Наступна зупинка — дно річки

Тільки за щасливим збігом обставин обійшлася без жертв дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої прямісінько в центрі Донецька тролейбус із пасажирами опинився на дні Кальміуса. А маршрутне таксі «Газель», що його зачепив тролейбус, згоріло дотла. На щастя, звідти встигли вискочити налякані пасажири.

В «гостях» і стіни з гратами заважають

Абсолютно за класичним сценарієм спробував пограбувати в Донецьку Центральний універмаг 26-річний уродженець Луганської області. А продовження цієї історії теж майже традиційне — злодій опинився поміж грат. Щоправда, поки не отими, що є головним атрибутом місць позбавлення волі.

Завал «влучає» вдруге

На довгу добу затяглася зміна для чотирьох дзержинських гірників шахти «Торецька»: 32-річного Ігоря Бикова, 40-річного Володимира Голубєва, 53-річного Олександра Кравченка та 39-річного Олександра Фролова, — які в понеділок вранці опинилися під завалом на глибині 810 метрів. Весь цей час бійці чотирьох відділень воєнізованих гірничо-рятувальних робіт намагалися визволити бранців із підземного полону і їх зусилля таки не залишилися марними. За інформацією оперативного диспетчера центрального штабу ВГРЧ, у вівторок, після шостої ранку, з шахтарями нарешті вдалося встановити зв'язок, а ще через дві години всі четверо вже були виведені з небезпечної зони і невдовзі підняті на-гора.

Пастка для метану

Пастка для метану

У Донецьку з ініціативи Федерального міністерства економіки і праці Німеччини відбувся німецько-український симпозіум з питань використання в Україні альтернативних джерел енергії. Важливість подібного заходу для вугільного регіону насамперед у тому, що поряд iз можливістю застосування сонячної, вітряної та енергії біомаси особливо активно обговорювалося питання щодо використання шахтних газів в енергетичних цілях і одночасно з метою підвищення безпеки праці гірників.

Знову він не вернувся зi зміни...

Кілька днів продовжувались пошуки одного з двох гірників, які під час демонтажу кріплення опинилися під завалом у виробках донецької шахти «Лідіївка». Старшого — 50-річного бранця підземелля — гірничорятувальникам вдалося відшукати й вивести на поверхню неушкодженим вже через кілька годин після обвалу. Зате на тіло 26-річного гірника натрапили аж у суботу.

Наступна зупинка — ЗАГС

Весільна подорож для переважної більшості пар обмежується вже звичним автомобільним кортежем, що, періодично сигналячи, мчить молодят до ЗАГСу й назад. Трохи відійти від усталеної традиції вирішили донеччани Інна й Денис, які у весільну подорож містом вирушили... трамваєм.

Загорілась шапка, а за нею й склади?

Військова прокуратура продовжує з'ясовувати обставини виникнення пожежі та вибухів складів з боєприпасами на околиці Артемівська, і вже оприлюднено офіційну версію причин надзвичайної пригоди. Як повідомив журналістам в.о. начальника служби озброєння Збройних сил України Валерій Бойков, до трагічного розвитку подій призвели дії двох прапорщиків та майора, які планомірно викрадали метал з території військових складів. До цього вони залучили й цивільного зварювальника, котрий різав важкі металеві конструкції (всі вони затримані і дають свідчення).

Артемівськ під артобстрілом

Артемівськ під артобстрілом

Перший вибух на території складів окремої механізованої бригади армійського корпусу Міноборони України, розташованої на західній околиці Артемівська, стався у п'ятницю приблизно о 12 годині 35 хвилин. А далі вже гриміло, ревіло, свистіло, гуло й диміло майже цілу добу. Діти з навколишніх дитсадочків і шкіл думали, що почалася справжня війна. Осколки від снарядів розліталися в радіусі чотирьох, а місцями сягали й семи кiлометрів, вибиваючи шибки будинків і знищуючи подвір'я селян. Хоча «міненесівці» повідомили про стабілізацію ситуації в епіцентрі надзвичайної події уже в день аварії, мешканці міста чули вибухи в суботу вранці і навіть опівдні. Злітаючи в повітря, військові склади з боєприпасами так «бахкали», що артемівці закономірно згадували колишню назву міста — Бахмут...

Митний догляд — кінцева зупинка раритету

Більшість пасажирів потягів перед далекою мандрівкою залізницею звично запасаються книжками: здебільшого детективами та подібним легким чтивом. А ось громадянка Росії Ф., яка перетинала кордон у поїзді «Дніпропетровськ — Адлер», взяла з собою в дорогу рідкісну книгу — «Біблія, або Книга Священного Письма», видану типографією Києво-Печерської лаври ще в 1911 році.

Жовта взувачка — емблема халепи

Ще наприкінці весни у Краматорську сталися дві кримінальні пригоди, внаслідок яких потерпілими виявилися місцевий осередок Компартії та пам'ятник В. Леніну. Спершу невідомі зловмисники вночі залізли у приміщення міськкому партії й поцупили звідти 84 гривні. А перегодя, теж скориставшись нічною темрявою, на центральній площі міста хтось... пофарбував у жовтий колір черевики на пам'ятнику вождю.