Без «мобілки» — хоч у вогонь!

Надзвичайна подія сталася позавчора вранці на Львівщині, у відомій Сокальській виправній колонії №47, що розташована в будівлі старого монастиря. Як повідомляє Вінницька правозахисна група, двоє засуджених облили себе бензином та підпалили. За словами координатора правозахисної групи Дмитра Гройсмана, засуджені скоїли акт самоспалення, протестуючи проти жорстоких умов утримання, нелюдського ставлення адміністрації колонії.

«Думав, що це протяги...»

«Думав, що це протяги...»

Майже місяць Генпро­куратура мовчала про спробу отруїти одного з її керівників. Лише днями стало відомо, що на Різницькій порушено кримінальну справу у зв’язку з виявленням шкідливих випарів ртуті у службовому кабінеті заступника Генпрокурора Миколи Голомші. Дослідча перевірка виявила достатньо підстав для порушення кримінальної справи за ст. 348 Кримінального кодексу («посягання на життя працівника правоохоронного органу»). Приводом для цього стало звернення самого пана Голомші до Генпрокурора Олександра Медведька.

Щойно ж про синагогу домовлялися!

Щойно ж про синагогу домовлялися!

Канцелярія прем’єр–міністра Ізраїлю Ехуда Ольмерта докладає зусиль для перенесення могили уманського праведника цадика Нахмана до Єрусалима. У разі досягнення компромісу ізраїльтяни готові запропонувати українській стороні високу фінансову компенсацію, повідомляє «Німецька хвиля». Ще наприкінці грудня делегація МЗС Ізраїлю на чолі із заступником гендиректора цього відомства Пінхасом Авіві відвідала Умань та Київ. Але вже тоді українська сторона чітко заявила, що поховання хасидського праведника буде визнано часткою національно–культурної спадщини України.

Тріо для Європи

Тріо для Європи

Позавчора на розгляд Ради Європи були направлені результати національного конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України. Згідно з вимогами, Україна мала обрати трійку найдостойніших кандидатів. З них на найближчому пленарному засіданні Ради Європи буде обрано лише одного. Шанси стати суддею Європейського суду мають заступник міністра внутрішніх справ Василь Мармазов, професор кафедри публічного права юридичного факультету Міжнародного Соломонового університету (Київ) Станіслав Шевчук та юрист Європейського суду з прав людини Анна Юдківська.

Податкові «маяки»

«Податківець завжди має ставитись до платника податків з повагою і водночас на законних підставах захищати інтереси держави. Але не дарма платники не поважають податкову службу, правилом якої стало — «показники за будь–яку ціну». У тому числі й через порушення податкового законодавства. Які можуть бути «маяки» щодо надходження коштів до бюджету, коли в законах чітко вказані строки сплати податків? Хаос відбувається і щодо відшкодування ПДВ. Працівників інспекції змушують безпідставно повертати реєстри з відшкодування ПДВ, непокірним оголошують догани. Акти документальних перевірок змушують погоджувати в обласній ДПА!».

За «сто грамів» — у сто разів більше?

За «сто грамів» — у сто разів більше?

У секретаріаті Президента вже завершено роботу над розробкою пакета законопроектів щодо безпеки дорожнього руху, і найближчим часом вони будуть передані на розгляд Верховної Ради. За словами заступника голови секретаріату Президента з правових питань Ігоря Пукшина, перш за все, пропонується відчутне збільшення рівня відповідальності за порушення правил дорожнього руху — окремі штрафи зростуть у десятки та сотні разів. Зокрема, це стосується покарань для нетверезих водіїв, хоча штрафи за водіння «під мухою» не стануть такими, як у країнах Євросоюзу — близько 1800 євро — не той рівень достатку.

«Не крайте серце!»

Учора вітчизняна міліція відзначала професійне свято. Тоді як на адресу МВС зранку прийшли привітання з днем міліції від Президента Ющенка, Прем’єра Тимо­шенко та Голови ВР Яценюка, вдруге призначений міністром внутрішніх справ Юрій Луценко разом з усіма членами колегії МВС поклав квіти до Меморіалу співробітникам міліції, загиблим при виконанні службових обов’язків. Похмурі обличчя окремих одіозних генералів ще з «обойми» Білоконя, котрі повернулися на Богомольця, 10 за часів річної каденції пана Цушка, засвідчували: вони розуміють неминучість скорої відставки.

«Миколайчик» для Мін’юсту

«Миколайчик» для Мін’юсту

Свою першу зустріч із пресою новопризначений міністр юстиції Микола Оніщук провів у секретаріаті Президента на Банковій, через що ледь не спізнився на перше засідання уряду Тимошенко на Грушевського. За його словами, перший день на посаді розпочався нормально: перш за все Оніщук провів нараду зі своїми заступниками, серед яких є й такі, що працювали на цих посадах у багатьох його попередників — не лише в Олександра Лавриновича, а й у Романа Зварича та Сергія Головатого.

«Великий кидок» чи великий пшик?

«Великий кидок» чи великий пшик?

«Шулери — це дуже м’яко сказано. Брехуни! Та складно навіть слова підібрати, аби їх правильно назвати! — обурювався «нашоукраїнець» Роман Зварич. — Як вірити людям, які дають тверді гарантії, а рівно через п’ять хвилин роблять і говорять абсолютно протилежне!». Аналогічної думки щодо поведінки Партії регіонів дотримувалися й інші учасники коаліції. І, не приховуючи емоцій, обіцяли: так просто це «регіоналам» не минеться. Зокрема, і в питанні рейтингу: мовляв, хочеться вірити, їхні виборці нарешті зрозуміють, які це безпринципні й дволикі істоти. Бо якщо, давши слово колегам по законодавчому органу, з легкістю беруть його назад, то народ тим паче з легкістю «кинуть»...

«Монастир» голодує через «коронацію»?

«Монастир» голодує через «коронацію»?

Про голодування, яке ого­лосили засуджені Ізяславської виправної колонії №58, що на Хмельниччині, повідомила Харківська правозахисна група з посиланням на власні джерела за «колючкою». За інформацією правозахисників, ув’язнені «Монастиря» (таку неофіційну назву має колонія в кримінальних колах) вдалися до протесту через кілька причин. А це й холодні стіни камер №8, 9, 10 та 12, по яких стікає вода, відсутність вентиляції й належного опалення, одинарні рами на вікнах та щури на підлозі. Практично не опалюється й ділянка карантину, де новоприбулі засуджені перебувають перші 14 днів разом із хворими на туберкульоз.