Мокра справа

«Київенерго», наприклад, гадає, що скоріше столиця лишиться без води, ніж із водою. Із 22 січня енергетики проводять «каральні операції» з відключення боржників. На черзі — «Київводоканал». Його від’єднання від рубильника матиме сумні наслідки: місто надовго забуде про «банний день» і повноцінне користування каналізацією. «У відносинах із «Київводоканалом» ми переходимо від «дружніх діалогів» до конкретних дій. Якщо з боку керівництва «Київводоканалу» не буде вжито заходів щодо стовідсоткового погашення заборгованості за спожиту електрику, то ми почнемо обмежувати подачу електричної енергії підприємству вже з 10–ї ранку 27 січня», — прокоментував ситуацію комерційний директор підприємства Сергій Чех. За його словами, борг «Київводоканалу» на кінець 2008 року складає 412, 392 мільйони гривень. За перші тижні нового року компанією спожито електроенергії на загальну суму 19 мільйонів гривень, і при цьому сплачено лише 1 мільйон гривень, що складає 5% від суми боргу.

«З любов’ю — Мірошников»

«З любов’ю — Мірошников»

Прес–служба комунального підприємства «Ки­ївський метрополітен» не вважає, що після останньої сесії Київради в керівництві КП відбулися зміни. «Те, що Черновецький озвучив на сесії, було його пропозицією, і не більше того, — коментує для «УМ» речниця метрополітену Надія Шумак. — Не має постанови про звільнення Петра Мірошникова (теперішнього керівника підприємства. — Авт.). Він працює так само, як і працював. І зараз перебуває на нараді в мерії».

Бюджету і зниження тарифів не буде

Бюджету і зниження тарифів не буде

Обіцянка — цяцянка, а наївним киянам — радість. Заанонсованого зниження тарифів на проїзд, про яке нібито домовились Леонід Черновецький та Олександр Мельниченко (в. о. голови Антимонопольного комітету), не буде. Принаймні вчора Київрада за розгляд цього питання навіть і не думала братися. Мотивація полягає в тому, що зниження тарифів слід розглядати разом із бюджетом міста, який наразі не готовий. Так пояснив пресі секретар Київради Олесь Довгий.

Йоулупуккі в трансі

Можете собі уявити Литвина (або іншого спікера), який включає до порядку денного звіт князя Володимира за підсумками хрещення Русі чи надання Лисій горі статусу державного відьмоохоронного заповідника? А ще кажуть, що той, хто в Раді був, у цирку не сміється. Столичний «парламент» і його голова дадуть фору будь–яким клоунам.

Багаті теж плакатимуть

Багаті теж плакатимуть

Як казав Стівен Кінг, диктатори — нудні. І просто кохаються у своїй нудності. Звичайно, Черновецький — ніякий не диктатор, хоча заявка про те, що Олесь Довгий — «наступний мер», дечого варта. Наш мер думає, що він — Путін, а секретар Київради — Медведєв. Але нехай. Вкотре зізнавшись у любові до бабусь (тема «заюзана» до нудоти!), Черновецький вдруге заанонсував, що обкладе податком багатіїв, аби ті сплачували в міську казну навіть за «шнурки від Бріоні». З цього приводу столичний голова проведе референдум — «УМ» уже писала про таку ідею, яка наразі почала набувати більш конкретних обрисів. Тому декілька слів по темі.

Бурулькоборці

Сайт КМДА повідомляє цікаві цифри: виявляється, щодня на ловлю небезпечних для перехожих бурульок виходять 63 бригади по три–п’ять осіб у кожній. Вони чистять лід на дахах будівель, а всього в Києві — 5 тисяч 34 будинки, які мають шатрову покрівлю. У зимовий період під час танення снігу на конструкціях таких покрівель утворюються бурульки.

Він знущається

Читаю в «Україні молодій» у рубриці «Приколи»: «Секрет щастя: зроби людині погано, а потім — як було». Навіяно Черновецьким? Коли я бачу оскал нашого мера на сайті КМДА (поруч із заголовком: «За ініціативи Леоніда Черновецького проїзд у міському транспорті подешевшає») мені страшно хочеться зробити одну річ: запхати в цю псевдопосмішку проїзний за 799 гривень і закомпостувати його мерськими зубами. Щоб хруснуло на все місто, і навіть у нас на Шулявці було чути.

Скажи «а», подумай «б...»

Скажи «а», подумай «б...»

Знайома лікарка з Жовтневої лікарні не дає згоди на те, щоб її ім’я фігурувало в газеті: «Хочу тобі нагадати, що конфлікт у керівних сферах вирішився на користь Черновецького. Він замінив Бідного (головного лікаря; «УМ» писала про колізії довкола цієї посади. — Авт.) і поставив своїх людей. А мені, знаєш, усе–таки важливо отримувати мої 1400 гривень. Я їх і так більше місяця не бачила», — каже вона. «Та й що я можу сказати стосовно платної медицини, яку вводить Черновецький? Цифри взяті зі стелі, якщо перев’язка коштує 40, а пломба — 8 гривень. Чому першими закладами, де доведеться платити, стануть психоневрологічний диспансер №3, наркологічна клініка «Соціотерапія», центр судово–психіатричної експертизи, студентська поліклініка та районна поліклініка Голосіївського району, я не маю навіть приблизного уявлення. Навіть на думку не спадає жодна спільна риса, яка б надала цьому рядові логічності. Що ще тебе цікавить? Що таке огляд у гінеколога без застосування гінекологічного крісла? Ну, це в режимі «бла–бла–бла». Приміром, тобі потрібна довідка для басейну. Йдеш до гінеколога, а він тебе питає: «Скарги є? Як статеве життя? А як життя взагалі? Гаразд, покладіть 116 гривень, ідіть і більше не грішіть. І не їжте на ніч сирих помідорів...».

Дідусь Христос, бабуся Марія

Дідусь Христос, бабуся Марія

Досі вважалося, що Христос народився у Віфлеємі, проте не виключено, що й на київський Шулявці. Легендарний сто­личний герой (маю на увазі мера Черновецького) виступив з власною трактовою цього образу. Представляючи свою колекцію ікон (експозиція виставлена в Музеї російського мистецтва), Леонід Михайлович зазначив, що один з образів Спасителів написаний із «київського дідуся».

Тридцятигрошова опера

Учора в обід на засіданні Антимонопольного комітету України Леонід Черновецький заявив, що з 23 січня знизить ціни на проїзд у столичному муніципальному транспорті. «УМ» по гарячих слідах намагалась отримати коментар у прес–службах «Київпастрансу» та «Київського метрополітену», проте на обох підприємствах нас попросили дещо зачекати — нехай, мовляв, рішення вступить у силу.