«Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття»: у столиці відкрилася унікальна виставка, фото
Виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття» презентував Музей історії міста Києва. >>
Саша Козлов – розробник мобільних ігор
Український розробник мобільних ігор Саша Козлов випустив безкоштовну мобільну гру-головоломку під назвою "Лагода", спрямовану на поглиблення знань про українську поезію.
Гра містить бібліотеку з 400 віршів від понад 30 авторів. Гравці можуть вивчати та відпрацьовувати свої знання української поезії, вирішуючи різні головоломки та завдання в грі.
Як інформує Україна молода, про це її автор написав на своїй фейсбук-сторінці.
«Лагода задумувалась як спокійна, медитативна гра. Ця головоломка не кидає вам виклик, вона просто хоче допомогти вам розслабитися. Багато уваги приділено звуковим ефектам і атмосфері, на вас не давить жодний таймер, звідусіль не вистрибують рекламні банери. Їх узагалі у грі немає», — повідомив розробник.
На початку гри користувач отримує вірш із дещо спотвореним змістом за одним з алгоритмів: переставлені місцями літери або слова, приховані літери, або додані зайві слова, які треба прибрати.
Щоб пройти рівень, гравець має виправити всі помилки: що менше помилок він сам зробить, то більше балів отримає. Набираючи бали, можна відкривати нових авторів у бібліотеці.
Зараз у ній — понад 400 віршів більш як 30 українських поетів та поеток. Зокрема, є поезія Тараса Шевченка, Лесі Українки, Панаса Мирного, Майка Йогансена, Тодося Осьмачки, Андрія Малишка та інших.
За словами розробника, у «Лагоді» — зручний інструментарій для поширення віршів: їх тло навіть можна розфарбувати перед відправленням у соцмережі.
Гра вже доступна для пристроїв на Android та IOS.
Нагадаємо, у червні у мобільний застосунок «Давай займемось текстом» розробники додали нову гру «Круть-верть», з допомогою якої можна перевірити та прокращити знання регіональних говірок України.
Як повідомляла УМ, з початком війни ворог розпочав не лише збройну агресію проти України, але й інформаційну. Українцям дають поради, як вберегтися від фейків та маніпуляцій у мережі.
Виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ-ХХ століття» презентував Музей історії міста Києва. >>
Історію симпатичної дівчини, яка несподівано опиняється в центрі захопливої авантюри, пов’язаної з мистецтвом, розповідає стрічка «Коли ти вийдеш заміж?». >>
Різдвяні резиденції у своїх відділеннях по всій Україні відкрила Укрпошта та випустила марку «Лист Святому Миколаю». >>
Національний банк України, надихаючись легендами про героїчних воїнів Запорозької Січі – козаків-характерників, створив пам’ятні монети “Ні куля, ні шабля!”, що стануть оберегом для сучасних захисників України. >>
"Укрпошта" анонсувала відкриття по всій Україні Різдвяних резиденцій, де можна буде написати й надіслати листа Святому Миколаю, а також презентувала нову марку "Лист Святому Миколаю". >>
Співробітниця кінологічного центру поліції Київщини Катерина Бєляєва цими днями разом зі своїми чотирилапими помічниками стала однією з учасниць проєкту «Галерея героїв». >>