У бойові бригади на закупівлю дронів спрямували 1,89 млрд грн
Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів. >>
Столтенберг, Браун, Остін і Умєров під час «Рамштайн-23». (defense.gov)
Міністр оборони США Ллойд Остін та голова Об’єднаного комітету начальників штабів США, генерал Чарльз Браун підбили підсумки зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» у Брюсселі 13 червня.
Це було вже 23-те засідання групи за безпосередньої участі міністрів оборони країн-партнерів України, а не у форматі відеоконференції.
Як інформує Україна молода, підсумки «Рамштайн-23» Остін та Браун оголосили під час брифінгу, передає сайт Пентагону.
Зокрема, міністр оборони США наголосив, що дії України з укріплення оборонних ліній, ефективне використання наданого партнерами озброєння та мобілізація разом матимуть суттєвий вплив на бойові дії.
«Українці багато зробили для укріплення своїх оборонних позицій і ефективно використовують зброю, яку їм надають, і боєприпаси. І ще більше цього продовжуватиме надходити. І тому, на мою думку, із часом вони стануть сильнішими.
Вони також роблять усе можливе, щоб мобілізувати більше людей і навчити більше людей. Отже, я гадаю, що поєднання цих речей матиме доволі суттєвий вплив на полі битви, але потрібен певний час», - сказав пан Остін.
Глава Пентагону також наголосив, що кошти на допомогу Україні є, і підтримка продовжить надходити "вельми значущим чином".
За його даними, на Харківщині спостерігається сповільнення просування росіян і стабілізація цієї ділянки фронту. Однак декілька тижнів тому були побоювання, що ми побачимо значний прорив з боку росіян, визнав міністр.
Загалом Ллойд Остін високо оцінив результати сьогоднішньої зустрічі Контактної групи і нагадав, що це була вже 23 зустріч, і щоразу, коли вона проводиться, "вражає рішучість понад 50 країн, які допомагають підтримувати оборону України".
На його думку, головним пріоритетом для України наразі залишається протиповітряна оборона. У цьому контексті він відзначив допомогу, яку забезпечили у сфері ППО, зокрема, Нідерланди, Швеція й Італія.
Глава Пентагону додав, що країни формату "Рамштайн" паралельно працюють над зміцненням ЗСУ в майбутньому та обговорили шляхи розширення виробництва критично важливих боєприпасів та систем озброєння.
«Ми усвідомлюємо, що ставки та результат війни в Україні допоможуть визначити траєкторію глобальної безпеки на десятиліття вперед»,- підкреслив Остін.
У свою чергу, генерал Чарльз Браун заявив, що США як країна-співголова Коаліції винищувачів роблять все для того, щоб Україна отримала літаки F-16 вже цього літа.
«Ми працюємо в онлайн-форматі, щоб переконатися, що у нас є все те, що потрібно Україні. Наша мета - надати ці F-16 цього літа», - сказав він.
І нагадав, що США разом з іншими країнами, які входять до Коаліції винищувачів тренують українських пілотів та забезпечують іншу підготовку. За словами високопоставленого військового США, справа полягає в тому, щоб не лише передати Україні літаки F-16, а й також оснастити їх всім необхідним та забезпечити і навчити технічний персонал.
Як повідомляла «УМ», нещодавно глава Пентагону Ллойд Остін порахував, що з початку війни західні країни-союзники передали Україні 95 мільярдів доларів допомоги.
Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів. >>
Закон про видатки на оборону у 2025 році, ухвалила Палата представників США. В ухваленій редакції немає положення про можливість лендлізу для України. >>
Володимир Зеленський 10 грудня розповів про випробування нової ракети вітчизняного виробництва «Рута». >>
Контракт Пентагону на розширення доступу України до більш захищеної, мілітаризованої версії своєї супутникової мережі Starlink, отримала SpaceX. >>
Друга партія літаків F-16 від Данії вже прибула в Україну. >>
45% загальної вартості контрактів, або 128,6 млрд грн при загальному бюджеті 284,96 млрд грн, Державне підприємство «Агенція оборонних закупівель» віддала спецімпортерам, які фактично є посередниками та здійснюють значну частину власних закупівель також у посередників. >>