Чим пахне Одеса?

Чим пахне Одеса?

Саме вони стали переможцями першого етапу міського конкурсу на створення аромату «Одеса», впевнено обійшовши маститих суперників. Один із парфумів стане «обличчям» ароматичного фонтану, який відкриється 2 вересня — на день народження Одеси. Нагадаю, що незвичайний подарунок до 210-ї річниці міста почали готувати ще навесні. Два місяці тому Музей імені Пушкіна став справжньою лабораторією з виготовлення парфумів. Сім команд намагалися винайти приємний запах під керівництвом французького парфумера Крістофа Лакарена. Результати триденної роботи учасників були закорковані й визрівали протягом місяця. Потому парфуми були представлені на суд журі. Представник одеського ресторану, директор Літературного музею, завкафедрою французької мови, начальник міського управління культури, представниця грецької діаспори, президент Всесвітнього клубу одеситів, художниця, скульптор і співачка довго вибирали два найкращі запахи з усіх представлених. Як не дивно, ані команда парфум-салону «Жан», ані працівники бутіку «Мадам де Голль» не спромоглися створити такі ж гарні аромати, як дівчата з Одеського національного університету та студент Одеської академії будівництва та архітектури. Парфуми молодих експериментаторів виявилися найоригінальнішими.

А у нас у дворі...

А у нас у дворі...

Дворик, схожий на музей, днями з'явився в місті, яке так любить дивувати публіку новинками, — Одесі. На День захисту дітей мешканці й гості двору, що по вулиці Пушкінській, 12, мали нагоду приєднатися до прекрасного, навіть не виходячи за ковані ворота. Морські та урбаністичні пейзажі, чудернацькі вироби із глини можна було побачити просто в під'їзді. Там же організатори влаштували виставку дитячих малюнків, серед яких відвідувачі свята згодом обрали найкращі роботи.

А гальма в тебе є?

Перелом обох гомілок лівого стегна — такий результат поїздки в одеському трамваї третього маршруту отримала місцева пенсіонерка. Інша пасажирка, 1958 року народження, залишилася без стопи, яку їй відрізало внаслідок аварії на маршруті. Подія трапилась, коли на крутому спуску Марінеску в трамвая № 3 відмовили гальма. За повідомленнями регіонального відділення МінНС, сталося це о 10 годині 50 хвилин. Пасажирів практично некерованого транспорту охопила паніка. Люди виламали передні та середні двері вагона й почали вистрибувати під час руху. Залишатися всередині їм здавалося більш ризикованим, ніж вибиратися із трамвая, що летів на великій швидкості.

«ОПЕРАтивний» ремонт

«ОПЕРАтивний» ремонт

Загорнутий у непривабливе синє «павутиння» Одеський оперний театр днями проспівав свою заключну в цьому сезоні лебедину пiсню. Останнім спектаклем у невiдреставрованій оперi стало «Лебедине озеро». Після цього театр припинив своє функцiонування — до повного закiнчення реконструкцiї. А вона триває уже цілих сім років. Унiкальна будiвля вiденських майстрiв — архiтекторiв Фельмера та Гельмера — «хворiє» вiд початку створення. В 1883 році, у день закладення фундаменту, була злива. Як з'ясувалося згодом, ця прикмета не принесла будiвлi удачi. Понад сотню рокiв одеська опера жила зi «смертельним дiагнозом» — просiдання грунту під нею загрожувало архiтектурному шедевру цiлковитим зруйнуванням. На щастя, після укріплювальних робіт сьогоднi проблема не стоїть так гостро.

І що воно так пахне?

На три дні Одеський літературно-меморіальний музей Олександра Пушкіна стане лабораторією із... виготовлення парфумів. Сім команд (по троє учасників у кожній) змагатимуться у складанні приємних ароматів під керівництвом відомого французького парфумера Крістофа Лакарена. Цікаво, що деякі учасники незвичайного лабораторного практикуму вперше створюватимуть щось схоже на парфуми — це стосується, в першу чергу, збірної команди Одеси. За іншими столами сидітимуть винороби з Академії харчових технологій, співробітники фірми «ДДД», представники парфум-салону «Жан» , бутіку «Мадам де Голль» та активісти з Центру французької культури.