На «німецькій» купюрі 50 євро зобразять картину маріупольської художниці

19:39, 11.01.2025

Ірина Федоренко та євро, серед яких буде її картина. (Фото: Ірини Федоренко/Facebook)

Серію робіт «Діти війни», що відображають емоції дітей, які стали свідками воєнних подій створила маріупольська художниця Ірина Федоренко.

 

Одну з робіт обрали для розміщення на регіональних банкнотах емісії 2025 року номіналом 50 євро в Німеччині.

 

Як інформує УМ, про це повідомило Суспільне.

 

"Хочу підкреслити, що це саме регіональні гроші, вони мають більш колекційну цінність, аніж платіжну. Хоча це так само платіжний інструмент, але емісія незначна — в обігу їх навряд зустрінеш", — зазначила Ірина.

 

Картини серії "Children of war" за ці майже три роки були представлені на виставках по всьому світові понад пів сотні разів, зокрема й у Німеччині. За словами авторки, для купюри у 50 євро обрали її роботу під назвою "Дитина".

 

"Ця картина привернула увагу після чергової виставки. Її помітили й запитали в мене дозволу на розміщення саме цієї роботи в емісії 2025. Офіційна презентація пройде пізніше, поки що мене запросили тільки підгледіти процес їхнього створення", — додала Ірина Федоренко.

 

"І хоча всі картини з серії "Діти війни" мають назву — вони формальні. Я не люблю давати їм ім'я. Моя мова — це мова живопису і картини самі кажуть за себе".

 

На картині "Дитина", як і на решті — з цієї серії зображені не реальні діти — це уява художниці.

 

"Війна розпалювала емоції до межі. Дитячі обличчя чесні та прямі, у кожному образі кожен з нас може впізнати себе. Наразі у світі мистецтво стає потужним інструментом, яке впливає на людей і дає змогу достукатися туди, куди буває це зробити дуже важко. Градус наших — українських новин у світі змінюється, однак нам все ще потрібна підтримка і війна, на жаль, ще триває", — наголосила мисткиня.

 

Ірина розповідає, що загалом, до серії "Children of war" ("Діти війни") увійшло майже тридцять картин. Усі вони виконані акрилом на полотні та були створені у 2022 році під впливом повномасштабної війни. За словами художниці, їхня мета — не дати світові забути про те, що сталося в її рідному Маріуполі та в Україні загалом.

 

"Це різні емоції, виражені за допомогою дитячих облич. Однак, це не тільки про дитячі переживання, ці картини — про почуття всіх людей, які переживають війну та, водночас про почуття та емоції однієї й тієї ж людини в різні моменти. Головна ідея полягає в тому, щоб показати цінність людського життя та закликати до миру", — пояснила художниця.

 

Народилася Ірина Федоренко в Маріуполі, жила та працювала в Києві, поки не виїхала з України через початок російського вторгнення. Зараз вона живе з сином і матір'ю в Мюнхені. Свої роботи підписує псевдонімом SEMIRA.

 

"Я нещодавно повернулася з Женеви та готую нові проєкти вже цьогоріч. Запрошую відвідати виставки у Мюнхені та Бремені, де можна побачити мої картини", — анонсувала маріуполька.

 

Картина  написана навесні 2022 року, експонувалася на численних виставках у різних країнах, зокрема на виставці «Жахи війни» в Мюнхені. Ця ж картина прикрасила обкладинку книги про Україну, написаної директором Інституту культури Італії Едоардо Кріссафуллі.

 

Після виставки в Німеччині її обрали для розміщення на регіональних банкнотах емісії 2025 року номіналом 50 євро. Офіційна презентація цих банкнот відбудеться пізніше; вони матимуть переважно колекційну цінність через обмежений тираж.

 

Як повідомляла УМ, «Слава Україні! Героям слава!»: Нацбанк додав гасло на гривневі банкноти.