Остання партія в більярд

На минулому тижні «УМ» повідомляла про жахливе вбивство молодого чоловіка у центрі прикордонного Ямполя, що на Вінниччині. Публікація від 19 січня мала назву «Мого сина вбивали бандити і добивали медики», в ній матір загиблого Катерина Балабан закликала усіх небайдужих допомогти у розкритті вбивства сина. Як повідомили «УМ» у відділі зв’язків з громадськістю обласної міліції, злочин уже розкрито, а пані Балабан особисто подякувала міліціонерам. Окремі слова вдячності вбита горем жінка висловила оперативнику райвідділу Володимиру Венгльовському, першому заступнику начальника Ямпільського РВ Олександру Бруню, працівнику карного розшуку облуправління міліції Івану Дідуру, які доклали максимум зусиль, щоб знайти винних у вбивстві. Остання крапка, звісно ж, за Фемідою.

Юридичні «ляпаси»

Після скандальних стусанів та ляпасів, якими тиждень тому обмінялися на Банковій міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та київський мер Леонід Черновецький, їхні стосунки трансформувалися: продовжується інформаційна боротьба (пікети, мітинги, акції, коментарі пресі), плюс додалося юридичне протистояння.

Не Парижем єдиним

Не Парижем єдиним

Схоже, екс­міністр транспорту та зв’язку Микола Рудьковський таки «долітався». Мало того, що наразі одіозний соціаліст перебуває на підписці про невиїзд і змушений ходити на допити до слідчих СБУ. (Нагадаємо, що наприкінці минулого року СБУ порушило кримінальну справу за фактом незаконного використання державних коштів Мінтрансу на суму 390 тис. грн. — за ці гроші платників податків пан Рудьковський дозволив собі триденний вояж до Парижа із визнаною українською красунею 912 червня 2007 року). Йому доведеться познайомитися ще й зі слідчими столичної прокуратури. Адже саме сюди оперативники Головного управління з боротьби з організованою злочинністю МВС передали цікаві матеріали щодо іншого вояжу Рудьковського — тепер у Токіо.

Олександр Кіхтенко: ВВ мають бути для МВС рівноправним партнером, а не молодшим братом

Олександр Кіхтенко: ВВ мають бути для МВС рівноправним партнером, а не молодшим братом

Сьогодні Верховна Рада має розглянути у першому читанні низку законопроектів, поданих Президентом, як невідкладні. Серед них мав бути і законопроект «Про Національну гвардію України», створення якої передбачено на базі Внутрішніх військ МВС. Втім, напередодні Комітет ВР з питань нацбезпеки і оборони відхилив цей законопроект, направивши на доопрацювання. Позиція профільного парламентського комітету викликала відверте здивування керівництва ВВ. Ексклюзивне інтерв’ю з цього приводу «Україні молодій» надав Командувач ВВ Олександр Кіхтенко.

Об’єктивно про УПА

З цією метою на Володимирській учора стартував новий гуманітарний проект —«Громадські історичні слухання». Керівництво СБУ й відомі історики, які долучилися до проекту, обіцяють, що слухання стануть регулярними — не менше двох разів на місяць. Перша тема мала загальний характер — «Українська Повстанська армія. Слід в історії», наступні торкатимуться окремих етапів діяльності повстанців та борців за незалежність.

Два мільйони за матір…

Два мільйони за матір…

«УМ» неодноразово повідомляла про резонансну справу Світлани Зайцевої, яку незаконно засудили до семи з половиною років позбавлення волі за вбивство однокласника, якого вона не скоювала. У Донецькому СІЗО молода жінка заразилася туберкульозом, а після вироку суду провела за ґратами один рік. Адже міліція затримала справжніх убивць, тож пані Зайцеву було виправдано й повністю реабілітовано. Втім у квітні 2006 року, після загострення хвороби, Світлана Зайцева, що схудла до двадцяти кілограмів, померла. Сиротами залишилися троє дітей жінки. Матір Світлани, яка стала опікуном власних онуків, подала позов проти облпрокуратури та облуправління держказначейства Донеччини про відшкодування матеріальних й моральних збитків, заподіяних «правопохоронцями» на суму 4 мільйони 525 тисяч гривень. Наприкінці минулого року Феміда присудила виплатити опікуну й сиротам вдвічі меншу суму — 2 мільйони гривень, але й ці чималі гроші «правопохоронці» та чиновники сплачувати не хотіли й далі апелювали проти жертв власної помилки. Втім нарешті у цій справі поставлено крапку.

Не забувайте про присягу держслужбовця

Бурхливе обговорення громадськістю інциденту на Банковій між Юрієм Луценком та Леонідом Черновецьким зовсім не торкнулося одного очевидного аспекту: обоє учасників порушили етику та присягу державного службовця. Байдуже, хто давав ляпас — чоловік, киянин чи громадянин, або хто цілив у коліно й хотів «відповісти по–чоловічому». І для міністра, і для мера такі дії, підтверджені власними зізнаннями, є неприпустимими відтоді, як у їхніх трудових книжках з’явився коротенький запис із датою: прийняв присягу державного службовця. Крапка.

Небоєздатна армія без патріотів?

Уперше в робочій нараді у Міністерстві оборони позавчора надвечір брав участь не лише Верховний Головнокомандувач — Президент Віктор Ющенко, а й усе вище керівництво дер­жави — Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко, Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк, секретар Ради національної безпеки і оборони Раїса Богатирьова. Ще б пак! Адже, на думку глави держави, нині ситуація у війську майже критична. Президента не влаштовують ані рівень боєздатності української армії, ані рівень патріотизму її солдатів. Як платник податків він не хоче, щоб його гроші витрачалися на армію, яка не може виконати бойові завдання.

Здавай права, злізай з «коня»

Здавай права, злізай з «коня»

«У минулому році на дорогах України внаслідок ДТП загинуло близько десяти тисяч людей і майже 78 тисяч отримали травми. Такого збільшення аварійності Україна не знала, принаймні ті 26 років, які я працюю у МВС!» — переконаний новопризначений керівник Департаменту ДАІ Сергій Коломієць. Генерал, що вже керував ДАІ у 2005—2006 роках, негайно взявся наводити порядок на дорогах. Лише за тиждень оперативно–профілактичного «відпрацювання стану безпеки на дорогах, уже позбавлено прав керування понад чотири тисячі осіб. Крім цього, суди винесли майже 9 тисяч постанов про накладення штрафу на водіїв–порушників. Ще близько 11 тисяч справ залишаються в судах на розгляді.

Гвардійці Президента

Гвардійці Президента

Минулої п’ятниці у Верховній Раді було зареєстровано законопроект про створення Національної гвардії на базі Внутрішніх військ МВС. На розгляд парламенту законопроект як невідкладний вніс Президент Віктор Ющенко. Тим самим майже трирічна епопея зі створенням Національної гвардії має шанси бути завершеною саме під річницю Внутрішніх військ — 26 березня 2008 року. З 2005 року ця ідея пройшла шлях від намірів створити гвардійців МВС до гвардійців Президента. Що важливо, після перетворення ВВ у гвардію зберігається її неоднозначний статус військового формування.