Руді проти сірих. Як євразійських вивірок повертають до Шотландії
Побачити руду білку в Києві — звичне явище, особливо коли в них настає пора запасатися їжею перед морозами. >>
Біля станції Академіка Вернадського оселилося близько 100 птахів.
Субантарктичні пінгвіни повернулися на українську полярну станцію "Академік Вернадський" та будують там гнізда.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Фейсбуці.
«Як ми й передбачали, до "Вернадського" почали масово повертатися пінгвіни! Через цьогорічну аномально теплу зиму вже зараз навколо нашого острова Галіндез – відкрита вода, тож з початку вересня ці птахи малими групами припливали до станції "на розвідку", а днями знову вступили у володіння навколишніми територіями»,- ідеться в повідомленні.
Біологи 27-ї української антарктичної експедиції нарахували на Галіндезі понад тисячу пінгвінів, а безпосередньо біля станції перебувають близько 100 птахів.
На цей острів пінгвіни прибувають на шлюбний сезон. У Національному антарктичному центрі зауважили, що спершу самці пінгвінів залицяються до самок, смішно киваючи їм, а потім створюють пари ті, хто їх ще не має.
На острові також триває будівництво гнізд: для цього птахи збирають камінчики, а своє житло люблять розміщувати на підвищеннях (це в них вважається "преміум клас"). Пінгвіни у процесі будівництва не нехтують красти одне в одного камінці, через що інколи трапляються сварки та навіть бійки. Інколи птахи використовують у своїх гніздах і рослини. Потім пінгвіни відкладають яйця – здебільшого по два.
Основний вид пінгвінів, які проживають навколо станції "Вернадського", - субантарктичні. Їх легко розрізнити за червоним дзьобом, на зріст вони до 90 см, вага – до 6 кг.
У Національному антарктичному науковому центрі зазначили, що спостереження за циклом життя та динамікою пінгвінів є одним із важливих етапів роботи українських біологів. Отримана інформація дозволяє зрозуміти, як зміна клімату впливає на антарктичних тварин і як вони на це реагують.
Зокрема, саме через потепління "теплолюбні" субантарктичні пінгвіни "захоплюють" острів, де перебувають українські полярники, і займають на ньому нові позиції. Наприклад, у сезоні 2021 року вони створили на острові нову - третю субколонію, яка зберігалася й у цьогорічному сезоні.
Як повідомляла УМ, українським вченим вдалося записати як співають тюлені Ведделла поблизу станції "Академік Вернадський". Це різні цвірінькання, свисти і трелі, що "нагадують звуки бластерів із "Зоряних війн".
Побачити руду білку в Києві — звичне явище, особливо коли в них настає пора запасатися їжею перед морозами. >>
На початку листопада мережею поширилося відео, де маленька дівчинка розмальовувала кошеня фломастерами під акомпанемент «стурбованої» матусі, яка й фільмувала це дійство. >>
Домашні кішки в усьому світі можуть походити від північноафриканських диких кішок, які жили близько 2 тисяч років тому, пише IFL Science, посилаючись на дослідження в журналі Science. >>
Боротьба з пташиним грипом триває, та поки перевага залишається на боці вірусу. >>
До станції «Академік Вернадський» прибув науково-дослідницький криголам «Ноосфера» із українською та мексиканською експедиціями на борту. >>
Японські та американські вчені знайшла шість видів цукрів у зразках породи та пилу з астероїда Бенну, які зібрав космічний безпілотник NASA. >>