Право більшості

Учора Конституційний Суд оприлюднив свої висновки з приводу законопроекту про внесення змін до Основного закону, котрий влітку розробляли «більшовики» за підтримки комуністів та «адміністрування» Віктора Медведчука (так званий проект Гавриша-Ващук-Богатирьової). Несподіванки не сталося: услід за депутатським проектом Мороза-Мусіяки-Матвієнка КС визнав такими, що відповідають Конституції, і всі «комуністично-більшовицькі» ноу-хау. Щоправда, внісши до проекту трохи більше, ніж у попередньому випадку, напівсуттєвих застережень (зокрема, про недоцільність обрання суддів на 10 років, неможливість переходу «списочників» в іншу фракцію тощо). За конституційну відповідність цього варіанту політреформи 5 листопада проголосували 11 суддів КС, 5 — проти.

У влади на думці — у п'яного на плакаті

У вчорашньому номері «УМ» уже детально розповіла про те, як зустріли «Нашу Україну» та Віктора Ющенка на його батьківщині — в Сумах. Але якщо до адміністративно-силових методів влади ми якось вже звикли, то відверто здивувала позиція місцевих комуністів. Вони, нагадаємо, у сумському осередку КПУ малювали плакати на кшталт «Ющенко — не наша Україна!». При цьому, як стверджує народний депутат Петро Ющенко, брат Віктора Андрійовича, «творці образливих гасел не в'язали лика», тобто були напідпитку. «Опери», котрі приїхали на виклик «нашоукраїнців» до міського осередку комуністів, взяли у «гаслотворців» пояснювальні записки. Як стверджує народний депутат від «НУ» Павло Качур, четверо комуністів пенсійного віку визнали, що писали антиющенківські плакати, перебуваючи у нетверезому стані.

Сватання на Грушевського

Нарешті есдеки витягли із «загашників» свою політичну гордість. На хвилі ймовірного призначення першого віце-спікера Геннадія Васильєва Генпрокурором (у чому наразі майже немає сумнівів), а отже, звільнення одного з крісел у президії парламенту, соціал-демократи згадали про вже не «об'єднаного» Олександра Зінченка, котрий до цього часу займає посаду віце-спікера за квотою СДПУ(о). Як повідомив керівник парламентських есдеків Леонід Кравчук, на місце Зінченка фракція СДПУ(о) вирішила запропонувати «мобільник Медведчука» — Нестора Шуфрича. Треба ж і есдекам отримати шматок свого пирога за свої заслуги (зокрема близької Медведчуку Ольги Колінько) у відставці Піскуна і, фактично, відмови від одержання контролю над іще одним силовим відомством України.

Чи стане Пукач «стукачем»?

Чи стане Пукач «стукачем»?

Колишнього начальника департаменту кримінальної розвідки МВС (Управління кримінального розшуку) Олексія Пукача — одного з основних фігурантів «справи Гонгадзе» — позавчора таки випустили з-за грат. У середу по обіді колегія суддів Кримінальної палати Апеляційного суду столиці під головуванням Леоніда Глоса задовольнила апеляцію адвокатів Пукача: служителі Феміди прийняли рішення змінити колишньому начальникові «наружки» міру запобіжного заходу з арешту на підписку про невиїзд. Одразу після засідання генерал Пукач був звільнений.

Ставки зроблено

Рівно за рік до «політичного» Хеллоуїну «УМ» вирішила поцікавитися, якими бачать найвирiшальніші за всю 13-річну (на той час) історію України вибори парламентарії та політологи. Ми поставили представникам різних політичних сил та експертам три однакових запитання.

Чому «пішли» Піскуна

Чому «пішли» Піскуна

Президент Леонід Кучма вчора назвав головною причиною звільнення Святослава Піскуна з посади Генпрокурора «політизацію роботи Генеральної прокуратури». Перебуваючи в Нетішині, на Хмельницькій АЕС, свою позавчорашню «бомбу» гарант прокоментував ну дуже оригінально: «Останнім часом стільки гучних заяв було. Час пройшов, а окрім заяв та обіцянок, нічого немає. Багато шуму і мало конкретних результатів — це і є головна причина».

Соціалісти стали соціал-демократами

Ох і заздрять же тепер, мабуть, соціалістам об'єднані невідомо чим есдеки. Позавчора здійснилася одна із мрій Соціалістичної партії: ХХІІ Конгрес всесвітньої організації лівоцентристських партій Соцінтерн, що проходив у Сан-Паулy (Бразилія), надав соціалістам консультативний статус у цiй органiзацiї. Фактично це означає, що партією, ідеологія якої найбільше збігається з принципами світової соціал-демократії, стала СПУ. Соціал-демократи (o) залишились «з носом», хоча давно намагалися домогтися бодай якогось визнання з боку Соцінтерну.

«Революція» у «справі Гонгадзе»:

«Революція» у «справі Гонгадзе»:

Учора ввечерi, коли цей номер «УМ» уже був готовий до друку, Президент Леонiд Кучма своїм указом без жодних пояснень звiльнив з посади Генерального прокурора Святослава Пiскуна. Цьому передував конфлiкт мiж ГП та СБУ i МВС, замiшаний на «справi перевертнiв» та сполучений зi «справою Гонгадзе». Схоже, прокуратура надто близько пiдiйшла до з’ясування реальних замовникiв та органiзаторiв убивства редактора «Української правди», i ось — кадровий висновок Президента.
Про останнi результати розслiдування «справи Гонгадзе» та колiзiї, що виникли у зв’язку з цим до вчорашнього вечора читайте...

У нас знову не буде сексу. А разом iз ним і опозиційних ЗМІ?

У нас знову не буде сексу. А разом iз ним і опозиційних ЗМІ?

У кожній державі, яка претендує на звання демократичної, є такий-собі «чорний список» засобів масової інформації, які дуже не до вподоби тамтешній владі. Власне, саме ставлення до «неугодних» державному керівництву ЗМІ є одним із основних критеріїв реальної, а не номінальної демократії. В Україні перелік опозиційних, а отже, «несимпатичних» найвищим посадовим особам друкованих та (незначною мірою) електронних ЗМІ чималий. Цим, до речі, любить похвалитися керівник Головного управління інформаційної політики Адміністрації Президента Сергій Васильєв, якого журналісти вважають головним негласним цензором української преси та автором знаменитих «темників». Мовляв, он їх скільки — критиків самого гаранта та його нинішніх поплічників, усі вони «пораховані» і враховані, але ж існують, працюють, і ніхто їм кисень не перекриває...

«Справа Гонгадзе»: перший арешт

«Справа Гонгадзе»: перший арешт

Генпрокуратура почала вкладати конкретний сенс у фрази, які ми чуємо вже більше року: мовляв, слідство у «справі Гонгадзе» на завершальній стадії. Цього тижня, в середу, у справі про вбивство ще в 2000 році редактора інтернет-видання «Українська правда» Гії Гонгадзе було заарештовано колишнього начальника Департаменту розвiдки (ДР) Мiнiстерства внутрiшнiх справ України генерал-лейтенанта Олексiя Пукача. Про це вчора на брифiнгу повідомив заступник Генпрокурора Віктор Шокін. Як повідомляє агенція «Інтерфакс-Україна» з посиланням на Шокіна, при цьому в Пукача було вилучено посвідчення начальника департаменту — вочевидь, він очолював ДР до останніх днів перед своїм затриманням.