Ловись, рибцех, великий і маленький!..

Ніхто з мешканців прилеглих місцевостей не припускав, що в занедбаній фермі на полі неподалік від села Добрівки Хмільницького району розгорнулося справжнє підпільне виробництво. Умільці прилаштувалися тут коптити скумбрію та горбушу, сховавшись від сторонніх очей, тож вони ніяк не очікували на появу працівників міліції. Останні не тільки задокументували діяльність незаконного рибцеху в антисанітарних умовах, а й вилучили півтонни готової продукції на суму 7,5 тисячі гривень, вже готової до реалізації на оптовому ринку обласного центру, а також чимало сировини, що розморожувалась просто на брудній підлозі.

Хто в чергу до ДАІ?

Хто в чергу до ДАІ?

Лише за два дні після відповідного указу Президента свої спеціальні номери здали до Державтоінспекції 25 високопосадовців. У самій ДАІ лише радіють такій активності й зазначають, що лишилося зібрати ще 201 гербовий номер з трьох цифр. Начальник Департаменту ДАІ Олексій Калинський перераховує можновладців, які першими розпрощалися зі спецномерами: голова секретаріату Президента Віктор Балога, секретар Ради нацбезпеки і оборони Іван Плющ, Голова Верховної Ради V скликання Олександр Мороз та його перший заступник Адам Мартинюк, Прем’єр–міністр Віктор Янукович разом з усіма віце–прем’єр–міністрами, керівники Міноборони, МЗС та МНС Анатолій Гриценко, Арсеній Яценюк і Нестор Шуфрич, начальник Генштабу ЗСУ Сергій Кириченко, а також начальник Управління держохорони, голови облдержадміністрацій та облрад Миколаївщини та Одещини, голова Севастопольської міськради, голови Ради міністрів АРК.
Автор указу Віктор Ющенко спецномерів глави держави не здавав, бо в нього їх і не було. На Банковій зазначають, що Президент такими «козирними» номерами ніколи не користувався, навіть у часи, коли очолював уряд (1999—2001). Всі автомашини, що обслуговують Президента, мають звичайну номерну серію.

ДАІ дорожчає

ДАІ дорожчає

Ціни підвищує не лише Державтоінспекція, а й експертна служба МВС. І якщо пересічний українець не так часто замовляє за гроші почеркознавчу, мистецтвознавчу чи балістичну експертизи тощо, то підвищення цін на послуги ДАІ вдарить по кишені значної кількості громадян, що мають «залізного коня».

Модельна Феміда

Модельна Феміда

Звичайно, зміна форми організації місцевих судів зачепить не лише один регіон — у недалекому майбутньому всю систему українського судочинства планують перевести на «нові рейки». Після вивчення закордонного досвіду спершу профільний департамент Мін’юсту, а відтак Державна судова адміністрація зупинились на тому, щоб поширити в Україні канадську модель органів правосуддя як найефективнішу, а створені за її взірцем суди отримали назву «модельні».

Під варту — через дев’ять років

Відразу дев’ятеро чоловік опинилися під вартою після розгляду в Острозі кримінальної справи щодо незаконного розмитнення автомобілів на території Рівненської, Волинської, Хмельницької та Тернопільської областей. Минулого тижня голова Острозького районного суду Сергій Штогун допитав сім свідків у резонансній справі та змінив міру запобіжного заходу рівно половині з 18 підсудних — із підписки про невиїзд на тримання під вартою.

Юстиція потребує ротації

Юстиція потребує ротації

Уже кілька місяців залишається заблокованою робота важливого конституційного органу — Вищої ради юстиції. На засіданнях ВРЮ немає кворуму, адже їх ігнорують члени Ради, призначені за квотою Президента та з’їзду суддів. Не приходить на засідання заполітизованого органу й голова Верховного суду Василь Онопенко. Але діяльність установи паралізована не стільки через цю позицію протесту, як унаслідок брутального порушення норм права окремими одіозними постатями у складі ВРЮ — саме вони, як ніхто інший, дали для цього підстави. Не дивно, що їх ігнорують і в суддівському корпусі, і на Банковій одночасно.

Ліс для «своїх»?

До ЗМІ потрапив досить цікавий лист на ім’я Президента від працівників лісової галузі, в якому вони напряму звинувачують найвище керівництво уряду та Держкомлісгоспу в нахабній корупції. Як виявилося, це вже другий лист главі держави, перший було надіслано на Банкову ще наприкінці квітня. Втім чи то через парламентську кризу, чи внаслідок інших причин до Віктора Ющенка звернення так і не надійшло. Тому новий лист до Президента став відкритим. Люди, які пропрацювали у лісовій галузі не один десяток років, закликають Віктора Ющенка розібратися з діяльністю голови Держкомлісгоспу Віктора Сівця.

Десять кроків назустріч... тюрмі

Десять кроків назустріч... тюрмі

На тлі гучного затримання мера Підгороднього Павла Курочки при спробі отримати рекордний хабар — 600 тисяч доларів США — привертає увагу ще одна схожа подія на теренах Дніпропетровщини. 1 серпня 2007 року було затримано голову Петриківської райдержадміністрації Петра Лісного. 29 вересня Жовтневий райсуд Дніпропетровська термін його утримання під вартою продовжив ще на два місяці. Сума інкримінованого хабара фігурує вражаюча — 400 тисяч доларів США. І якщо на пана Курочку, на думку багатьох, тавра ніде ставити, але останнє слово має бути за судом, то з паном Лісним ситуація інша.

«Вендета» від дружини

Місто Умань було шоковане розмовами про вбивство відомого бізнесмена Миколи Поліщука. Він є членом виконкому Уманської міськради, директором ТОВ «Іскра» та власником готельно–ресторанного комплексу «Фортеця». За чутками, 50–річного підприємця вбили на замовлення, коли він їхав до Черкас із солідною сумою грошей, щоб придбати підйомний кран. Хтось натякав, що Поліщука «прибрали» через те, що хотів звести в місті магазин «Велика кишеня».

Квартиру дітям не віддам!

Причиною для позову колишнього першого заступника прокурора Одеської області Сергія Даніліна проти багатодітної сім’ї Галини Мартинової стала елітна квартира. Чиновника не злякали навіть проведені Генпрокуратурою перевірки, які довели, що квартиру в курортній приморській частині міста він одержав із порушенням законодавства. Тоді як багатодітна сім’я отримала її на законних підставах — після відповідного рішення міськвиконкому. Але пан Данілін, який обіцяв не судитися з дітьми, дане слово порушив і подав до суду. Він хоче будь–що повернути квартиру.