«Підкопчений» Депардьє

«Підкопчений» Депардьє

Понад сім годин у столиці Чечні палала чи не найвідоміша місцева ­«висотка» — 40–поверховий житловий комплекс «Грозний–сіті». Саме в цьо­му комплексі віднедавна має п’ятикімнатну квартиру французький актор Жерар Депардьє — житло він отримав у подарунок від голови Чеченської Республіки Рамзана Кадирова. Втім, за даними російських ЗМІ, помешкання Депардьє розташоване в сусідній вежі, на яку вогонь не поширився.

Андорра перетворюється на Кіпр

Андорра перетворюється на Кіпр

Банки Андорри, карликової держави в Піренеях із населенням трохи більше ніж 76 тисяч мешканців, відкрили за останні місяці сотні рахунків на імена багатіїв із пострадянських держав. Експерти вважають, що Андорра в ролі «податкового раю» може поступово замінити Кіпр. Тим паче, що російські, українські та інші гроші надходять сюди переважно з кіпрських банків.

Назавжди «на добраніч»

Назавжди «на добраніч»

Майже три десятиліття, починаючи з 1970–х, маленькі українці дивилися телевізійну вечірню казку — програму «На добраніч, діти» з улюбленим дідом Панасом, а пізніш — iз лялькою Катрусею. Та незмінним було одне — зворушлива колискова, яка лунала після тієї, чи не єдиної на українському ТБ, дитячої щоденної передачі. «Рученьки–ніженьки... Спокійної ночі, спати пора». Автор тієї пісні — Микола Сом. Позавчора на 79–му році життя Микола Данилович помер у Київській лікарні швидкої допомоги відразу після операції. Про це першим сповістив книжковий інтернет–ресурс «Літакцент».

Небезпека з повітря

Небезпека з повітря

Надзвичайна ситуація, яку оголосив столичний очільник Олександр Попов, тепер нависла над нашими головами. Подивіться на дахи будинків — і ви побачите загрозливі крижані «списи», які важкими гронами звисають з карнизів, готові от–от обвалитися. Фотокореспондент «УМ» спеціально пройшов Хрещатиком, щоб зафіксувати в кадрі десятки потенційних бурульок–убивць. Вага деяких сягає, на око, навіть центнера. Мало де в центрi Києва місця потенційної загрози не огоро­джено обмежувальною стрічкою.

Загадковий допит Абрамовича

Один із найбагатших людей світу, колишній губернатор Чукотки Роман Абрамович, за один день збіднів на 132 мільйони доларів. Саме стільки коштували російському мільярдеру позавчорашні чутки про те, що його нібито заарештували у США. Ця розтиражована пресою новина одразу призвела до обвалу акцій належного Абрамовичу бізнесу. І байдуже, що представники олігарха повідомлення про арешт негайно спростували — процес уже пішов.

Коли все це розтане...

Маси снігу, які «осіли» в Україні, швидко не розтануть, заспокоює директор «Укргідрометцентру» Микола Кульбіда. До речі, завдяки такій великій кількості снігу потепління не буде таким відчутним. Стабільне тепло, за прогнозами синоптиків, прийде лише у першій п’ятиденці квітня. А «покращення» наставатиме з 30 березня. «Температура більш–менш суттєво підвищуватиметься, але ми не чекаємо стрімкого зростання температури, — каже пан Кульбіда. — Все–таки це буде повільний процес».

«Жук» сніговий, правдивий

Ой снігу–снігу білого насипала весна не лише на заході України, а й у Центральній Європі. У Німеччині це призвело до курйозу. Там поліцейські виписали штраф за неправильне паркування... снігової скульптури у вигляді автомобіля «Фольксваген–жук».

У ПОЛОні в Ханчжоу

Місто Ханчжоу, що на східному узбережжі Китаю, вирішило знайти нового «Марко Поло». Переможець конкурсу має повторити поїздку знаменитого мандрівника XIII століття, який першим із європейців докладно описав цей край. Платня «новому Поло» становить аж 40 тисяч євро.

Не екс–Прем’єр, так екс–депутат

Учора у Страсбурзі почала роботу чергова сесія Європейського парламенту. На ній депутати–представники 27 країн ЄС за участю верховного представника Євросоюзу з питань зовнішньої і безпекової політики, віце–президента Єврокомісії Кетрін Ештон почали обговорювати також і останні події в Україні.

Пінзель повернувся

Пінзель повернувся

До України повернулися 27 скульптур Йоганна Георга Пінзеля, які побували на першій «персональній» для України мистецькій виставці в Луврі. Виставка тривала з 21 листопада 2012 року по 25 лютого. Зараз у Львівській галереї мистецтв скульптури проходять процедуру розмитнення, розповіла агенції «Захід.нет» директор галереї Лариса Разінкова–Возницька. З 27 робіт, які експонували в Парижі, десять належать храмам Тернопільської області, ще п’ять — «прописані» на Івано–Франківщині. Решта були взяті з єдиного у світі Музею Пінзеля, що у Львові. Проте скульптури не можуть наразі повернутися на місце своєї головної експозиції — у приміщення костелу кларисок, позаяк там, як повідомляла нещодавно львівська преса, протікає дах.