ДБР приїхало на виставку картин Порошенка, фото

15:59, 26.05.2020
ДБР приїхало на виставку картин Порошенка, фото

На виставці представлені оригінали митних декларацій 43 картин

П’ятий президент України Петро Порошенко не пішов на допит у Державне бюро розслідувань у справі про незаконне переміщення через кордон культурних цінностей, натомість відкрив виставку картин, які фігурують у вищевказаній справі.

 

Як інформує УМ, про це сам Порошенко написав у Facebook

 

"Сьогодні у Музеї Івана Гончара відкривається виставка художніх робіт із колекції Петра і Марини Порошенків. Після завершення карантину десятки тисяч шанувальників мистецтва матимуть можливість ознайомитися із найкращими зразками світового мистецтва із нашої колекції, яку ми дбайливо збирали. Це було задовго до війни, ми хотіли повернути Україні й українському народу те, що українцям належить по праву.

Вдячний Марині за ідею та чудовому музею Гончара, який прийняв колекцію. Також вдячний тим, хто прискорив відкриття цієї виставки: фактичному керівникові ДБР адвокату Януковича пану Бабікову, куратору правоохоронних органів в Офісі президента адвокату Єфремова пану Смирнову, усій потужній команді Генеральної прокуратури України на чолі із Генеральним прокурором пані Венедіктовою. Особливі слова подяки Військовій прокуратурі, бо лише вони наважилися внести відверто брехливу інформацію до єдиного реєстру розслідувань, департаменту ДБР із розслідування злочинів серед військовослужбовців, які це підписали".

 

На виставці представлені оригінали митних декларацій 43 картин, їх перелік і платіжні доручення на оплату, зроблені із особистого рахунку Порошенка після сплати усіх податків державі.

 
 
 

Щоб вручити повістку про повторний виклик на допит п'ятого президента Петра Порошенка співробітники Державного бюро розслідувань приїхали до музею Гончара. Повістку вручили дружині Петра Порошенка - Марині.

 

"Дружині Порошенка вручили повістку про повторний виклик на допит, щоб вона передала її чоловікові", - сказано в повідомленні

Нагадаємо,  Державне бюро розслідувань терміново викликало п’ятого президента України Петра Порошенка 26 травня на допит у якості свідка.

 

Зазначалося, що Порошенка викликали на допит у рамках кримінального провадження № 42020000000000307. У провадженні розслідують обставини переміщення через кордон України з приховуванням від митного контролю колекції з 43 картин всесвітньо відомих художників