Пристрасті за «Золотим м’ячем»: чому церемонія-2024 стала скандальною
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Палкі обійми бронзової призерки, молодшого лейтенанта ЗСУ Ярослави Магучіх з Олімпійською чемпіонкою, капітаном ЗС РФ Марією Ласіцкене. (Фото Reuters)
Міський голова Дніпра Борис Філатов вважає великою помилкою обійми бронзової призерки Олімпіади, молодшого сержанта ЗСУ Ярослави Магучіх з Олімпійською чемпіонкою, капітаном ЗС РФ Марією Ласіцкене.
Втім, він обіцяє українській спортсменці, яка живе і тренується у Дніпрі, всебічну підтримку і допомогу, а також засуджує цькування на адресу 19-річної дівчини.
Як повідомляє Україна молода, свою позицію мер навів у соцмережах у понеділок.
«Ти виграєш олімпійську медаль. Тебе переповнюють неймовірні емоції. Тебе – 19-річну дівчину, зовсім дитину, юну, безглузду, таку, що зовсім не бачить ніякого життя за нескінченними виснажливими тренуваннями. Ти робиш фотографію. Може навіть не розуміючи в той момент своєї маленької, але такої непростимої помилки. І тебе починають цькувати. Тисячі диванних «патріотів», які зробили для своєї країни в тисячу разів менше, ніж ти», - написав Борис Філатов.
І додав: «Ярослава, дівчинко наша, твоє рідне місто нікому не дасть тебе образити».
Раніше український каратист, бронзовий призер Олімпіади-2020 Станіслав Горуна також заступився за Магучіх, заявивши, що спорт нібито знаходиться поза політикою:
«В Олімпіаді немає політики! Залиште політику державним діячам і не вплітає політику в усе підряд».
При цьому, Горуна послуговувався нецензурною лексикою, що також неабияк обурило користувачів соцмереж: «Грузіть спортсмена за його політичні прояви, але від**іться від спортсменів за особисті відносини, які сформувались на підставі далеких від політики речей».
У багатьох коментарях до посту Горуни після цього його називають манкуртом.
Натомість відомий український параолімпієць Андрій Демчук у коментарі до посту Горуни не погодився з його позицією і розкритикував його:
«Все навколо має відношення до політики, бо кожен з людей зазвичай громадянин певної країни. А це накладає певні обмеження і можливості. А у українських олімпійців/топових атлетів є такий бонус як підтримка різного роду структур: ЗСУ/ДИНАМО/ і т.д., що теж повинно бути не лише матеріальним бонусом, але і вимогою певного роду поведінки».
Також Демчук зазначив, що для нього як уболівальника Магучіх її поведінка неприємна, "м'яко кажучи", а як для українця ця поведінка для нього "шок".
Як повідомляла «УМ», призерка Олімпійських ігор в Токіо українка Ярослава Магучіх після змагань у фіналі обіймалася з російською спортсменкою Марією Ласіцкене, що виборола золото.
Заступник міністра оборони України Ганна Маляр відреагувала на це і нагадала, що російсько-українська війна накладає певні обмеження на спортсменів, які представляють Україну на міжнародних змаганнях.
Вона вже призначила молодшому сежанту ЗСУ Ярославі Магучіх зустріч у Міноборони з приводу цього скандалу після повернення спортсменки з Токіо.
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Київський «Сокіл» на правах чемпіона України цієї осені розпочав та вже завершив виступи в Континентальному кубку — вибув за підсумками другого раунду без жодної перемоги. >>
Кінематографічний «Оскар», Нобелівська премія, «Золотий м’яч». >>
Українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх визнали найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року . Нагороду від European Athletics їй вручили у Скоп’є під час церемонії Golden Tracks. >>
Офіційно ратифікувала світовий рекорд української стрибунки у висоту Ярослави Магучіх - Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics). >>
Після міжнародної паузи на матчі збірних провідні європейські ліги повертаються до клубних справ: поєдинки внутрішніх чемпіонатів та Ліги чемпіонів — у самому розпалі. >>