Сумне весілля «У Петровича»

Учасниками весілля у цьому містечку гірників на Дніпропетровщині були близько півсотні осіб. І хоч дійство проходило в приміщенні місцевого кафе «У Петровича», частину страв, як часто водиться у подібних випадках, готували у домашніх умовах. Особливо це стосувалося солодкого столу — кондитерських виробів (персиків з кремом, тортів тощо). Тут вдалися до послуг однієї з місцевих мешканок. Своє замовлення вона виконала ще 3 червня, а скуштували солодощі за весільним столом через 2 дні. А згодом людям почало ставати зле.

Вогонь протесту

Вогонь протесту

Нещодавня сумна звістка про смерть відомої російської правозахисниці Лариси Богораз багатьом з нас нагадала про відважних дисидентів. За останні роки про їхні вчинки написано безліч статей, видано стоси книг. Шістьом звитяжцям (серед яких була і Лариса Богораз), які 1968 року в Москві відверто протестували проти введення радянських військ до Чехословаччини, навіть у час «негласності» приділяли особливу увагу. Їхній мужній вчинок оцінено. З огляду на це тим дивніше констатувати, що в Україні дотепер вціліла «біла пляма» з того ж пам’ятного 1968-го. Чи багато з нас знає про акт протесту на київському Хрещатику, біля будинку № 27? Із вчинком шістьох російських дисидентів аналогії тут можуть здатися некоректними. Адже українець у серці столиці себе привселюдно спалив. Про таке самоспалення Олекси Гірника на Шевченковій могилі преса розповіла, однак подібне у Києві увагою оминула. Хоч для світових телеграфних агентств то була подія дня: «Громадянин України Василь Макух, протестуючи проти комуністичного тоталітаризму, поневолення українського народу й агресії СРСР проти Чехословаччини, здійснив у Києві акт самоспалення. Перед мужнім вчинком українця схиляє голови світова спільнота».

«У нас мета одна і лідер один»

«У нас мета одна і лідер один»

На будь-яких виборах роль Дніпропетровщини завжди була однією з найвизначальніших. Бо й за територією, і за кількістю населення область посідає в Україні лідируючі позиції. Отож урожай голосів тут можна зібрати вагомий. Ще одна характерна деталь — під час попередніх виборів їх результати на Дніпропетровщині зазвичай збігалися з середнім показником у всеукраїнському масштабі. А це засвідчує, що розклад політичних сил у загальному контексті тут тяжіє до центру, такої собі золотої середини. І коли опоненти «наших» стверджують, що за Ющенка голосуватимуть західні області, якраз на прикладі Дніпропетровщини можна щодо цього посперечатися. Установчі збори осередку Всеукраїнського об'єднання «За Україну! За Ющенка!» в обласному центрі підтвердили це.

Серйозним клубам — солідні стадіони

Днями у Дніпропетровську відбулася нарада футбольного активу східних, центральних та південних областей України, в якій взяли участь президент Федерації футболу України Григорій Суркіс та головний тренер національної збірної Олег Блохін. Її ключовим моментом стала презентація майбутнього клубного стадіону «Дніпра», адже один з лідерів вітчизняного футболу досі не має власної арени. Споруду вирішено звести на місці старого стадіону «Металург» у центрі міста, нині відомому своїм речовим ринком.

Без вини винні

Без вини винні

Підприємцями стають по-різному. Одному «волохата лапа» у впливових структурах дозволяє триматися на плаву, іншому зі стартовим капіталом «багатий дядько» допоміг, а ще комусь доводиться покладатися лише на власну «світлу голову» та здібності «робити гроші». Дніпропетровчанка Тетяна Давидова з сином могли розраховувати тільки на останнє. Жінка одна поставила на ноги свого Максима. І до технолого-економічного технікуму він вступив, насамперед завдячуючи маминим клопотанням. Здобувши фах технолога з приготування їжі, хлопчина поїхав працювати до Москви та Істри, де заробив непогані гроші.
От тільки до рідних місць Максима тягнуло нестримно. А тут ще й неабияк загорівся ідеєю відкрити у Дніпропетровську свою справу. Тетяні Андріївні, до речі, бухгалтеру за фахом, теж здалося, що удвох із сином вони гори зможуть перевернути.

Жах на вулиці Лазо

Жах на вулиці Лазо

44-річний Володимир жив самотньо на задвірках села навіть за прядивськими мірками. Його оселя розташувалася на самісінькій околиці села окремим хутірцем — у негоду сюди по геть розбитій дорозі й взагалі спробуй дiстатися. Із сусідських була ще одна садиба, а основне поселення відділяла від них пристойна відстань. Однак ці дві оселі мають статус вулиці, яка чомусь називається іменем Лазо.

Зламавши хребет, не втрачай надію

Зламавши хребет, не втрачай надію

Жовтоводця Михайла Гаврилишина страшна біда спіткала в Москві, де він працював будівельником. Влітку минулого року цей молодий чоловік упав з другого поверху і зламав хребет, що й прирекло його на нерухомість. Така серйозна травма на оптимістичний лад ніяк не налаштовувала. Хоч там же, у Москві, потерпілому й надали необхідну в таких випадках допомогу, зробили декомпресію спинного мозку, тобто розрізали тканини, що могли тиснути на нерви, та видалили уламки хребта.

«Педагогічно-науковий Мукачів»

«Педагогічно-науковий Мукачів»

Цей форум на статус політичного заходу не претендував. Сама його назва — «Освіта і наука — стратегічний резерв України» — засвідчувала характер суто фаховий. Ще одне цьому підтвердження — подібні форуми вже пройшли у Львові, Вінниці та Херсоні. Представники блоку «Наша Україна» якщо й брали в них участь, то лише з метою чесно розповісти освітянам та науковцям про свої зобов'язання щодо цієї сфери перед виборами. Принаймні народний депутат Верховної Ради Іван Васюник їхню позицію пояснив саме так. І що крамольного у тому, що освітяни та науковці на власні очі пересвідчаться, з ким їм пов'язувати свої сподівання у найближчому майбутньому?
Отож у Дніпропетровську розпочату раніше фахову розмову сподівалися продовжити, навряд чи передбачаючи ексцеси, адже ні у Львові, ні у Вінниці, ні в Херсоні чогось непередбаченого не сталося. Навіть більше того — щодо організації його розраховували на куди вищий рівень. Адже, за публічним свідченням однієї з активісток, Орини Сокульської, сам голова облдержадміністрації Володимир Яцуба її запевняв, що буде першим помічником у проведенні форуму. Та й просто за логікою речей, «не в першому, але і не другому» місті України не могли вдарити обличчям у багнюку перед делегатами форуму — вчителями, викладачами вищої школи, науковцями з Донецької, Запорізької, Луганської, Полтавської, Харківської областей.

Банкірів — обличчям на асфальт

Ця картина близько 12-ї години дня на площі Леніна біля центрального універмагу в Дніпропетровську нагадувала зйомки бойовика. Бійці у камуфляжній формі і масках з прорізами для очей раптово накинулися на молодиків, які під'їжджали двома авто на розташовану тут стоянку, і завчено поклали усіх обличчям на асфальт. Отож численні перехожі спостерігали за екстремальним видовищем з непідробною цікавістю.

Прошу позбавити материнських прав,

Працівники дніпропетровського дитячого притулку «Росток», які за специфікою своєї діяльності набачилися усього, приголомшені долею 13-річного Іллі Крапивницького. Хлопчину занесло сюди аж із Макіївки Донецької області. Здибавшись у місті на Дніпрі з таким же бродягою, він заробляв на прожиття крадіжками кабелю та розкурочуванням ліфтів. Зрештою, і потрапив до притулку.