Майор гальмує?

Нагадаємо, нині слідчі Генпрокуратури розслідують відокремлену частину резонансної справи Гонгадзе, що стосується виявлення замовників убивства журналіста. Щодо виконавців, як повідомляла «УМ», у середині березня Апеляційний суд Києва засудив трьох «перевертнів у погонах» — Миколу Протасова до 13 років позбавлення волі, а Валерій Костенко й Олександр Попович отримали по 12 років «колючки». Їхній безпосередній керівник генерал Олексій Пукач перебуває у міжнародному розшуку. Розслідування справи щодо замовників пожвавішало відтоді, як роботу слідчих почав курувати заступник Генпрокурора Микола Голомша. На Різницькій зазначають, що слідство зробило дуже багато, втім усе гальмується через колишнього майора держохорони Миколу Мельниченка — він не передає своїх записів «з-під дивана Кучми», через що звинувачення конкретним особам так і не пред’явлені.

Сімсот «баксів» за «секрет»

Про те, що на відомому книжковому ринку столиці «Петрівка» можна придбати чимало незаконного, відомо давно. Але в цьому випадку йдеться не про «піратське» DVD-кіно й не про дорослу «полуничку», а про конфіденційну інформацію контролюючих органів. У цьому випадку — лазерні диски з базами Державної митної служби (відомості про експортно-імпортні операції суб’єктів господарювання) та Державного комітету статистики України (інформація про обсяги виробництва підприємств України).

Люлька туристу не знадобиться

Люлька туристу не знадобиться

Здивуванню митників пункту пропуску «Миколаївка» Новгород-Сіверської митниці, що на Чернігівщині, не було меж: щойно росіянин, що повертався на Батьківщину на власному авто «Ніссан Навара», казав, що везе лише трохи соняшникової олії, меду та декоративні серветки, але вже за кілька хвилин перевірка засвідчила зовсім інший вантаж. Який, до того ж, має неабияку історичну та культурну цінність. Як повідомили «УМ» у прес-службі Держмитслужби України, російський турист намагався вивезти два колекційні набори, відповідно з 11 і 14 предметів.

Російський пацієнт

Це сталося на території Росії, де в одній із клінік лікується Василь Цушко і куди змушений був приїхати у відрядження слідчий Генпрокуратури України, котрий розслідує справу про штурм ГПУ в травні 2007 року бійцями «Беркута» на чолі з міністром–«героєм». Нагадаємо, що недавно строки досудового слідства у цій справі було подовжено саме через відсутність основного фігуранта в Україні. Сам Цушко писав на Різницьку листи, в яких вказував, що лікується і не ховається від слідства, тож запрошував слідчих допитати його в закордонній клініці.

Я її на шматки порубаю!

Справжній бойовик розігрався позавчора близь­ко 19–ї в одній із багатоповерхівок Кіровського району Донецька. Як повідомили «УМ» у міськуправлінні міліції Донецька, саме тут тричі судимий чоловік влаштував п’яний дебош, під час якого поранив ножем свого літнього батька, а потім захопив у заручники двох доньок сусідки. Звільняючи дівчаток, міліція застрелила бузувіра.

Віктор Шемчук: До Генпрокурора є багато запитань

Віктор Шемчук: До Генпрокурора є багато запитань

З народним депутатом від «НУНС» Віктором Шемчуком спілкуємося в кулуарах Верховної Ради. Ще півроку тому він був прокурором Автономної Республіки Крим, а менше року тому навіть в.о. Генпрокурора, під час відомого травневого протистояння на Різницькій. Що й казати, останніми роками про стабільну роботу Генпрокуратури можна лише згадувати, її очільники або йдуть на лікарняні, коли згущуються хмари, або до суду, або тримаються за крісло, спираючись на міцні плечі бійців «Беркута». Вкотре хитається крісло і під нинішнім керманичем ГПУ Олександром Медведьком. В ексклюзивному інтерв’ю «УМ» пан Шемчук говорить про необхідність нарешті поставити крапку в питанні довіри–недовіри Генпрокурору, прикру залежність органів прокуратури від політичної ситуації та пропонує, як цьому запобігти.

Міліція вам буде «дахом»

Спецоперацію провели співробітники Служби внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС спільно з «убозівцями» з відділу обслуговування Південної залізниці. Як повідомила «УМ» керівник прес–служби ГУБОЗу Олена Мельник, правоохоронці викрили не лише потужний україно–російський контрабандний канал, а й перевалочну базу контрабандистів. За даними оперативників, контрабандисти отримували товар виробництва Китаю та Гонконгу в «Одесі–мамі», а далі «контру» залізницею та вантажівками доправляли на Харківщину.

Віддайте автографи!

Як відомо, минулого тижня Президент Ющенко скасував указ свого попередника Кучми від 25 березня 2004 року про призначення Сюзанни Станік суддею Конституційного Суду — через порушення конституційної процедури вступу на посаду. Адже Станік присягала під куполом ВР за відсутності тодішнього Президента. Спочатку знову звільненій знадобилася «швидка», але, отямившись, вона нібито змирилась із рішенням глави держави (мовляв, я укази Президента завжди виконувала). І заявила, що тимчасово відкликає свої підписи під документами КС, які були проголосовані й підписані нею за останні чотири роки, коли вона працювала в КС.

Гоча в Грузію не хоче

Вітчизняні правоохоронці депортували до Грузії чергового так званого «злодія в законі» — 44–річного Фрідома Сулаквелідзе, відомого у кримінальному світі на прізвисько Гоча. Як повідомила «УМ» начальник прес–служби Головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС Олена Мельник, колоритного «законника» було затримано ще 3 квітня в результаті вдало проведеної спецоперації «убозівців». МВС також повідомляє, що затримання і депортація цього особливо небезпечного злочинця відбулася в рамках реалізації Протоколу про співпрацю між МВС України та Грузії на 2008—2009 роки, підписаного півтора тижні тому у Тбілісі міністрами внутрішніх справ Юрієм Луценком та Іване Мерабішвілі.

Кому присягали, пані Сюзанно?

Кому присягали, пані Сюзанно?

«УМ» уже повідомляла минулого тижня, що постановою колегії суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду було поновлено на посаді судді Конституційного суду Сюзанну Станік. Ця пані рік тому запам’яталася країні низкою корупційних скандалів — перевірка СБУ виявила, що їй належить нерухомість у столиці та Криму приблизно на 12 мільйонів доларів. Суддею її призначав ще Президент Кучма, натомість Президент Ющенко звільнив Станік 1 травня 2007 року за порушення присяги. Ледь не рік вона оскаржувала це рішення в судах, доки не домоглася незрозумілого рішення ВСУ на свою користь, яке чимало правників вважають незаконним. Утім Президент виконав рішення Феміди й у середу поновив Сюзанну Станік на посаді судді КС, підписавши відповідний указ. Але вже наступного дня, учора, глава держави скасував указ Кучми 2004 року про призначення Станік суддею КС. Отже, Сюзанна має знову зняти престижну суддівську мантію.