Схід і Захід разом. Поки що — два дні

Як зауважив прикарпатський «губернатор» Роман Ткач на прес-конференції, що відбулася вчора (22 січня), відразу після підписання договору про співпрацю між Донецькою та Івано-Франківською областями, ідея зустрітися в День злуки виникла торік у Києві, в розпал політичних пристрастей. І хоча договір про співпрацю лише формалізує майбутні відносини двох регіонів держави, віддiлених не тільки географічно, а й політично, за два дні вдалося намітити кілька пріоритетних напрямів, за реалізацію яких треба братися вже сьогодні.

Соборнiсть наших душ і партій

Соборнiсть наших душ і партій

Учора в Україні вже традиційно відзначали День соборності. Саме 22 січня 1919 року відбулося історичне (хоч і формальне й не реалізоване до кінця на практиці) об'єднання українських земель в одне ціле — на Софiйському майдані керівництво Української Народної Республіки та представницька делегація Західноукраїнської Народної Республіки проголосили возз'єднання.

Невизнаний Кабмін

«Антикризова» коаліція не визнає вето, яке Президент застосував щодо закону про Кабінет Міністрів і готується до того, щоб його підписав Голова Верховної Ради Олександр Мороз. Сьогодні якраз спливає десятиденний термін з того часу, як у парламенті голосами «антикризовиків» та БЮТ було ухвалено цей акт. Конституція передбачає: якщо протягом десяти днів глава держави не підписує закон, прийнятий через подолання вето, документ «невідкладно офіційно оприлюднюється Головою Верховної Ради України і опубліковується за його підписом». Власне, за таким сценарієм і вирішили піти «антикризовики». Їх не хвилює, що на підпис Президентові закон пішов у зміненому вигляді, тож є юридичні підстави вважати: насправді було прийнято новий акт, а не подолано вето на «старий».

Не дамо вам гріш — аби було гірш

Не дамо вам гріш — аби було гірш

«Антикризова» коаліція не змогла змістити Бориса Тарасюка з посади — то вирішила перекрити його міністерству фінансові потоки. Принаймні саме таке відчуття складається від позавчорашньої заяви міністра закордонних справ.

Ольга — для Ярослави, Ярослав — для Плюща

Ольга — для Ярослави, Ярослав — для Плюща

Учора Президент Віктор Ющенко з нагоди Дня соборності України у Маріїнському палаці вручив державні нагороди великій групі політиків, громадських діячів, працівників різних суспільних сфер. Високих відзнак удостоєні й журналісти «України молодої»: завідувач відділу Ярослава Музиченко з рук глави держави отримала Орден княгині Ольги ІІІ ступеня, а позаштатний автор Аркадій Сидорук відзначений званням заслуженого журналіста. Обох їх нагороджено за активну й плідну журналістську роботу в царині дослідження Голодомору та донесення до читачів слова правди про геноцид українців. Подання на відзнаки здійснював Інститут національної пам'яті. Щиро вітаємо колег!

Треті вибори — три мери на місто?

Чергові, вже треті за останні дев'ять місяців, вибори міського голови Кіровограда призначені на 11 лютого. Тим часом районні та апеляційний суд обласного центру ледь не щодня розглядають справи, які стосуються перевиборів міського голови, що так невдало «відбулися» 26 листопада.

Хто кого перехитрить?

Боротьба повноважень триває: Президент повернув до Верховної Ради закон «Про Кабінет Міністрів України», на який парламент нещодавно вже подолав президентське вето. «Перш за все, прийнятий закон системно порушує Конституцію України, — пояснив свій крок глава держави у заяві для преси. — Його схвалення ламає чіткі домовленості, досягнуті між Президентом, Прем'єр-міністром, Головою Верховної Ради і скріплені Універсалом національної єдності. Це — підрив політичної ситуації і політичної стабільності в Україні. І, найголовніше, йдеться про дестабілізацію державних органів влади».