«Бо треба було оту бандоту поламати»,

«Бо треба було оту бандоту поламати»,

Оселя Лазаренків у Карпівці — на вулиці Центральній. Кажуть, свого часу ця «магістраль» була в селі єдиною, тому й назву прибрала відповідну. Своїм же зовнішнім виглядом вона має завдячувати Лазаренкам. Адже саме стараннями Павла Івановича Центральну заасфальтували. Горіхові ж дерева обабіч вулиці висаджено вже зусиллями Івана Трифоновича, Павлового батька.
Коли Іван Лазаренко вийшов нам назустріч із дому, то зовнішньою схожістю із сином просто вразив. І манера говорити така сама — розважливо, повільно, карбованими фразами.

Десь тут був Сіромаха...

Десь тут був Сіромаха...

Широківський район на Дніпропетровщині розташувався під самісіньким черевом промислового Кривого Рогу. Але у донедавна одному з найбільших на його теренах селі Миколаївка доля виявилася справді лихою. Ще років зо тридцять тому тут нараховувалося понад сім тисяч мешканців, а тепер їх залишаються якісь десятки. Головна причина цього прозаїчна — на населений пункт спрямував свої розробки Інгулецький гірничозбагачувальний комбінат, що й спричинило масове відселення аборигенів. Віднедавна тут перестала існувати навіть школа, а сільрада перебралася до сусідньої Карпівки, до речі, рідного села Павла Лазаренка. Але в ці дні скромна Миколаївка переживає щось із серії «очевидне — неймовірне»: купа начальства, науковців, археологів. А все тому, що в селі знайшли могилу й останки козака Сіромахи.

Із Каліфорнії — по селектору

Позавчора Павло Лазаренко взяв участь у роботі дніпропетровської обласної конференції своєї партії «Громада». На форум однопартійців колишній «хазяїн Дніпропетровщини» прийшов за допомогою гучномовців селекторного зв'язку.

Полетів паркан та двоє вікон

Тривожний сигнал, який надійшов о пів на першу годину ночі 24 жовтня до чергової частини УМВС України у Дніпропетровськiй області, відразу викликав у правоохоронців посилену увагу. Адже вибухнув невідомий пристрій біля садиби по вулиці Чичеріна, де мешкає керівник апарату Дніпро-петровської облдержадміністрації Олександр Перов. Як повідомили у центрі громадських зв'язків УМВС України у Дніпропетровській області, внаслідок вибуху пошкоджено цегляний паркан та двоє вікон 2-поверхового цегляного будинку.

Ліс лісом... не вважати

Спершу ці наміри здавалися цілком благородними, і втіленню їх у життя начебто ніщо не загрожувало. Більше того, вже й сесія обласної ради народних депутатів дала офіційне «добро» на комплексне будівництво індивідуального житла котеджного типу на території Кіровської селищної ради Дніпропетровського району. Щоправда, скромно зазначалося, що ці землі фактично зайняті Дніпропетровським лісгоспом. Саме така «ремарка» й викликала непідробний інтерес у місцевих журналістів. Вони здійняли такий лемент, що голова обласної ради Микола Швець найактивнішу репортерку на своїй черговій прес-конференції привселюдно «пропісочив» за надмірну прискіпливість, з якою вона ставила керівникам різних інстанцій одне й те саме запитання стосовно вищезгаданої лісової території. Однак такий гнів з боку першої особи лише підлив смальцю до вогню.

Куди потече молочна ріка?

Куди потече молочна ріка?

Якщо сьогодні проїхатися українськими селами, то від побаченого мимоволі схопишся за голову. Розгромлені корівники, здається, стали однією з характерних ознак нашого життя. Скорочення поголів'я молочного стада, дефіцит сировини, зростання закупівельних цін на молоко, низька рентабельність виробництва — лише перелік бід галузі навіює висновки вкрай невтішні. Тваринництвом нині займатися невигідно — вже й у масовій свідомості ставиться мало не хрест на тому, чим українці займалися з давніх-давен.

Говорить і показує світлофор

Новинку поки що почули ті перехожі, котрі долають гамірне перехрестя центрального проспекту Карла Маркса та вулиці Леніна. Голос зі світлофора їм повідомляє, коли можна переходити дорогу, а коли треба стояти. З технічного боку тут нічого складного немає: коли вмикається зелений чи червоний сигнал, світло від лампочки потрапляє на електронний диктофон із записаним текстом.

«Була тільки тисяча доларів»

Якщо про когось кажуть, що народився у сорочці, то виконуючого обов'язки міського голови Дніпродзержинська Володимира Добриніна це стосується сповна. Тільки 4 жовтня його затримали на гарячому за підозрою в отриманні від керівника одного з колективних комунальних підприємств хабара у сумі тисяча доларів США. У прокуратурі Дніпропетровської області в доказовості такого порушення закону впевнені, вважай, на всі сто відсотків, адже Добринін ці гроші взяв у руки, перерахував і поклав до кишені.

«Громада» знову «обух сталить»

«Громада» знову «обух сталить»

В Україні ще пам'ятають, що партія «Громада» свого часу була особливо потужною силою саме на теренах Дніпропетровщини. Пояснювалося це дуже просто – тут відбувалося становлення Павла Лазаренка, незаперечного лідера партії, як господарника, політика і взагалі заможної людини.

Фальшива мелодія Відкритий тільки

Компетентні люди кажуть, що в обласному центрі фахівців із вищою музичною освітою не вистачало катастрофічно. Отож нагально постала потреба у створенні власного вузу, який би поступово усунув таку прогалину. І на повному серйозі заговорили про консерваторію. Хоча й усвідомлювали, що й Москва будувалася не відразу. Себто, за помахом чарівної палички консерваторії на світ не з'являються. Зрештою, зійшлися на тому, що ліпше мати синицю в руках, аніж журавля в небі. Таким чином у приміщенні Музичного училища імені Глінки, на вулиці Ливарній з квітня 2004 року стала функціонувати філія Харківського державного університету мистецтв імені Котляревського.