«Не читайте газет і не дивіться телебачення»,
Довгоочікувані висновки Конституційного Суду стосовно двох законопроектів про внесення змін до Конституції (один — т.зв. «морозівський», інший — розроблений комуністами та Адміністрацією Президента) громадськість зможе почути вже через 10—14 днів. Про це повідомив голова Конституційного Суду Микола Селiвон на прес-конференції, приуроченій його (суду) семиріччю.
Польща у Шенгені — українцям по кишені
З першого вересня, відколи консульства Польщі в Україні почали видавати нашим громадянам безкоштовні візи, було видано понад 35 тисяч «перепусток», повідомив учора Генеральний консул Сильвер Шостак. Сьогодні лише в Києві видають 700—900 віз (у Львові — 200—300), хоча протягом першого тижня жовтня за ними звернулося всього 38 тисяч громадян.
«Реверсний» варіант закону про вибори
Днями у Верховній Раді було зареєстровано ще один законопроект про парламентські вибори, що передбачає їхній перебіг на кардинально новій основі. Автори документа з «більшовицького» «Народовладдя» — лідер групи Богдан Губський, головний ньюсмейкер останнього тижня, а з ним — постпред Президента у парламенті Олександр Задорожній, кримський «авторитет» Лев Миримський та Сергій Осика — стверджують, що цим законопроектом буде реалізовано саме те, чого протягом тривалого часу домагається опозиція, — можливість виборів цілковито на пропорційній основі.
Хто любить трійцю?
Минулого тижня «УМ» повідомляла, що днями у кількох регіонах України від громадсько-політичних формувань мала б надійти пропозиція обрати новим Президентом старого, Леоніда Кучму. І хоча така інформація виглядала дещо сенсаційною, учора «перший пішов»: Конгрес росiйських громад Криму в своїй заяві підкреслив, що за нинiшнiх умов найбiльш прийнятним варiантом збереження стабiльностi й порядку в державi є обрання на виборах у 2004 роцi всенародним голосуванням пана Кучми.
«Війна» проти журналістів:
Наприкінці минулого тижня у Львові на редакцію газети «Молода Галичина» було скоєно напад, про що «УМ» вже повідомляла. Кілька молодиків у респіраторах зайшли до приміщення редакції і, застосовуючи сльозогінні та паралізуючі рідини до журналістів, потрощили офісну техніку. За фактом нападу порушено кримінальну справу.
За державу прикро,
Свого часу Леонід Деркач, в минулому — найскандальніший (завдяки мельниченківським записам) голова СБУ, а нині — нардеп-«трудовик», говорив: «Якщо митниця — обличчя держави, то воно має бути чистим». Сказане Леонідом Васильовичем відноситься до того періоду, коли майбутній парламентарій перебував (з 1995 по 1998 рік) на посаді голови Державної митної служби України (ДМСУ). Наразі не будемо сперечатися щодо чистоти політично-професійного обличчя самого Деркача-старшого, але сентенцію його запам'ятаємо. А також констатуємо те, з чим навряд чи хто-небудь не погодиться: обличчя, покликане бути чистим, насправді по вуха у бруді. Іншими словами, структура, яка дає чи не найбільше надходжень у держбюджет (тобто ДМСУ), залишається найкорумпованішим органом нашої країни. До того ж на всіх рівнях: нижчі рангом «вибивають» зі звичайного люду данину за перетин кордону з певним товаром, вищі за посадою — роблять те саме, лише в набагато більших розмірах. Достеменно довідатися про оборудки «вищого» рівня майже неможливо. Про це фактично ніхто не говорить. А хто говорить, той платить за це високу ціну...