Микола Іллічов: Арешти ще будуть, і ніхто нам не завадить

Микола Іллічов: Арешти ще будуть, і ніхто нам не завадить

Із виконувачем обов’язків начальника ГУМВС в АР Крим генералом Іллічовим «УМ» поспілкувалася в Ялті, коли дводенний робочий візит керівництва МВС до автономії з метою перевірки діяльності місцевих правоохоронців добігав кінця. Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко поставив нові завдання перед кримською міліцією, вказав на помилки. Відтак з паном Іллічовим ми говорили як про здобутки місцевих правоохоронців, найближчі пріоритети в боротьбі з криміналом, так і про слабкі місця в роботі силовиків. Від того, як спрацює міліція Криму в найближчий місяць, залежить офіційне призначення пана Іллічова на посаду начальника главку міліції автономії. Нині ж він лише виконує обов’язки на цій посаді.

Юрій Луценко: Маю власні амбіції щодо Києва, але...

— Юрію Віталійовичу, прийнято постанову ВР про перевибори мера Києва. Це був саме той день, «який ви наближали як могли»?

— Так. У мене максимально піднесений настрій, бо тут є дві перемоги: перша — це день звільнення Києва, а друга — день, коли ми довели, що «Народна самооборона» — відповідальна політична сила. Відверто кажу: мене і по–людськи і політично зачіпали публікації в пресі, мов­ляв, Луценко гарантував перевибори в столиці, але нічого не зробив.

Час розплати по–кримськи

Сьогодні вже другий день керівник МВС Юрій Луценко перебуває у Криму з робочим візитом, мета якого — перевірити ефективність протидії організованій злочинності та розкриття «розстрільних» справ 90–х років (стосовно відомих банд «Сейлем» та «Башмаки»), справ про зловживання у сфері земельних відносин та незаконний обіг наркотиків. Одразу після прильоту до Сімфеполя міністр Луценко разом із кількома своїми заступниками провів закриту робочу нараду в главку МВС АРК. «УМ» вдалося дізнатися, що «розбір польотів» був доволі жорстким, особливо щодо роботи підрозділів боротьби з незаконним обігом наркотиків. Згодом Юрій Луценко підтвердив незадоволення не лише роботою місцевих правоохоронців, а й діяльністю групи центрального апарату МВС, яку сформували і направили сюди для боротьби з наркоторговцями. Керівника групи відкликано, а саму групу буде повністю змінено.

Найманців посадили. Замовників пробачили?

Найманців посадили. Замовників пробачили?

Колегія суддів палати з кримінальних справ Апеляційного суду Києва нарешті поставила крапку в судовому процесі по відокремленій справі виконавців убивства редактора «Української правди» Георгія Гонгадзе. Сам процес тривав більше двох років, а на оголошення вироку трьом колишнім співробітникам Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС головуюча, суддя Ірина Григор’єва, минулої суботи витратила близько п’яти годин. Вирок суворий: Микола Протасов отримав 13 років ув’язнення, Валерій Костенко й Олександр Попович — по 12. Також у них забрали офіцерські погони — перші двоє більше не полковники міліції, останній — не майор. Крім того, всіх трьох позбавили права обіймати посади в органах влади, адже суд вирішив, що своїми діями міліціянти завдали істотної шкоди інтересам держави та репутації МВС.
Ще більшої шкоди завдали замовники цього вбивства. Хто вони? Коли будуть покарані в другій і головній частині цієї карної справи? Плівки із записом голосу Кучми, який віддає розпорядження «вивезти його в Чечню», усе ще звучать...

«Перевертнів» покарають сьогодні?

«Перевертнів» покарають сьогодні?

Cьогодні пообіді Апеляційний суд Києва має оголосити вирок трьом обвинуваченим у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе — колишнім співробітникам Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС підполковнику Миколі Протасову та старшим лейтенантам Валерію Костенку й Олександру Поповичу. Ще один обвинувачуваний — екс–керівник згадуваного Департаменту генерал Олексій Пукач, який, власне, й наказав трьом підлеглим викрасти журналіста, а згодом особисто душив жертву ременем, досі перебуває у міжнародному розшуку, доля його не відома. Так само не відомо, чи буде покарано організаторів убивства Гії, а не лише їхніх «шісток», які виконували наказ. Тим більше що слідчі Генпрокуратури хоча й заявляють про успіхи у справі пошуку організаторів розправи, але жодному з них ще не пред’явили обвинувачення. Натомість від часу зникнення Георгія Гонгадзе 16 вересня 2000 року минуло вже сім з половиною років.

Казарма кличе

Казарма кличе

Дива не сталося: юнаки, які розраховували, що у 2008 році призову до армії не буде, невдовзі отримають повістки з військових комісаріатів. Адже, згідно з постановою уряду за №156, затверджено чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу у квітні—травні цього року. Загалом таких «щасливчиків» — 21600 громадян (минулої призовної кампанії до армії призвали майже 30 тисяч громадян). Пікантності постанові додає підпис Прем’єр–міністра Юлії Тимошенко, адже саме лідерка БЮТ ще півроку тому обіцяла під час дострокових парламентських виборів, що строкової служби у 2008 році не буде — лише контракт.

Леонід Скалозуб: Розмір середнього хабара зріс до 25 тис. грн.

Леонід Скалозуб: Розмір середнього хабара зріс до 25 тис. грн.

Керівник Департаменту ДСБЕЗ МВС з порогу зазначає «УМ», що серед усієї купи економічних злочинів цього року його служба надаватиме перевагу посиленій протидії корупції і хабарництву, притягненню до відповідальності чиновників, причетних до незаконних схем виділення й передачі в оренду землі, бо це вимога і Президента, і міністра внутрішніх справ. Про здобутки служби у боротьбі з «прихватизаторами» на «жирній» землі Києва і Криму, «УМ» повідомляла в попередньому номері. Генералмайор Скалозуб додає, що в роботі, окрім головного, «земельного пріоритету», кожна область має свої регіональні плани декриміналізації з прив’язкою до тих галузей економіки, які через різні обставини тут розвинуті. Отже, роботи вистачає.

Адміністрація землевласників

Про це «УМ» в ексклюзивному інтерв’ю повідомив начальник Департаменту дер­жавної служби боротьби з економічною злочинністю МВС Леонід Скалозуб (із повним текстом інтерв’ю можна буде ознайомитися у наступному номері. — Ред.).

Міст під Українкою, електричка на Бориспіль, готелі в Ірпені

Одним із своїх головних завдань на посаді «губернатора» Київщини Віра Ульянченко ще два роки тому назвала будівництво кільцевої дороги навколо столиці, яка б розвантажила град Кия від громіздкого транзитного транспорту. Що вже зроблено в цьому напрямі, «УМ» поцікавилася безпосередньо у Віри Іванівни.

Струсити пил з «розстрільних справ»

Струсити пил з «розстрільних справ»

Коли два місяці тому міністр внутрішніх справ Юрій Луценко представляв у Криму в.о. начальника міліції автономії Миколу Іллічова, то гостро розкритикував попереднє керівництво кримського главку. Тоді, за ініціативою радника міністра Геннадія Москаля, навіть прокрутили аудіозапис, на якому нібито кримський депутат Олександр Мельник (відомий у кримінальних колах як авторитет на прізвисько Меля) у присутності спікера ВР АРК Анатолія Гриценка вказував попередньому начальнику міліції Анатолію Могильову, кого призначати на міліцейські посади.