Бюджет «плану капітуляції»: Порошенко розкритикував кошторис на 2025 рік
Із трибуни парламенту Петро Порошенко жорстко розкритикував проєкт Державного бюджету на 2025 рік. >>
Українські мільярдери час від часу змінюють свої рейтингові позиції
Американський діловий журнал, один із найавторитетніших і найвідоміших економічних друкованих видань у світі - опублікував рейтинг 100 найбагатших українців. Згідно даних Forbes: лідирує Ахметов, а ось Порошенко — лише сьомий.
Як інформує УМ, про це 6 травня повідомили у Forbes.
Статки сотні найбагатших українців за рік пандемії зросли на 42% — до $44,5 млрд. Список, який складає Forbes Україна, очолив Рінат Ахметов. Його статки за рік зросли у майже тричі — з $2,8 млрд до $7,6 млрд.
На другому місці, як і минулого року, опинився Віктор Пінчук — за рік його активи зросли з $1,4 млрд до $2,5 млрд.
На третє місце з сьомого піднявся Костянтин Жеваго зі статками у $2,4 млрд (торік їх оцінювали у $1,1 млрд).
Петро Порошенко, який торік посідав третє місце, опустився на сьоме. Його активи оцінюють у $1,6 млрд, за рік вони збільшилися на $0,2 млрд.
Перша десятка рейтингу виглядає так:
Рінат Ахметов («Метінвест», ДТЕК) — $7,6 млрд;
Віктор Пінчук («Інтерпайп») — $2,5 млрд;
Костянтин Жеваго (Ferrexpo) — $2,4 млрд;
Ігор Коломойський («Укрнафта») — $1,8 млрд;
Геннадій Боголюбов («Укрнафта») — $1,7 млрд;
Олександр і Галина Гереги («Епіцентр К») — $1,7 млрд;
Петро Порошенко (ROSHEN) — $1,6 млрд;
Вадим Новинський («Метінвест») — $1,4 млрд;
Олександр Ярославський (DCH) — $820 млн;
Юрій Косюк (МХП) — $780 млн.
Крім того, Forbes також зазначає, що за останній рік рейтинг оновився на 21% — 14 учасників потрапили до переліку вперше. Їхні загальні статки перевищують $3 млрд. Серед нових учасників — нардеп від «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук ($620 млн).
Зауважимо, що семеро учасників повернулися до рейтингу після перерви. Серед абсолютних новачків найбільше представників із галузей IT та енергетики.
Додамо, що за даними Forbes, у 2021 році кількість мільярдерів в усьому світі зросла до безпрецедентної кількості — 2 755 осіб, що на 660 більше, ніж у 2020. Найбільше багатіїв у США, на другому місці — Китай. Українські мільярдери за останній рік також збагатіли — у світовому списку їх усього семеро.
Свого часу Bloomberg писав, що статки найбагатшої людини України, бізнесмена Ріната Ахметова, зменшилися на 80% за останні сім років.
Із трибуни парламенту Петро Порошенко жорстко розкритикував проєкт Державного бюджету на 2025 рік. >>
Гранти на розвиток переробної галузі виграли ще 20 українських підприємств – вони отримають загалом 84,9 млн. >>
Агентство ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН) та Україна підписали Меморандум для забезпечення виплат на тверде паливо протягом зимового періоду для обігріву домівок. >>
Оголошену консенсусну позицію лідерів країн «Групи семи» щодо рішення колективно надати Україні фінансову допомогу у вигляді макрофінансового кредиту на 45 мільярдів євро привітала Європейська комісія. >>
Литва інвестує 10 мільйонів євро у виробництво ракети-дрона «Паляниця» за прикладом «данської моделі», тобто шляхом прямого фінансування українського виробника. >>
Законопроєктом №11090 уряд пропонує поступово підвищити ставки акцизу на тютюнові вироби. >>