Тунгуський метеорит знайшовся?

Знаменитий Тунгуський метеорит, походження якого (зокрема, й те, чи був це дійсно метеорит) досі залишалося під питанням, схоже, нарешті знайшовся. Проаналізувавши мінеральний склад мікроскопічних камінців, знайдених у районі Підкам’яної Тунгуски, міжнародна група геологів з України, Німеччини та США дійшла висновку, що це уламки саме того легендарного небесного тіла, вибух якого 30 червня 1908 року за новим стилем повалив дерева на території понад 2 тис. кв. км і був зафіксований обсерваторіями в усіх кінцях світу. Попри неймовірну потужність вибуху і вражаючі руйнування, досі вчені марно шукали бодай якісь сліди тіла, яке стало їх причиною. Здавалося б, це мало бути щось величезне, проте ніяких залишків метеорита, чи хоч би що це було, досі виявити не вдавалося.

Закрите небо

Авіадиспетчери Франції почали триденний страйк на знак протесту проти намірів Європейського Союзу створити єдиний європейський авіапростір. Як повідомляє сайт туристичних новин «Смак подорожника», диспетчери стверджують, що проект позначиться на безпеці перельотів та на їхніх умовах роботи. У зв’язку з очікуваними проблемами в авіасполученні, перевізників закликали відучора вдвічі зменшити кількість рейсів, які обслуговують найбільші французькі міста.

Знову на виїзд?

Президент Віктор Янукович виступає за проведення позачергової сесії Верховної Ради. «Якщо буде далі тривати блокування парламенту, необхідно проводити позачергову сесію, Володимере Васильовичу, і приймати рішення», — сказав учора Янукович на засіданні Комітету з економічних реформ, звертаючись до Голови ВР Рибака. «Безумовно, всі питання вирішуються за столом переговорів, але якщо проблеми не вирішуються, необхідно приймати, як говорять, політичні рішення», — додав Президент.

Нетиха вода греблю рве

Нетиха вода греблю рве

У країнах Центральної Європи триває повінь, невблаганно просуваючись до придунайських регіонів України. Хоча наші метеорологи заспокоюють: рівень води хоч і підвищиться, та все ж не до такого катастрофічного, як у західних сусідів.

Двісті: найкращi — на мiсцi

Двісті: найкращi — на мiсцi

Центр міжнародних проектів «Євроосвіта» спільно з Міжнародною спостережною радою опублікував черговий академічний рейтинг університетів «Топ 200 Україна». Його «Євроосвіта» традиційно складає наприкінці кожного навчального року. За показниками останніх років, абсолютними лідерами серед вищих навчальних закладів України залишаються Національний технічний університет України «КПІ» і Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка. Також у першій п’ятірці — Харківський Національний університет ім. Каразіна (єдиний із не столичних вузів), Національний університет «Києво–Могилянська академія» та Національний медичний університет ім. Богомольця. Як зауважують експерти, для цих університетів характерне покращення показників за всіма напрямами діяльності — розвитком навчально–наукової бази, нарощуванням дослідницького потенціалу, підвищенням якості підготовки студентів, розвитком міжнародної співпраці. Також саме в цих вишах концентрується найбільш талановита молодь — кількість абітурієнтів, які закінчили школу з золотою медаллю, та переможців різних олімпіад досягає 50 відсотків. Звісно, випускники саме цих вишів традиційно є найбільш затребуваними на ринку праці.

Росія вже лякає

«Щойно ми стали свідками меморандуму з Україною. Це перший крок, важливий крок, потрібний крок. І ми йому дуже раді. Але він може стати й останнім кроком, якщо нічого не робити. Ми вітаємо цей крок, але ми розуміємо, що якщо наші партнери хочуть брати участь у нашому Євразійському економічному союзі, вони повинні прийняти цілий ряд дуже складних, часом непопулярних рішень. Причому всі рішення, а не тільки їх частину», — це слова глави уряду Росії Дмитра Медведєва, промовлені минулої п’ятниці у Мінську одразу після того, як Прем’єр Микола Азаров поставив підпис під документом про поглиблення співпраці з Митним союзом ЄЕП.

Дітям — морозиво, батькам — «водка–сєльодка»

Дітям — морозиво, батькам — «водка–сєльодка»

Минулих вихідних у школах України відшуміли випускні бали. І не тільки в школах. Адже останніми роками в Україні, особливо у великих містах, з’явилася нова «святкувально–випускна» традиція — відзначати гучними гуляннями кожен новий освітній етап у житті дітей. Тепер випускний бал — це не лише «остаточне» прощання зі школою, а й з дитячим садочком, початковою школою, шкільною дев’ятирічкою. Кожен із цих «рубіконів» відзначається не просто святковим виступом дітей на сцені — цього вже замало. Тепер iдеться і про «водку–сєльодку» для батьків, розважальні шоу–програми, випускання голубів–кульок, дорогі сукні для випускниць та щедрі подарунки вихователям–учителям. А це, звісно, суттєві витрати для батьків і додатковий головний біль.

44 відкриті мільйонери в Раді

44 відкриті  мільйонери в Раді

Серед 183 депутатів Верховної Ради, які оприлюднили свої декларації про доходи за 2012 рік, 44 особи заробили понад мільйон гривень. Про це повідомляє громадський рух «Чесно» з посиланням на дані, отримані з відкритих джерел, та відповіді на звернення.

Колос на газових ногах

Неподільне владарювання російського енергетичного концерну «Газпром» на російському ринку енергоносіїв добігає кінця. Такий висновок робить «Німецька хвиля», яка в аналітичному матеріалі на цю тему повідомляє, що найближчими місяцями російський концерн може втратити монополію на експорт зрідженого газу.

Чудова вісімка

Чудова вісімка

У шести містах — Києві, Одесі, Вінниці, Сімферополі, Донецьку та Харкові — стартували Дні польського кіно. Цей кінофест проводиться в Україні вже ввосьме, що засвідчує поновлення цікавості українців до колись культового на наших теренах польського кіно.