Навчив, як переходити дорогу...
Кривавий інцидент стався позавчора ввечері близько 17.30 у Дарницькому районі столиці — на Харківському шосе. Саме в цьому місці, порушуючи правила дорожнього руху, шосе переходили хлопець із дівчиною.
Кривавий інцидент стався позавчора ввечері близько 17.30 у Дарницькому районі столиці — на Харківському шосе. Саме в цьому місці, порушуючи правила дорожнього руху, шосе переходили хлопець із дівчиною.
Спецоперація «Цунамі» розпочалася ще задовго до того, як Президент Віктор Ющенко публічно розкритикував роботу Державної митної служби. Але власну боротьбу з контрабандою на Володимирській, 33, воліли не анонсувати. Як результат — чимало ганебних даних, якими користувався глава держави у понеділок під час наради «Захист інтересів держави на економічному кордоні України», що засвідчували безпорадність митників у протидії контрабандистам та корумпованість окремих з них, були здобуті саме співробітниками Служби безпеки.
Після ДАІ «гарячий душ» від глави держави отримала Держмитслужба. Справи у митників значно серйозніші. Під час учорашньої наради в СБУ щодо захисту інтересів держави на економічному кордоні України Президент Віктор Ющенко поставив вимогу негайно (протягом тижня) звільнити низку керівників регіональних митниць — керівника Південної регіональної митниці та його заступників, начальників митних пунктів «Одеса–порт» та «Одеса–вантажний», начальника Миколаївської митниці та інших. Подати у відставку запропоновано й голові Держмитслужби Олександру Єгорову, якщо він не може впоратися зі швидким зростанням контрабанди товарів до України.
Лише за два дні після відповідного указу Президента свої спеціальні номери здали до Державтоінспекції 25 високопосадовців. У самій ДАІ лише радіють такій активності й зазначають, що лишилося зібрати ще 201 гербовий номер з трьох цифр. Начальник Департаменту ДАІ Олексій Калинський перераховує можновладців, які першими розпрощалися зі спецномерами: голова секретаріату Президента Віктор Балога, секретар Ради нацбезпеки і оборони Іван Плющ, Голова Верховної Ради V скликання Олександр Мороз та його перший заступник Адам Мартинюк, Прем’єр–міністр Віктор Янукович разом з усіма віце–прем’єр–міністрами, керівники Міноборони, МЗС та МНС Анатолій Гриценко, Арсеній Яценюк і Нестор Шуфрич, начальник Генштабу ЗСУ Сергій Кириченко, а також начальник Управління держохорони, голови облдержадміністрацій та облрад Миколаївщини та Одещини, голова Севастопольської міськради, голови Ради міністрів АРК.
Автор указу Віктор Ющенко спецномерів глави держави не здавав, бо в нього їх і не було. На Банковій зазначають, що Президент такими «козирними» номерами ніколи не користувався, навіть у часи, коли очолював уряд (1999—2001). Всі автомашини, що обслуговують Президента, мають звичайну номерну серію.
Третього грудня виповнюється 285 років від дня народження українського мандрівного філософа Григорія Сковороди. Син простого козака, він став одним із найосвіченіших людей свого часу. «Український Сократ», що подарував світові «філософію серця» і вчення якого шанували далеко за межами України. Що й казати, якщо одним із шанувальників православного Сковороди був папа римський Іоанн Павло ІІ, а його філософія близька серцю сучасного письменника Паоло Коельо... От тільки в Україні його ім’я трохи забуте. За радянських часів учення Сковороди ледь не замовчували, за незалежності — ще належно не оцінили. Про філософа майже забули на Слобожанщині, де він провів останні роки життя. Пам’ятають хіба що у селі Сковородинівці (колишня Пан–Іванівка), що під Харковом, де він помер 9 листопада 1794 року.
Увага Віктора Ющенка до ДАІ ще ніколи не закінчувалася для автоінспекції добром. От і після участі Президента в останній нараді з’явився Указ «Про скасування спеціальних номерних знаків для службових транспортних засобів». Мета — створення рівних умов та посилення відповідальності всіх учасників дорожнього руху, повідомляє прес–служба Президента. Виконувати указ має Кабмін, а вилучати спецномери — МВС. Термін — один місяць.
У номері «УМ» за 27 жовтня вийшла стаття під назвою «Провінційні «перевертні», в якій ми просили СБУ та МВС перевірити факти ймовірного «безміру» силовиків із Дніпродзержинська. Ймовірного, тому що окремі деталі справи потребували перевірки, адже інформація була переважно взята з листа, адресованого народному депутату V скликання Володиславу Забарському від мешканця Дніпродзержинська Валентина Пітюренка. Окрім листа, стаття ґрунтувалася ще й на особистому спілкуванні журналіста Ігоря Рудича з паном Пітюренком. Офіційну позицію відомств на Володимирській, 33 та Богомольця, 10 отримати тоді було неможливо. Але після публікації з’ясувалося, що на матеріал відреагувала лише СБУ. Керівництво МВС натомість чомусь проігнорувало наведені факти.
У вівторок Київський адміністративний апеляційний суд своїм рішенням задовольнив позовні вимоги Ірпінського міського голови Мирослави Свистович і визнав неправомірним рішення міськради про дострокове припинення повноважень мера 3 квітня 2007 року. Самі депутати, яких суд викликав як свідків, які простою більшістю, але без правових підстав проголосували за відставку незручного мера, проігнорували судове засідання.
«Холодним душем» виявилася для керівництва Державтоінспекції МВС участь Президента Віктора Ющенка у міжвідомчій нараді щодо стану справ у сфері безпеки дорожнього руху. Статистика засвідчує, що лише цього року на дорогах загинуло 7 тисяч людей (!), а за п’ять років — 35 тисяч (якщо порівнювати зі світовими показниками, Україна на сотню ДТП втрачає у вісім разів більше людей). Глава держави особисто навів невтішну статистику по кожній області й відтак дав присутнім керівникам облуправлінь ДАІ лише сім днів для пояснень, звітів та виправлення існуючих проблем.