За 100 мільйонів світлових років від Землі: «Хаббл» сфотографував дивної форми галактику
Новий знімок спіральної галактики IC 3225 .зробив легендарний телескоп «Хаббл». >>
Вчені опублікували докази спостережень зміни режиму літнього антарктичного морського льоду Антарктиди.
На Східноантарктичному плато вчені дослідницької станції Concordia зафіксували найбільший стрибок температури, який коли-небудь вимірювали на Землі — 18 березня 2022 року температура там піднялася на 38,5°C вище середнього сезонного значення. Це стало світовим рекордом.
Як інформує УМ, дослідження опублікували тільки зараз у Journal of Climate після років аналізу.
Рекордний стрибок температури найхолоднішому місці на планеті здивував полярних дослідників — і викликав тривогу. Полюсні вітри, які раніше мало проникали в атмосферу над холодним континентом, тепер несуть багато теплого вологого повітря з нижчих широт, включаючи Австралію, вглиб Антарктиди, що і стало причиною «спеки» поблизу станції Concordia.
Протягом останніх двох років науковці отримували дедалі більше спостережень про метеорологічні аномалії на континенті: льодовики трачають масу зі швидкістю, яка тільки зростає, рівень морського льоду, який плаває в океанах навколо континенту, різко впав.
У досліджені вчені дійшли висновку, що відбувся «різкий критичний перехід» у кліматі Антарктиди. Це може мати наслідки для екосистем самого континенту і для глобальної кліматичної системи.
Темні води на полюсах, які раніше ховалися під льодом, оголюються, і сонячне випромінювання більше не відбивається назад у космос — його натомість поглинає вода і нагріває тамтешні океани.
Серед загроз — затоплення прибережних територій, руйнування харчових ланцюгів, вимирання тварин, посилення глобального потепління.
Зараз континент наздоганяє Арктику, де наслідки глобального потепління досі залишалися найсильнішими на планеті. Арктика нагрівається в чотири рази швидше, ніж решта планети. Наразі є Антарктика почала нагріватись удвічі швидше, ніж планета вцілому.
Як повідомляла УМ, Антарктида «плаче»: крижаний щит за 200 років став тоншим на 450 метрів.
Новий знімок спіральної галактики IC 3225 .зробив легендарний телескоп «Хаббл». >>
У ранньому підлітковому віці Схвалення від оточення найбільше впливає на відчуття благополуччя у дорослому віці, порівняно із іншими аспектами соціальної комунікації. >>
Глобальне дослідження провів Всесвітній фонд природи (WWF) і виявив, що популяції диких тварин скоротилися в середньому на 73% за останні 50 років. Там це назвали «катастрофічною» втратою видів. >>
Розташування людей у Всесвіті, причому дуже точне, можна описати ланцюжком структур, до складу яких входить Земля, – Сонячна система, Чумацький шлях, Місцева група, Скупчення Діви, Надскупчення Діви та Ланіакея. >>
У столиці метеорологи зафіксували не лише найтепліший, а й найсухіший вересень майже за 150 років. >>
Вже зараз ШІ застосовується в найрізноманітніших сферах. Навіть користувачам смартфонів доступні програми штучного інтелекту, які здебільшого задіяні для розваг. >>