Судові слухання у справі про вбивство Георгія Гонгадзе, що після перерви відновились в Апеляційному судi Києва 14 вересня, за свою нетривалу історію спровокували цілу низку нарікань. І конфлікти з пресою, яку на початку процесу виставляли iз зали засідань (особливо бурхливо події розгортались пiд час перших засiдань, коли медійники навіть написали колективну скаргу на брутальність конвою) — найменший із приводів для цих нарікань.
Із пресою чи без неї, але процесу як такому закидали наступне: без головних фігурантів справи, до яких традиційно відносять Леоніда Кучму і його «силове» оточення, без покійного міністра Кравченка, без генерала Фере, що й по цей день перебуває у комі, без — врешті-решт! — Олексія Пукача, принишклого десь поза межами досяжності українських правоохоронців, — суд над убивцями Гонгадзе виходить половинчатий і зовсім не такий, яким його собі уявляла громадськість. Свої контраргументи щодо цього «УМ» повідомила адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко — всі вони викладені нижче.
Що ж стосується трьох колишніх міліціонерів, нині «прописаних» на лаві підсудних, то тут пані Валентина відкидає будь-які паралелі з Юрієм Вередюком, нині покійним обвинуваченим у справі про вбивство Ігоря Александрова (котрий, зауважимо, свого часу так само детально розказав і показав під час слідчих експериментів, яким чином він позбавив життя донецького журналіста). Та все ж після розмови з нею стає очевидно: процес значною мірою побудований на зізнаннях підсудних. Чи варті вони такої вже беззастережної довіри? Кожен може судити про це в міру своєї обізнаності з подібними прецедентами, один з яких — Вередюк — згадувався вище. Хоча, з іншого боку, свідома «помилка» одних слідчих не мусить компрометувати їхніх колег до кінця віку. Тим паче що доказову базу, яка містить аргументи на користь вини підсудних, суд ще не досліджував, говорить Теличенко.
Відтак — у шосту річницю зникнення Георгія Гонгадзе — ми всі чекаємо на переконливий фінал судових слухань. Бути йому чи не бути — відповідь на це зараз — у руках суддів.