Комуністи теж бувають об'єктивними

Комуністи теж бувають об'єктивними

Чи не найголовнішим питанням учорашнього парламентського дня був звіт голови делегації Верховної Ради у ПAPЄ, представника фракції комуністів Бориса Олійника. Щоправда, до того, як розглянути це питання, депутати встигли не на жарт посваритися, сперечаючись, яким має бути порядок обговорення. Депутати від опозиції наполягали на тому, аби не лише заслухати звіт Бориса Ілліча, а й надати слово представникам кожної фракції. Адже до української делегації в європейському парламенті входять депутати всіх мастей, і позиція, скажімо, «більшовика» Карпова (який учора перейшов до «Демiнiцiатив») може кардинально відрізнятися від позиції «нашого українця» Зварича або БЮТівця Головатого. Однак за те, щоб обговорити це питання всіма фракціями, проголосувало лише 120 з лишком нардепів, а пропозиція повернутися до розгляду після того, як усім парламентаріям буде роздано резолюцію ПАРЄ щодо України (як з'ясувалося, наразі цей документ офіційно до ВР іще не надійшов), також не здобула підтримки.

Народ лягли і просять

Народ лягли і просять

Сердешний Леонід Данилович — таки доведеться йому, мабуть, узяти на свої 65-річні плечі тягар третього президентства. Тобто другого, звісно, — Конституційному Суду все-таки видніше. Як наш дорогий Л.Д. не відмовлявся від честі бути обраним на свою посаду знову, та хіба може чуйне серце всенародно обраного Президента не зглянутися на благання свого народу? А народ уже благає...
Спершу висунутися знову Кучму «просили» тільки паперові громадські організації на кшталт «русскіх общин» Криму, однак чим ближче вибори, тим серйозніше беруться за справу технологи Банкової. І, схоже, боротьба за місце під сонцем уже почалася: позавчора Леоніда Даниловича закликали балотуватися на виборах-2004 учасники громадського форуму, який проходив у Луганську.

Куди «Динамо» гроші «динамить»?

Найкрутіший футбольний клуб України з найбільш розрекламованою, найрозкішнішою у всій Східній Європі тренувальною базою, сучасним стадіоном, оснащеним мільйонної вартості (в доларах, звісно) табло виявився... на межі банкрутства. Повірити в це майже неможливо, але в даних Державної податкової адміністрації сумніватися не можна. А за інформацією ДПАУ, чемпіон України та її футбольна гордість «Динамо» (Київ), що представляє однойменне АТ, минулого року не луснув лише дивом. Принаймні так стверджується у відповіді заступника голови ДПА на депутатський запит народного депутата від «Нашої України» Миколи Томенка.

Європа нас обговорить

В Україні вчителів не поважають — своїм платять жалюгідну зарплату, а чужих обзивають «сварливими старушенціями, які лізуть в інтимне життя сусідів»... Останнє визначення належить ведучому ющенконенависницької програмки «Проте», яка виходить після Телевізійної служби новин «Студії 1+1», Дмитру Корчинському. З огляду на те, що цьому панові дозволили протягом 5 хвилин давати на загальнодержавному телеканалі вельми образливі характеристики «бабусі» з Європи Ханне Северінсен та її колезі Ренаті Вольвенд, аналогічне ставлення до доповідачок Парламентської Асамблеї Ради Європи, вочевидь, відчувають і представники української влади. Однак при всій своїй нелюбові до Ханне Северінсен панам з Банкової таки доведеться себе пересилити і сприймати її всерйоз.

Кучма — другий, Україна — важлива, реформа — не європейська

Рахувати, виявляється, уміють не лише українські громадяни, а й американські високопосадовці, котрі, на відміну від нашого Конституційного Суду, твердо переконані, що Леонід Кучма посідає посаду Президента вже вдруге. Принаймні так заявила заступниця держсекретаря США з питань Європи та Євразії Елізабет Джоунс, з якою українські журналісти минулої п'ятниці спілкувалися у «прямій трансляції» по цифровому каналу з Вашингтона. «Президент Кучма публічно й чітко заявив, і нам у тому числі, що він не збирається балотуватися на третій термін. Це рішення, яке ми підтримуємо і гадаємо, що це дуже правильне рішення», — сказала пані Джоунс під час цієї прес-конференції, яка була присвячена питанням американо-українських відносин. І додала: «Ми переконані, що він (тобто Кучма. — Авт.) буде дотримуватися свого рішення», — додала пані Джоунс. Вочевидь, про те, що сам Л.Д., як і КС, може вважати нинішній президентський термін лише першим, Сполучені Штати не замислювалися...

Найгірший «кнопкодав» — Волков,

У Верховній Раді повно депутатів, які працюють не законодавцями, а натискачами на кнопки. Або, як каже спікер Литвин, «кнопкодавами». Той факт, що деякі народні обранці прогулюють засідання ВР «по-чорному», уже давно нікого не дивує. Але на тих парламентаріїв, які сподівалися тихенько відсидітися «в кутку» протягом усієї депутатської каденції в надії на те, що їхня бездіяльність буде непоміченою, чекало розчарування. Завдяки громадській організації «Лабораторія соціального аналізу Ф-4» про те, як активно вони «сачкують», наприкінці кожної сесії має змогу дізнатися вся Україна.

«Барин» їде!

Поки київських автомобілістів лякають дорожніми «пробками», які неминуче виникнуть 23-24 січня (а міліція обіцяє з нагоди приїзду російського президента Володимира Путіна в гості до свого колеги Леоніда Кучми обмежити рух автотранспорту), російський «самодержець» уже морально готується до візиту в братню Україну. Точніше, його готують: позавчора з господарем Кремля зустрівся глава Адміністрації нашого Президента Віктор Медведчук.

Епістолярій спікера

Спікер парламенту Володимир Литвин, як і обіцяв напередодні в інтерв'ю тижневику «Дзеркало тижня», написав своїй депутатській «пастві» листи, в яких, звертаючись особисто до кожного парламентарія, викладає своє бачення ситуації, що склалася у парламенті. «По суті, ми маємо гостру парламентську кризу, яка загрожує переростанням у всеосяжну політичну, — визнає Голова ВР. — Жорстка перманентна боротьба за владу, яка є характерною особливістю України й різко загострилася з розгортанням президентської кампанії відразу ж після виборів до Верховної Ради, призвела до того, що наш парламент почав уже працювати за циклічним принципом — від протистояння до протистояння». Як стверджує Литвин, «протягом 4-ї сесії блокувалося кожне четверте з пленарних засідань», а апогеєм конфлікту, звісно, стало «винесення на розгляд парламенту питання політичної реформи».

«Рада» депутатам не рада

«Програмно-технічний комплекс — система «Рада-3» — Верховної Ради України готовий до роботи у пленарному режимі», — повідомляє інформаційне управління ВР. Над виведеною з ладу «Радою» спеціалісти мудрували з 24 грудня по 6 січня й таки ліквідували наслідки діяльності пустотливих опозиційних ручок, які під час великого парламентського протистояння повисмикували з комп'ютерного мозку законодавчої влади якісь там дротики та напхали до щілин 5-копійчаних монет. І протягом тижня перелякано очікували сьогоднішнього дня — початку останньої пленарної чотириденки 4-ї сесії 4-го скликання Верховної Ради — ану ж бо неспокійні парламентарії знову нашкодять їхньому електронному дітищу?

Ходіння по муках у Мукачевому

Без сумніву, той передсвятковий сюрприз, який підсунув затишному закарпатському містечку Мукачеве Президент, може претендувати на запис у Книзі рекордів Гіннесса рядком «найоригінальніший новорічний подарунок». Як уже повідомляла «УМ», напередодні приходу 2004-го, виборчого, року Леонід Кучма своїм указом презентував мукачівцям... нового мера. Точніше, виконуючого обов'язки міського голови, але, судячи з того, з яким завзяттям свіжоспечений «в.о.» Мирослав Опачко (доти — заступник глави облдержадміністрації) взявся ці самі обов'язки виконувати, дві літери перед найменуванням посади особливої ролі не відіграють.