незаконні дії з цією колекцію",- йдеться в повідомлені музею.
Гончаренко повідомив, що картини арештували і "винесли прямо з музею".
У музеї Гончара зазначили, що слідчий не пояснив, які дії класифікуються незаконними та чи можуть все ж провести виставку.
Копію розписки слідчий не надав та не дозволив її сфотографувати. На питання, чому директор не може мати копію цієї розписки, відповіді не надав.
"28 травня, приблизно о 13:30, в музей знову прийшли представники ДБР. Один із представників показав своє посвідчення директору музею, Петру Івановичу Гончару, та представився слідчим.
Надав ухвалу Печерського районного суду про арешт майна, власне приватної колекції картин родини Порошенків.
Та попросив написати від руки розписку про отримання цієї ухвали та його кримінальну відповідальність за незаконні дії з цією колекцію".
Гончаренко повідомив, що картини арештували і "винесли прямо з музею".
У музеї Гончара зазначили, що слідчий не пояснив, які дії класифікуються незаконними та чи можуть все ж провести виставку.
Копію розписки слідчий не надав та не дозволив її сфотографувати. На питання, чому директор не може мати копію цієї розписки, відповіді не надав.
Як повідомляла УМ, 22 травня Порошенка викликали на допит до ДБР в якості свідка у справі про незаконне переміщення через кордон 43 картин всесвітньо відомих художників на 11 годину 26 травня. Замість допиту Порошенко у вівторок відкрив виставку картин, які фігурують у провадженні, у музеї Гончара.
Повідомлялося, що співробітники ДБР приїхали у вівторок до музею Гончара, де вручили повістку про повторний виклик на допит п'ятого президента Петра Порошенка його дружині Марині, проте адвокат Порошенка цю інформацію заперечує.
Згодом директор музею Івана Гончара заявив, що співробітники ДБР не надали відповідного рішення суду та ввірвалися в музей, зламавши двері.
У Державному бюро розслідувань запевнили, що не застосовували "будь-які заходи фізичного впливу" біля музею Івана Гончара 26 травня.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>