Чотирнадцять «ендепенят»

Чотирнадцять «ендепенят»

Позавчора у деяких ЗМІ поширилась інформація про те, що міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов (за сумісництвом — досі народний депутат) направив Президентові заяву про відставку. Цю інформацію, зокрема, у коментарі інтернет-виданню «Форум» повідомило джерело, близьке до Толстоухова. Про свою можливу відставку один із чільних представників Народно-демократичної партії говорив ще минулого року: цей крок, нагадаємо, був обумовлений тим, що з фракції НДП у парламенті, членом якої є міністр, вийшло кілька нардепів, і вона, налічуючи 14 «багнетів», опинилась перед загрозою ліквідації.

В єдності партій — сила народу. І політиків

В Українi вже почався безпосередній процес створення нової партiї європейського типу на базі «Нашої України». В iнтерв'ю газетi «Галицькi контракти» лідер «НУ» Віктор Ющенко розповів, що «сьогоднi вже формується оргкомiтет, який безпосередньо вiзьметься за створення цiєї партiї». При цьому В.Ю. передбачає виникнення великих організаційних проблем у разi створення нової партiї на базi найбільшого опозиційного блоку. Воно й справді так, якщо взяти до уваги те, наскільки різними зараз є колишні однопартійці з НРУ та УНП: якщо на рівні парламенту між ними є порозуміння, то в деяких регіонах прихильники Костенка за п'ять років розколу Руху побили аж надто багато горщиків із тими, хто входить до партії Чорновола—Удовенка—Тарасюка.

Суд есдекам — не указ

Територіальна комісія Мукачевого й надалі відмовляє у реєстрації опозиційним кандидатам, які висловили бажання балотуватися на виборах мера, що відбудуться 18 квітня. У цю ситуацію був змушений втрутитися Мукачівський міський суд: він зобов'язав тервиборчком поновити реєстрацію народного депутата Віктора Балоги та екс-віце-мера Золтана Лендєла, винести вмотивоване рішення щодо реєстрації Василя Петьовки (трьох перелічених кандидатів підтримує «Наша Україна»), а також скасувати реєстрацію Ернеста Нусера, якого підтримує СДПУ(о). Однак рішення суду тривалий час залишалось невиконаним, бо ТВК не працював більше половини тижня: кандидати взагалі не могли потрапити у приміщення комісії чи бодай додзвонитися на телефон

З'їздівське весілля

З'їздівське весілля

Минулої суботи на ХІV Всеукраїнському з‘їзді Народного руху України в Києві було ініційовано створення першого передвиборчого блоку. Делегати з’їзду прийняли ухвалу, якою закликали створити такий блок спільно з патріотичними та реформаторськими силами, серед яких УНП, ПРП, «Солідарність», «Батьківщина», «Яблуко», УРП «Собор», СПУ, КУН, МПУ, СДПУ, УСДП тощо. «Ми зобов’язані забезпечити перемогу нашого кандидата на президентських виборах. Ці вибори визначатимуть долю України на десятиріччя. У нас є свій кандидат, який протягом багатьох років залишається найпопулярнішим політиком.

Хто ж буде конкурентом Ющенка?

Хто ж буде конкурентом Ющенка?

Майже чверть українцiв (23,5%) готовi проголосувати за Вiктора Ющенка на наступних президентських виборах. Про це свідчать результати широкомасштабного соцiологiчного опитування, проведеного Нацiональним iнститутом стратегiчних дослiджень з 9 по 23 лютого. У другому турі з лідером «Нашої України» змагалися б Петро Симоненко (12,75%) або Віктор Янукович (11,2%). Рейтинг лідера СПУ Олександра Мороза в порівнянні з попередніми дослідженнями несподівано зріс до 7,3%. Провідник СДПУ(о) та глава АП Вiктор Медведчук за умови балотування набрав би 2,9%, Юлiя Тимошенко — 3,4%, лiдер ПСПУ Наталя Вiтренко — 2,8%, голова «Трудової України» Сергiй Тигiпко — 2,6%.

Не винен він. Гроші самі прийшли

Не винен він. Гроші самі прийшли

Учора в Сан-Франциско врешті відкрилося судове засідання у справі Павла Лазаренка. Колишній Прем'єр-мінiстр України обвинувачується за 53 пунктами, більшість із яких викриває три історії «відмивання» грошей, до яких мав стосунок Павло Іванович: агрофірма «Наукова», корпорація «Єдині енергетичні системи України» і купівля будинків для Кабінету Міністрів. Суддя Мартін Дженкінс виніс рішення: для доказу провини Лазаренка прокурорам треба буде довести, що він одержав гроші з порушенням законів України.

Політична СОБОРність

Українська республіканська партія «Собор», яку очолює Анатолій Матвієнко, за будь-яких умов буде підтримувати на майбутніх виборах Віктора Ющенка. Таке рішення прийняла Центральна рада «соборян» на минулих вихідних. «Ми розуміємо персональну відповідальність Віктора Ющенка як лідера найбільшої опозиційної сили за успіх об'єднання всієї демократичної опозиції, - сказано в політичні резолюції УРП «Собор», - і тому маємо право вимагати від нього активних публічних дій.

Не хочеш бути «скляним» - повертайся в парламент

Нещодавно новий голова Центрвиборчкому Сергій Ківалов розповів, що був би радий, якби приміщення ЦВК було зроблене зі скла - аби всі бачили прозору і демократичну роботу. Такі слова екс-нардепа і екс-голови ВРЮ із довгим шлейфом політичних авантюр, м'яко кажучи, здивували. Ба ні: Ківалов наразі справді виявляє незаангажованість. Позавчора Ківалов зізнався, що один із його підлеглих, Володимир Заплатинський, жодного разу (!) не бував у Центрвиборчкомі від того часу, як парламент його туди делегував.

Розберіться з «драконами»,

Несприятлива ситуація зі станом свободи слова в Україні постійно знаходить своє відображення у відгуках міжнародної спільноти. Днями Міжнародна федерація журналістів розповсюдила заяву, в якій висловила глибоке занепокоєння справами загибелі журналістів, у розслідуваннях яких до цього часу не розставлено крапок: це, зокрема, убивство редактора «Української правди» Георгія Гонгадзе, головного редактора газети «Собор» Володимира Єфремова, котрий загинув влітку в ДТП, перед тим як мав дати свідчення у справі Лазаренка, дивна смерть репортера «Кур'єра» Володимира Караченцева, якого знайшли повішеним на ручці холодильника тощо.

Демонстрація «во врем'я люте»

Демонстрація «во врем'я люте»

Символічно, що в день відзначення 190-ї річниці з дня народження національного пророка України її Президент перебуває однією ногою у султанаті Бруней, а іншою — у королівстві Таїланд. Відзначили це й учасники мітингу, який українська опозиція вже традиційно проводить 9 березня, вшановуючи пам'ять Тараса Шевченка й висловлюючи обурення діями режиму Кучми. Поки Леонід Данилович переймав досвід будівництва палаців у свого брунейського колеги, у столиці його «султанату» на спільну акцію протесту зібралися незалежні журналісти, соціалісти, «наші українці», БЮТівці та всі, кому ця влада вже засіла в печінках.