За «мукачівський базар» відповідатимуть не «братки»,

У червні «українське питання» знову стане предметом обговорення Парламентської Асамблеї Ради Європи. Судячи з усього, ключовим моментом дискусії стануть вибори у Мукачеві. У понеділок Конгрес місцевих та регіональних влад РЄ уже затвердив доповідь, яку буде представлено для обговорення на сесії. У цій доповіді, зокрема, пропонується визнати результати виборів недійсними та призначити повторні вибори, повідомляє сайт Інституту масової інформації.

Хід Кінахом

Останнім часом у нашої влади не виходить, даруйте за каламбур, добре ПУКнути — себто якимось чином виправдати чи зміцнити існування такої розрекламованої парламентсько-урядової коаліції. З помпою, у присутності найбільших чинів держави підписували угоду про ПУК, присягалися змінити Конституцію, а тут — бац! — політреформа завалилася. Зібралися півтора тижні тому у Президента та його канцеляриста, постановили виснути «єдиним і неповторним» Віктора Януковича, а плани з єдиним кандидатом у президенти від влади знову розбиваються на друзки. Нещодавно про намір іти на вибори самостійно оголосив лідер народних демократів Валерій Пустовойтенко, а вчора — і Партія промисловців та підприємців Анатолія Кінаха.

«Коктейлі Молотова» та «братва»

До виборів Президента залишається менше 200 днів, і більшість громадян уже чекає не дочекається того моменту, коли можна буде помахати чинній владі білим носовичком, висловивши «палку вдячність» за роки керування державою.
Нещодавно «УМ» розповідала про те, як опозиціонери в Прилуках, що на Чернігівщині (а саме — місцева організація Народного руху), вивісили на балконі свого офісу плакат із написом «До падіння режиму залишилось... днів». Цей напис щоденно змінювався, діючи на владу, як червона ганчірка на бика. Кілька разів цей транспарант заливали фарбою, а від учорашнього дня прилучани вже не мають де бачити зворотний відлік: о третій ночі невідомі (за свідченнями таксиста-очевидця, це були троє бритоголових молодиків) кинули на балкон офісу блоку «Народний рух України — «Наша Україна» та редакції газети «Світанок над Сіверщиною» запалювальну суміш. Як розповів кореспонденту «УМ» керівник обласного осередку НРУ та організації «За Україну! За Ющенка!» Віктор Лабазов, внаслідок вибуху та підпалу повністю зруйновано балкон, вибито шибки, понівечено частину приміщення, а також знищено сам щит.

При гаранті. Поза Конституцією

Учора Конституційний Суд оприлюднив свій висновок з приводу подання 56 народних депутатів, яких цікавило те, чи є конституційним існування Координаційного комітету з боротьби з корупцією та організованою злочинністю при Президентові України. Нагадаємо, що саме ця структура, очолювана тоді Ольгою Колінько, наприкінці жовтня минулого року начебто знайшла недоліки у діяльності Генпрокурора Святослава Піскуна, через що глава держави звільнив його з посади. Як виявилося, нардепів недарма непокоїло незрозуміле утворення «під крилом» гаранта, яке, по суті, переймало на себе функції інших правоохоронних органів: конституційні судді таки виявили у функціонуванні комітету, на чолі якого нині стоїть Тетяна Корнякова, низку недоліків.

50 «лимонів» для гаранта

Уже фактично місяць в американському Сан-Франциско слухається справа за обвинуваченнями українського екс-Прем'єра у відмиванні грошей. Сам підсудний твердить, що зі справи «США проти Лазаренка» процес може трансформуватися у справу «Лазаренко (Україна, світ, США — інтерпретацій тут безліч) проти Кучми», про що й розповів у інтерв'ю «Українській правді». «Діжка» обвинувачень (наразі непроцесуальних) справді вже накотилася на Кучму. Проте компромат з'явився не з боку Лазаренка, як очікувалося, а з вуст Петра Кириченка — колишнього бізнес-партнера і друга Павла Івановича, який погодився свідчити проти екс-Прем'єра в обмін на те, що американська Феміда пом'якшить вирок щодо нього самого.

«Справжній детектив» із несправжнім замовником

Українські адвокати Павла Лазаренка вимагають від телеканалу «Інтер» надати колишньому Прем'єрові України й нинішньому в'язневі Каліфорнії ефір для того, аби він прокоментував інформацію, котра була оприлюднена в кінострічці «Справжній детектив». У цьому «кіно», яке «Інтер» транслював з 29 березня до 1 квітня, Павла Івановича, в унісон з нещодавніми обвинуваченнями Генпрокуратури, було названо замовником убивств народних депутатів Євгена Щербаня та Вадима Гетьмана. Однак сам Лазаренко, котрий, як уже писала «УМ», категорично відкидає звинувачення у причетності до цих убивств, вважає, що в результаті розповсюдження інформації про «начебто причетність до злочинів, яка прозвучала у фільмі «Справжній детектив» на телеканалі, його інтересам заподіяно суттєвої шкоди», — йдеться у листі адвоката екс-Прем'єра Марини Довгополої на адресу керівництва каналу «Інтер».

Александрова знищили, як і Гонгадзе, — випадково?

Александрова знищили, як і Гонгадзе, — випадково?

Генеральна прокуратура, як повідомляла «УМ», уже завершила розслідування вбивства редактора Слов'янської телерадіокомпанії «ТОР» Ігоря Александрова. Проте багато подробиць цієї справи не відомі громадськості. Приміром, те, що Александрова, виявляється, вбили «випадково».

Кого не хочеш — вибирай

Територіальна виборча комісія Мукачева таки поновила як кандидата у мери міста народного депутата Віктора Балогу. Таке рішення, повідомляють «Українські новини», ТВК прийняла на своєму засіданні у п'ятницю. Нагадаємо, що напередодні Мукачівський міськрайонний суд знайшов у біографічних відомостях Балоги кілька незначних «пробілів», які, втім (знаючи особливості мукачівських виборів), могли призвести до того, що нардеп-«нашоукраїнець» позбувся б реєстрації.

Діагноз аутсайдерів

Днями Україна поповнилась черговим передвиборчим об’єднанням із привабливою назвою «Народний президент». До його складу увійшло десять маргінальних партій: «Нова генерацiя України», Патрiотична партiя України, Всеукраїнська партiя трудящих, «Українська нацiональна асамблея», Слов'янська партiя України, Зелена екологiчна партiя «Райдуга», Полiтична партiя малого i середнього бiзнесу, Українська селянська демократична, Лiберально-демократична і партiя «Український союз праці «Орій». Своєю метою «об’єднанти» задекларували пiдтримку спiльного кандидата на президентських виборах.

«Тузіки» Президента і Медведчука

Ситуація у Мукачевi перед виборами мера 18 квітня надалі продовжує загострюватися. Станом на вчорашній ранок із виборчих перегонів на посаду мера були зняті всі кандидати, котрих підтримувала «Наша Україна»: народний депутат Віктор Балога з фракції «Наша Україна», екс-віце-мер Золтан Лендєл та колишній міський голова Василь Петьовка, скинутий унаслідок перевороту, ініційованого з Адміністрації Президента. Лендєла та Петьовку було знято після того, як у Мукачевi за розпорядженням того ж Президента Кучми було створено міськрайонний суд замість міського й районного. Тут теж явно не обійшлося без зусиль об’єднаних соціал-демократів, котрі з усієї Закарпатської області не підкорили лише цей райцентр.