Сергій Чукмасов: Чесність виборів Президента забезпечимо спільними зусиллями

Сергій Чукмасов: Чесність виборів Президента забезпечимо спільними зусиллями

Те, що керівником виборчого штабу «Нашої України» у Дніпропетровській області минулого року було призначено колишнього народного депутата України, професора кафедри технологічного проектування Національної металургійної академії, доктора технічних наук Сергія Чукмасова, дехто сприйняв як несподіванку. А опоненти навіть вхопилися роздмухувати «компромат» з приводу його показової непостійності у політичній орієнтації. Тож, природно, у бесіді з Сергієм Олександровичем і кореспондент «УМ» таку тему обійти не міг.

«Мультики» зі звалища

Коли десятикласнику однієї зі шкіл Ленінського району Дніпропетровська Ігорю Козлову стали ввижатися «мультики», стурбовані батьки негайно доставили хлопчину до лікарні. Там він і зізнався, що біду підхопив на стихійному звалищі промислових та побутових відходів по вулиці Черкаській. Воно здавна було чи не найулюбленішим місцем розваг школярів, які завжди могли тут знайти щось для себе цікаве. Цього ж разу діти й взагалі натрапили на справжній Клондайк — хтось вивіз на звалище цілу вантажівку аптечок індивідуального захисту в пластмасових коробках. Школярі, певна річ, відразу оцінили їх вміст. Найбільше вони вподобали таблетки «Тарен» у капсулах, що призначені для протихімічного та протирадіаційного захисту.

Кілерами не народжуються

Раніше засуджений 45-річний кримчанин Сергій Суворов «сколотив» цю групу ще п'ять років тому. Вочевидь, не до душі йому припало життя на свободі, хоч начебто були всі підстави з минулим зав'язати: дружина-вчителька, дитина налаштовували на сімейний лад. Отож, залучивши трьох молодих хлопців, недавній зек став генератором ідей добування легких, як для них, грошей. Спершу об'єкти для розбійних нападів чи просто крадіжок вираховували на території Верхньодніпровського району, а потім поступово переключилися на сусідній Дніпродзержинськ.

Здрастуй, плем'я, молодеє, страусине

Здрастуй, плем'я, молодеє, страусине

Виявляється, не тільки під Києвом «пасуть страусів» — в Україні діє навіть племінна ферма, що спеціалізується на розмноженні цих екзотичних птахів. Її засновники кажуть, що початком страусиної історії України слід вважати не такий уже й далекий 2000 рік. Саме тоді дніпропетровське акціонерне товариство закритого типу «Агро-Союз», що утримує господарство в Синельниківському районі, закупило 12 голів чорної африканської породи. І наміченим курсом у сільгосппідприємстві рішуче прямують дотепер. Саме «Агро-Союз» на сьогодні має найчисельніше в Україні племінне поголів'я страусів, яких уже нараховується 175. Плюс близько 800 голів — товарних.

Тюрмі не до лампочки

У такий спосіб біля стін запорізького управління Державного департаменту України з виконання покарань вони вимагають повернення боргів від однієї з тюрем області. Ініціатор голодування, директор дніпропетровського приватного підприємства «Візір» Олена Головенко, пояснює, що до такого кроку відчаю довелося вдатися з причин доволі банальних. Згідно з підписаними угодами вони поставили на адресу Біленьківської виправної колонії №99, розташованої в Запорізькому районі, продукцію на суму понад 68 тисяч гривень (це були продукти харчування та електролампочки). Однак розплачуватися з ними ніхто не бажає. Звертатися до Господарського суду підприємці не бачать сенсу, бо, за свідченням Олени Петрівни, вони вже мають невдалий досвід вибивання боргів через суд. А тому у правосуддя не вірять.

Діти репресій

Діти репресій

Дніпропетровець Олег Сіренко завітав до корпункту «України молодої» зi стосом паперів, де було викладено історію його родини. Він доводить, що йдеться про iсторичну «білу пляму». Звісно, не стосовно однiєї їхньої родини. Олег Федорович відразу пояснив, про що йдеться: про дітей, чиї батьки стали жертвами сталінських репресій. А власну долю тут він розглядає всього-на-всього як вельми яскравий приклад.

Життя гіршає —

Підсумки декларування доходів мешканців Дніпропетровщини піднесли своєрідну сенсацію. Адже серед них виявилося відразу 26 мільйонерів. Для порівняння: торік їх значилося лише сім, а позаторік — чотирнадцять. Причому четверо отримали доход, що перевищує п'ять мільйонів гривень.

Перекуємо ракети на вагони

Про оригінальну ідею використання в Дніпропетровську рекордного довгобуду — готелю «Парус» на березі Дніпра, який не можуть довести до пуття вже не один десяток років, «УМ» уже писала! Тоді зметикували відкрити на його базі не більше й не менше, а Міжнародний ракетно-космічний центр. Навіть проект устигли створити. За ним на даху будівлі мали встановити справжню 62-метрову ракету «Зенiт-2» виробництва Південного машинобудівного заводу. Та й немало інших незбагненних новацій запропонували, які явно претендували на те, щоб здивувати світ.

Заради трамваїв і мерії не шкода

Катастрофічний стан електротранспорту в Дніпропетровську останнім часом викликає занепокоєння і в душах депутатів міської ради. Після тривалого обговорення можливих шляхів виходу з цієї ситуації вони, зрештою, прийняли досить своєрідне рішення.

Смертельна гребля

Ще не встигли вщухнути пристрасті з приводу недавньої загибелі під час змагань у Харкові 17-річного дніпропетровського фехтувальника Прокоп'єва, як схожа трагічна подія сталася в Дніпродзержинську. Цього разу врятувати не вдалося веслувальника Юрія Мізюка, 1989 року народження. Академічною греблею у тренера комунального підприємства «Спортивний клуб «Прометей» Юлії Васильєвої він займався лише 7 місяців.