Лагідний до влади

Ситуація з телеканалом ТВі залишається не до кінця зрозумілою, проте вже зараз напевно можна сказати: він перестав бути опозиційним. «Ми розширимо дискурс, у якому сприймався ТВі раніше як винятково опозиційний канал, налаштований на тотальну суцільну критику влади», — заявив у інтерв’ю сайту «Телекритика» новий гендиректор каналу Артем Шевченко. Він обіцяє, що на каналі з’являться нові проекти, а днями (конкретно — 13 травня) нова команда вийде в ефір з перехідною сіткою мовлення, новий старт бренду відбудеться у вересні.

Смертельні генератори

Будівля торговельного центру й швейної фабрики у столиці Бангладеш завалилася через недотримання цілої низки правил безпеки. Як повідомляє агенція «Франс пресс» із посиланням на представника уряду, до будівлі Rana Plaza, яка від початку була спроектована як п’ятиповерхова, незаконно прибудували ще три поверхи. А головне — на даху встановили чотири електрогенератори. Вібрація, яку вони спричиняли, і стала причиною поступової руйнації будинку. До того ж її підсилювали тисячі швейних машинок, які працювали на розташованій всередині будівлі фабриці. Нагадаємо, тріщини в будинку було виявлено 23 квітня — за день до того, як він завалився. За те, що не прислухався до попередження і не евакуював робітників із фабрики, заарештовано власника приміщення Мохаммеда Сохелу Рана.

«Плювок» — у вічність

«Плювок» — у вічність

Спостереження за «сонними» і навіть діючими вулканами — вельми популярний вид екстремального туризму. Проте інколи туристи–екстремали забувають, наскільки це може бути небезпечно. Учора п’ятеро відчайдухів переконалися в цьому на власному сумному досвіді, який став для них останнім у житті. Група туристів саме прогулювалася поблизу кратера одного з найактивніших вулканів на Філіппінах — Майона, коли він несподівано викинув величезну хмару розпеченого попелу. П’ятеро людей загинули на місці, ще семеро отримали тяжкі опіки, повідомляє місцева влада.

Чому гальмує потяг на Європу

На популярному польському інформаційному ресурсі Newsweek.pl опубліковані матеріали, в яких висловлюється стурбованість процесом євроінтеграції України. У публікаціях наголошується, що Україна ніколи не була такою близькою до мрії — підписання в листопаді цього року на Вільнюському саміті договору про асоціацію. Але існує низка об’єктивних і суто суб’єктивних причин можливого зриву підписання цього документа.

Родинні «валізи»

За святами мало хто помітив низку рішень Кабінету Міністрів щодо НАК «Нафтогаз України». Що й не дивно, адже ці ухвали було затверджено на засіданні в понеділок — коли порядок денний Кабміну є фактично засекреченим для широкої громадськості і, як пише сайт «Економічна правда», уряд збирається в скороченому складі (зазвичай це Прем’єр Микола Азаров і міністри від «Сім’ї» на чолі із Сергієм Арбузовим, а інших чиновників запрошують «принагідно»). Отже, було прийнято Прогнозний баланс надходження й розподілу газу на 2013 рік. Маємо скорочення споживання газу — з 63,3 млрд. до 60,06 млрд. кубометрів — і деякі зміни часток серед імпортерів та експортерів. Хто за цим стоїть — можна здогадуватися з інших понеділкових рішень.

Наш паротяг до Вільнюса летить

Наш паротяг до Вільнюса летить

Україна виконає всі умови, необхідні для підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Байдуже, що таких пунктів аж 71. Таке переконання висловив секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв, повернувшись із Брюсселя. «Із десяти законів ухвалено вже чотири, два з них — у першому читанні. Я сподіваюся, що коли парламент повернеться з травневих канікул, до кінця місяця вся решта законодавства також буде прийнята».

Майже лiто

В Україні почалося потепління, встановиться майже літня температура повітря. Субота буде сухою та спекотною (11–13 градусiв уночi та 25–27 удень), а в неділю по всій території України, крім південно–східних областей, пройдуть дощі, подекуди — грози.

«Дах» для ЧАЕС

Підйом арки нового безпечного конфайнменту на Чорнобильській атомній станції заплановано на 15–20 травня, повідомив журналістам гендиректор ЧАЕС Ігор Грамоткін. Він нагадав, що загалом завершення робіт на об’єкті «Укриття» заплановано на жовтень 2015 року.

Метр за метром

Учора та сьогодні у столичному кінотеатрі «Київ» тривають кінопокази дебютних короткометражок людей, які вже давно стали класиками українського кіно. Проект, організований Держагентством iз питань кіно та Національним центром Довженка, називається «Великі Короткого метра». «Ці фільми, часто недооцінені та маловідомі, є своєрідними культурними подіями, що змінили як мистецький ландшафт України, так і персональні історії режисерів, частина стрічок потрапила під заборону і надовго лягла на полиці», — зазначають організатори.

Вляпатись без права голосу

Вляпатись без права голосу

Україна таки зробила ще один крок назустріч «братнім обіймам» північного сусіда. Як заявив Прем’єр–міністр Микола Азаров, Київ домовився з Митним союзом (до якого, нагадаємо, входять Росія, Казахстан і Білорусь), про статус спостерігача в цьому об’єднанні. «На мій погляд, уже рішення прийнято, і йдеться про технічні формулювання», — цитує главу українського уряду РІА «Новості».