Операція «Корпорація»

Більше трьох місяців співробітники Служби безпеки «полювали» на цю комерційну охоронну структуру. Затримати їх потрібно було «на гарячому», але оскільки злочинці не були обмежені ні в грошах, ні у високоякісній прослуховуючій техніці, до того ж активно протидіяли СБУ, на їх затримання пішло значно більше часу, ніж зазвичай. Та гра в «кішки-мишки» із спецслужбою вже завершена: затримано вісім причетних до цієї структури осіб.

Їх залишилося п'ятнадцять

Учора Президент Віктор Ющенко звільнив ще одного суддю Конституційного Суду — Володимира Іващенка. Як i у випадку зі звільненими минулого тижня суддями КС Володимиром Пшеничним та Сюзанною Станік, причина відставки та ж сама — порушення присяги.

Юрій Луценко: Так, я маю інформацію про кілерів, яким мене «замовили»

Юрій Луценко: Так, я маю інформацію про кілерів, яким мене «замовили»

День перемоги лідер «Народної самооборони» Юрій Луценко відсвяткував у колі ветеранів Сумщини, переважно з партизанського руху. Тож бойові 100 грамів Луценко із соратником Миколою Катеринчуком підняли у Спадщанському лісi поблизу Путивля. Саме тут у 1941—1942 роках було місце стоянки легендарного командира партизанів Сидора Ковпака. Нині тут — Меморіальний комплекс партизанської слави. Луценко каже, що обрав це місце для вшанування ветеранів не випадково: мовляв, молодим активістам «Народної самооборони» є чому повчитися у сивочолих партизанів — людей із народу, які без допомоги влади самоорганізовувалися на захист рідної землі. Саме тому акція громадянського руху «Народна самооборона» до 9 травня мала назву «Естафета поколінь».
Юрій Луценко із задоволенням проводив паралелі, казав, що народна самооборона i партизанський рух — поняття нерозривні. Ветеранів розчулили подаровані мобільні телефони, тепер вони завжди будуть на зв'язку. А скуштувавши солдатської каші, багато хто запитував опозиційного лідера, чи скоро і як вирішиться політична криза. «На жаль, наш прапор перемоги ще попереду. Ми зараз лише на Курській дузі, але перемога буде за нами!» — відповідав лідер «Народної самооборони», оголошуючи тост. «Україні молодій», влаштувавши ексклюзив буквально посеред лісу, Луценко погодився розповісти більше.

Присяга не указ?

Присяга не указ?

Рішення Президента звільнити суддів Конституційного Суду Валерія Пшеничного та Сюзанну Станік не було несподіваним (Пшеничного було звільнено у понеділок, а Станік у вівторок. — Ред.). До такого рішення главу держави фактично спонукала попередня бездіяльність самого КС, а також Генпрокуратури. Що й казати, якщо пані Станік попри численні звинувачення у корумпованості та заангажованості так i не взяла самовідвід і не відмовилася від статусу доповідача у справі конституційності указу Президента про розпуск парламенту від 2 квітня, а пан Пшеничний відкрито наполягав на легітимності власного розпису цієї справи саме на Станік. Ще й договорився до того, що 17 квітня у відкритому судовому процесі розкрив таємницю дорадчої кімнати, повідомивши, як голосували судді.

«Усі працюють, усі на місці...»

Незважаючи на те, що на посаді Генпрокурора було відновлено члена фракції Партії регіонів, коаліція аж ніяк не зраділа цьому. Ще б пак! На Різницькій після лікарняного Медведька вже «все було Донбас» за підтримки вірних заступників Віктора Пшонки та Рената Кузьміна, аж тут на арені з'являється Піскун у супроводі Президента! Не дивно, що нового-старого Генпрокурора вiдразу ж пiсля його поновлення хотів бачити в себе «на килимі» особисто Прем'єр Віктор Янукович. Питання могло бути лише одне: Святославе Михайловичу, ви з нами чи проти нас?

Станік, до побачення!

Після скасування Президентом указу про розпуск парламенту від 2 квітня очевидно, що Конституційний Суд має закрити провадження по резонансній справі, слухання якої відбувалося останні півтора тижня. Нема указу, на неконституційності якого наполягали 53 нардепи-коаліціянти у поданні до КС, не може бути й рішення КС. І витрати на суддю-доповідача Станік, довкола особи якої останні дні не вщухали корупційні скандали, виходить, були марними.

Краса за гратами

Краса за гратами

В Україні такий конкурс краси серед засуджених дівчат проводився вперше. Та ще й у єдиній у державі виховній колонії для неповнолітніх дівчат. Уже в Мелітополі з'ясувалося, як нелегко правозахисникам організувати подібне «шоу», якщо красуні перебувають за «колючкою». Але перший млинець хоча й виявився глевким, та все одно подарував усім учасникам проекту — i дівчатам на сцені, i прихильницям у залі, i членам журі, яке порівну складалося з працівників установи та столичних журналістів — масу незабутніх емоцій. Тим більшим було здивування, коли, спілкуючись із дівчатами поза сценою, з'ясувалося, що вони далеко не ангели: звання «Міс установи» виборола дівчина, що отримала строк за участь у згвалтуванні, друге й третє місця посіли юнi вбивцi.

Тому що вони й злякатися можуть...

Сьогодні Конституційний Суд дев'ятий день розглядатиме подання депутатів щодо конституційності указу Президента про розпуск парламенту. На цей час суд мав уже завершити виявлення обставин справи у відкритому режимі й перейти до закритої частини засідання.

У шию гнати таку Генпрокуратуру!

У шию гнати таку Генпрокуратуру!

Учора численні пікети відбулися також під стінами Генпрокуратури. З самого ранку вулицю Різницьку зайняли кілька тисяч прихильників опозиції, тож «антикризовій» коаліції довелося пожежними темпами перекидати сюди хоча б удвічі меншу кількість своїх фанів. Для збалансування. Воно й зрозуміло.

Пристебніть ремінь!

Пристебніть ремінь!

Вітчизняні водії вже третій день спостерігають посилену увагу до себе з боку працівників Державтоінспекції. Інспектори не лише масово виписують їм 17-гривневі штрафи за непристебнутий ремінь безпеки, а ще й «читають» коротенькі лекції і навіть роздають агітаційні календарики на тему безпеки дорожнього руху.