Злива куль у «козирному» лiсi

Свідків жахливого замовного вбивства, що сталося пізно ввечері минулої п'ятниці на Старообухівській трасі, не знайдено, хоча неподалік, в районі престижної Конча-Заспи, розташовано чимало садиб можновладців. Наслідки кривавої бійні першим побачив мешканець села Плюти, який повертався додому на власному авто. Він же й викликав міліцію. Правоохоронці називають цей розстріл одним із найжахливіших злочинів за останні десять років.

Вантажівками від Соборності — до Справедливості

Вантажівками від Соборності — до Справедливості

Учора в Харкові з 17.00 до 20.00 на майдані Соборності мали відбутися заходи громадського руху «Народна самооборона»: концерт Марії Бурмаки, виступи лідера руху Юрія Луценка, народних депутатів Миколи Катеринчука та Давида Жванії, а також автора й ведучого програми «Закрита зона» Володимира Ар'єва. Наскільки організаторам вдалося уникнути провокацій «синьо-білих» опонентів, на момент здачі номера було невідомо. Але ще позавчора «Народній самообороні» довелося зіштовхнутися з шаленим опором міськради Добкіна. Регіон, який руками депутатів місцевої облради ще місяць тому закликав притягнути лідерів руху до кримінальної відповідальності, зустрів «Самооборону» вкрай непривітно. Дрібні провокації в «синьо-білій» Одесі кілька тижнів тому виявилися «квіточками» у порівнянні з Харковом: тут стояли до останнього й до глухої ночі. I таки досягли свого: мітинг «Народної самооборони» в самому серці Слобожанщини таки було дозволено. Щоправда, не на майдані Свободи, як планувалося спочатку, а на площі Справедливості. Обидві назви, у даному випадку, є досить символічними. Цікаво, що на захист «самооборонців» стало чимало перехожих харків'ян.

Піратству — бій!

Піратству — бій!

Щодня після обіду поблизу станції метро «Шулявська» кілька молодих людей розкладали на переносних ятках свій нехитрий товар по 25 гривень — піратське DVD. Ще донедавна вони почувалися цілком впевнено, але, як днями пересвідчилася «УМ», прокуривши неподалік «піратів» близько години, останнім часом їх таки почали «ганяти» люди в погонах. Двоє чоловіків характерної зовнішності у штатському та з барсетками, а також сержант у формі міліції Київського метрополітену, який явно виконував їхні вказівки, таки змусили хлопців та дівчину зібрати «фільмотеку» до сумок а ля «човниковий бізнес» та провели з ними профілактичну бесіду десь у приміщенні станції. Наступного дня «УМ» так i не побачила «піратів» на звичному місці. Але чи надовго?

Похорони охорони

Похорони охорони

Принаймні так стверджують працівники ЗАТ «Охорона-комплекс» — досить прибуткового державного підприємства. Профспілковий комітет цього товариства, а також трудові колективи Донецького та Житомирського представництв уже б'ють на сполох, адже, на їхнє переконання, під виглядом так званого реформування керівник МВС Василь Цушко та його команда фактично знищують привабливу охоронну структуру. Майно ЗАТ, за наказом міністра, безоплатно (!) передається до місцевих підрозділів Державної служби охорони МВС, бо приєднати цей «ласий шматок» задарма бажає чимало високопосадовців на Богомольця, 10.
Отже, МВС може стати монополістом на ринку охоронних послуг. Відкриті листи щодо даної ситуації від профспілки ЗАТ «Оxopона-комплекс» були направлені віце-прем'єр-міністру Володимиру Радченку, який опікується силовим блоком в уряді, а також голові Комітету ВР із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимиру Стретовичу. Але реакція Кабміну та парламенту на цю проблему поки що невідома. Звернення охоронців надійшло й до «України молодої».

Сто днів із парадом «ментів»

Сто днів із парадом «ментів»

Звісно, команда міністра внутрішніх справ запевняла, що суботній парад міліції на Хрещатику зі стоденкою Цушка аж ніяк не пов'язаний. Анонсуючи захід, Департамент зв'язків із громадськістю МВС лаконічно називав це дійство урочистими заходами за участю керівництва МВС з нагоди заступання на добове чергування працівників столичної міліції. Але чому саме на Майдані марширували патрульні служби міліції, бійці Державної служби охорони, спецназівці «Беркута», «Барсу» та ледь не уся кінологічна служба Київського гарнізону Внутрішніх військ з трьома десятками своїх чотирилапих вихованців у намордниках? Чому «беркутівці» клали один одного на асфальт та ламали цеглу, бійці «Барсу» з «бойовим розкрасом» облич вправно «різали» один одного ножами та стріляли у повітря холостими з «калашів», а ДАІ проїхало автоколоною з мигалками саме тут?

Чупринку — в Герої України!

Чупринку — в Герої України!

Рівно 57 років тому — 5 березня 1950 року — в нерівному бою з бійцями НКВС біля села Білогорща на Львівщині загинув головнокомандувач УПА Роман Шухевич, відомий під псевдоТарас Чупринка. Радянська влада боялася його настільки, що прах Шухевича спалили, а обгорілі останки викинули у річку Збруч. Роковини загибелі легендарного генерал-хорунжого українські націоналісти вшанували поминальними панахидами та молитвами за Україну. Мітинги й віче на Львівщині, Івано-Франківщині та Тернопільщині були значно багатолюднішi, ніж подібні акції в Києві та Харкові.

За СБУ наглядатиме Тимошенко

Президент Віктор Ющенко своїм указом призначив Володимира Тимошенка Уповноваженим глави держави з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України. Посада президентського уповноваженого не надто відома, але саме він здійснює постійний контроль за дотриманням конституційних прав громадян і законодавства в оперативно-розшуковій діяльності Служби.

Ти — пігмей, а ти — крадій?!

Ти — пігмей, а ти — крадій?!

Учора колишній міністр внутрішніх справ, а нині лідер громадянського руху «Народна самооборона» Юрій Луценко мав консультуватися з юристами з приводу позову до нинішнього керівника МВС Василя Цушка. Пана Луценка обурили звинувачення Цушка на адресу колишнього керівництва міністерства в непрофесіоналізмі та фінансових зловживаннях під час недавнього виступу у Верховній Раді.

«Одіссея» Щербаня: хепі-енд після переляку

«Одіссея» Щербаня: хепі-енд після переляку

«Щербань усіляко ховався від правосуддя, втік від нього аж за океан, розшукувався Інтерполом. Тож узявши підозрюваного у кримінальних злочинах на поруки, народні депутати, очевидно, добре усвідомлюють всі можливі правові та репутаційні наслідки такого кроку» — ці слова Президент Віктор Ющенко сказав ще чотири місяці тому, одразу після нахабно-тріумфального повернення екс-«губернатора» Сумщини. Тоді Щербаня арештували в Борисполі, а вже в Головному слідчому управлінні Генпрокуратури звільнили — взяли на поруки нардепи із Партії регіонів Ян Табачник, Євген Геллер, Михайло Мироненко.
Минула зима, i слідство поставило у справі Щербаня жирну крапку. Ні, воно не спромоглося кваліфіковано довести обгрунтованість звинувачень й передати справу до суду, а навпаки — зробило Щербаня «білим i пухнастим». На Різницькій таки тримають ніс по вітру...
«Слідчий Головного слідчого управління Генпрокуратури не встановив складу злочину у справі, яку було порушено проти колишнього голови Сумської облдержадміністрації Володимира Щербаня. Слідчим було виконано значну кількість оперативних і технічних дій, і слідчий прийняв рішення, що в діях Щербаня немає злочину, а тому справа має бути закрита», — це вже слова Генпрокурора Олександра Медведька, сказані позавчора. Німа сцена. Нестримні аплодисменти «антикризовиків».
Тож у якій площині керівнивництво ГПУ розглядало цю справу на останньому етапі: в юридичній чи політичній? Спробуємо з'ясувати, згадавши хроніку майже дворічної «Одіссеї» Щербаня.

Цушко й анекдоти

Цушко й анекдоти

Учора Верховна Рада заслухала інформацію міністра внутрішніх справ Василя Цушка про ситуацію в його відомстві. Власне, заслуховування було ініційоване «регіоналом» Володимиром Сівковичем. Мовляв, незважаючи на те, що керівництво МВС змінилося, в пресі й далі з'являються публікації про ганебні явища в середовищі правоохоронців. Утім виступ Цушка не стосувався проанонсованих Сівковичем питань і був побудований лише на критиці своїх попередників. Особливо дісталося на горіхи колишньому однопартійцю Василя Цушка по СПУ Юрію Луценку. «Багато почули про діяльність попередника, а хотіли почути, як МВС працює зараз, — слушно дорікнув Цушкові БЮТівець Олександр Турчинов. — Та й критикувати треба юридичною мовою, коли злочин доведено».