У бій іде чудова сімка

Офіційно зареєстрованих претендентів на найвищу державну посаду станом на вчора було вже семеро: як повідомляє медіа-центр «Кандидат», посвідчення кандидата на посаду Президента отримали ще троє учасників президентських перегонів. Позавчора Центральна виборча комісія зареєструвала лідера Компарії Петра Симоненка, прогресивну соціалістку Наталю Вітренко та лідера Слов'янської партії Олександра Базилюка. Йому, як уже повідомляла «УМ», раніше було відмовлено в реєстрації через неналежно оформлені документи, але 7 липня лідер Слов'янської партії виправився і приніс «центрвиборчкомівцям» правильні папірці. Натомість цього разу одкоша отримав інший претендент на кандидатство: ЦВК «відіслала» голову Народної партії вкладників та соціального захисту Владислава Кривобокова.

Геть смiття з вершин!

Говерла відтепер буде не лише найвищою, а й найчистішою вершиною України. І не доведеться «зеленим» на догоду владі й підконтрольним «темникам» телеканалам протестувати проти чудової традиції, започаткованої Віктором Ющенком і підхопленої багатьма його прихильниками, щороку в день підписання Декларації про державний суверенітет України (16 липня) підніматися на Говерлу, відзначаючи таким чином річницю першого офіційного кроку до Незалежності. Пам'ятаєте, минулого року заяву лідера Партії зелених Віталія Кононова про те, що після сходження кількох тисяч послідовників лідера «Нашої України» на найвищу точку українських Карпат гора «перетворилася на смітник», «порушився екологічний баланс» тощо? Так-от, хоча, як свідчать очевидці походу на Говерлу, розповіді про тонни сміття на горі — повна маячня, все ж таки якісь папірці чи кілька порожніх пляшок (до речі, зовсім не обов'язково залишених «ющенківцями», адже в Карпатах бродить чимало туристів) на кількакілометровому шляху траплялися. Тому цього року 16 та 17 липня коаліція «Сила народу» проведе перший етап екологічної акції «Очистимо Україну від бруду!», під час якого, як повідомляє прес-служба Віктора Ющенка, Говерлу буде очищено від бруду.

Йшов кандидат, четвертий номер...

Йшов кандидат, четвертий номер...

Першим кандидатом у президенти став лідер партії «Єдина родина» Олександр Ржавський. Принаймні саме такий номер має його кандидатське посвідчення — 001. Окрім того, позавчора, одразу ж після рішення ЦВК про реєстрацію чотирьох перших кандидатів, голова Центральної виборчої комісії Сергій Ківалов вручив ксиву під номером 002 Вікторові Ющенку. До речі, для Віктора Андрійовича, «двійка» вже одного разу стала щасливою: саме такий номер мав у виборчому бюлетені блок «Наша Україна», який на парламентських виборах, як відомо, зайняв перше місце.

Херсонщину — «селянам»

Херсонщину — «селянам»

Процес кадрових перестановок у регіонах триває: учора Президент Леонід Кучма своїм указом призначив «губернатором» Херсонської області Сергія Довганя, звільнивши з цієї посади Анатолія Юрченка. Мотиви приходу нового голови традиційні: треба, мовляв, значно покращити економічний стан регіону, вирішити питання промислових підприємств тощо, бо за цими показниками Херсонщина, виявляється, посідає останнє місце серед «великого розмаїття регіонів». Ці сентенції, знову ж таки, вже традиційно пролунали з вуст «головнокомандуючого» главами облдержадміністрацій, Прем'єр-міністра Віктора Януковича, який представив області нового керівника.

Демарш на прощання

Демарш на прощання

Перед початком важливої, відповідальної й дуже брудної роботи лікарі рекомендують добре відпочити, аби братися до справи з новими силами. Кому-кому, а народним депутатам напередодні гарячої виборчої осені набратися сил нескладно, адже канікули у них тривають з 9 липня по 8 вересня, коли стартує нова, шоста, сесія ВР. При цьому ті народні обранці, які не надто полюбляють працювати з народом, могли спокійно вирушати на відпочинок хоч учора, адже попри те, що офіційно вакації починаються через тиждень, пленарних засідань більше не буде. Учора спікер Володимир Литвин, виступивши перед своєю парламентською паствою із заключною промовою, урочисто закрив останнє в цьому сезоні засідання Верховної Ради. Щоправда, перед тим нардепи заслухали ще й Прем'єр-міністра Віктора Януковича, який розхвалив свідому більшість за конструктивну роботу й виказав своє «фе» нехорошій опозиції, яка тільки й робить, що «шукає ворогів у межах держави і паплюжить державу за кордоном». Але «нехай», бо «Бог судія таким політикам і їхня совість, якщо вона в них є», — сказав Янукович. Вочевидь, образився на «наших українців» за те, що вони не захотіли слухати його промову й дружно вийшли з сесійної зали. Зате вірні Прем'єрові «Регіони України» компенсували своєму шефу неприємну ложку дьогтю медом оплесків і навіть вставанням з місць. Хоча краще б уже, мабуть, було одразу бухнутися на коліна.

Останній день — найважчий?

Останній день — найважчий?

Сьогодні всі представники народу України, які за віком підпадають під категорію «виборець звичайний», мають останню нагоду набрати у груди побільше повітря перед тим, як країна пірне у величезну калюжу під назвою президентські вибори. Щоправда, попри те, що виборча кампанія стартує вже завтра, основний її етап розпочнеться таки в неділю: саме цього дня, згідно з «Календарним планом основних організаційних заходів з підготовки та проведення виборів Президента України 31 жовтня 2004 року», розпочинається етап висування кандидатів на посаду глави держави. І потенційні учасники «мега-перегонів» уже готові до старту.

Усіх нас зареєструють...

Усіх нас зареєструють...

Реформаторський процес іде повним ходом: поки Конституційний Суд вивчає ухвалені парламентом зміни до Основного закону, народні обранці теж склавши руки не сидять. Оскільки багато тонкощів політичної системи регулюють законодавчі акти, парламентарії ще перед тим, як узятися переписувати конституційні статті, домовилися переглянути й деякі закони. Скажімо, стовідсотково пропорційну систему виборів до Верховної Ради вже ввели, закон про вибори Президента ухвалили, а тепер справа дійшла й до давньої болячки — Державного реєстру виборців. Останні парламентські вибори (а також усі наступні довибори) яскраво продемонстрували, що зі списками громадян, наділених правом голосу, в нас далеко не все гаразд. Під час обговорення Закону «Про державну реєстрацію виборців», яке позавчора проходило у сесійній залі, народні депутати цитували листи від виборців, які по 30 років мешкали на одному місці й завжди сумлінно ходили голосувати, і тільки у 2002-му (2003-му, 2004-му) не знайшли у списках ні своїх прізвищ, ні — траплялося й таке — навіть багатоквартирних будинків, у яких прописані.

Кучму — «на килим»

Кучму — «на килим»

Леонідові Кучмі не позаздриш — Президентові України вкотре доведеться «віддуватися» перед лідерами країн, які входять до найпотужнішого військового блоку планети, за проблеми з демократією, економічні та політичні «ляпи» керівництва України, «справу Гонгадзе» тощо. Перед самітом НАТО, який пройде 28—29 червня у Стамбулі, генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Яап де Хооп Схеффер уже послав Кучмі «сигнал», нагадавши в ефірі «Німецької хвилі» про те, що «Україна не лише повинна приділяти увагу реформі Збройних сил, а й дбати за демократичні цінності». При цьому пан Яап наголосив, що хоча для НАТО наша держава й має велике значення, та якщо Київ бажає поглибити інтеграцію з євроатлантичними структурами, це слід робити з дотриманням демократичних норм. «Ми всі знаємо, що це значить: жодних переслідувань мас-медіа, проведення вільних і справедливих виборів, верховенство права і свободи слова», — наголосив пан Схеффер.

Ключі від форту, де гроші лежать,

Ключі від форту, де гроші лежать,

Один із найпопулярніших українських телеканалів уже кілька місяців поспіль готує для своїх глядачів грандіозний проект: незабаром кожен українець, у «ящику» якого «живе» «Студія «1+1», матиме нагоду спостерігати за напруженою боротьбою учасників української версії неймовірно популярної в Європі гри «Форт Буайяр». Численні рекламні матеріали, які дедалі частіше з'являються у пресі, так активно розхвалюють майбутню передачу, що про участь у боротьбі за золото «Форту» вже мріють навіть ті, хто раніше про таке шоу нічого не чув. Недарма ж у київському Гідропарку, де поблизу розважального комплексу «Сан-Сіті» проводилися відбіркові змагання за право поїхати до закинутого французького замку на воді, від напливу бажаючих не було де яблуку впасти. Ще б пак, адже, як стверджують газети, участь у грі може взяти «і персона публічна, і простий смертний». Словом, проект демократичний, універсальний і взагалі, спасибі «Студії «1+1» за це дороге й «благородне» (за словами генерального директора «плюсів» Володимира Оселедчика) шоу. Однак, як виявилося, насправді демократія панам із «плюсів» тільки сниться. І якщо прості смертні, можливо, й справді зможуть позмагатися за ключі від схрону з золотом, то для людей «публічних» вхід у «Форт Буайяр» може виявитися закритим. Не для всіх, звісно, а тільки для тих, у кого «неправильні» прізвища. Такі, наприклад, як Ющенко...