Дилема Лазаренка:

Зараз екс-Прем'єр-міністр України Павло Лазаренко відсиджується у Сполучених Штатах і очікує фінального вердикту Окружного суду штату Каліфорнія. Павло Іванович продовжує стверджувати, що він невинний і в разі чого готовий оскаржити вирок в апеляційній інстанції. «У будь-якому випадку моя команда готова йти до кінця, аби довести мою повну невинність перед законами України та США», — сказав Лазаренко у нещодавньому інтерв'ю газеті «Сегодня».

«Правда» про редактора «Правди»:

Скандал, пов'язаний з оприлюдненням у пресі витягів документів зі «справи Гонгадзе», набирає обертів. Певна частина українського політикуму, як-от Президент Леонід Кучма та Голова Верховної Ради Володимир Литвин (особи, як відомо, причетні до «справи Гонгадзе») уже встигли заявити: «злив» інформації про найрезонансніше для українців розслідування пов'язаний із тим, що на носі виборча кампанія. У Кучми та Литвина є своя мотивація для таких заяв. Але в даному випадку, як і свого часу під час розгортання «касетного скандалу», важливо не ХТО оприлюднює, а ЩО оприлюднюється.

«Конституцію треба виконувати, а не змінювати!»

В Україні з'явилося й підтверджує свою життєздатність чергове наметове містечко. Цього разу мешканці полотняного «населеного пункту» розгорнули намети в парку навпроти Верховної Ради, протестуючи проти внесення змін до Конституції. Як зазначив Вадим Гладчук, керівник молодіжного об’єднання «Молодь — надія України» (ця структура, а також УРП «Собор» та ВО «Народна опозиція» є організаторами акції), спорудження містечка має на меті захистити Конституцію від державного перевороту. Бо, на думку Гладчука, змінювати одні й ті самі статті Конституції можна лише через рік після того, як вони не були підтримані парламентом. На переконання лідера ВМО «Молодь — надія України», Верховна Рада не мала права розглядати ні законопроект-4180, ні 3207-1, оскільки багато статей цих проектів були «завалені» голосуванням від 8 квітня. «В даному випадку йдеться про зловживання владою чи службовим становищем або навіть про спробу державного перевороту», — зауважив Гладчук.

Проміняв погони на коня

Проміняв погони на коня

Сержант мукачівської міліції Микола Джумеля, який у Верховній Раді заявив про те, що до викрадення бюлетенів після виборів мера міста причетні високі міліцейські чини, таки звільнився з правоохоронних органів. І, попри те, що міністр внутрішніх справ Микола Білоконь заявляв, нiби не має до Джумелі образ, героїчний, без перебільшення, міліціонер, який повстав проти репресивно-силової машини, зазнає перманентних утисків з боку влади і відомства, очолюваного «неображеним» Білоконем.

Слово – не горобець: вилетить – потрапить у «темники»

Слово – не горобець: вилетить – потрапить у «темники»

Позавчора «новиннєві» випуски українських «темнеканалів» сяяли повідомленнями про те, що лідер Народно-демократичної партії Валерій Пустовойтенко, досі ренегат та відступник, став на шлях «більшовицько»-істинний і таки змирився з думкою про те, що його партія підтримає на майбутніх виборах Прем'єр-міністра Віктора Януковича. «Усі партійні конференції, що проходять у регіонах, керуються рішенням травневої політради про те, що ми будемо підтримувати єдиного кандидата від коаліційних сил», — наголосив Валерій Павлович у коментарі для агенції «Інтерфакс-Україна».

Зупиніть їх!

Попри те, що сьогодні вже вівторок, 15 червня, Володимир Боровко, який іменує себе помічником народного депутата Юлії Тимошенко і стверджує, що лідерка БЮТі передавала через нього хабарі суддям, і досі залишається живим. Попередня фраза може звучати дещо дивно, однак річ у тому, що минулої п'ятниці по обіді мас-медіа отримали заяву леді Ю., в якій стверджувалося: «З 12 на 13 червня 2004 року спецслужби організують потужний вибух у будинку, де мешкає Боровко. Вибух має бути такої сили, аби загинув не тільки сам Боровко, а й члени його родини та охоронці». Щойно отримавши цю інформацію, яку їй надали двоє високопосадовців Служби безпеки, лідерка БЮТі скликала екстренну прес-конференцію, на якій оприлюднила переказані їй «одкровення».

«Куликівська» битва

Як і очікувалося, на довиборах у 151-му окрузі на Полтавщині, які відбудуться 20 червня, «Наша Україна» підтримуватиме голову обласної організації Української народної партії Олександра Кулика. Таке рішення було прийняте позавчора на засіданні координаційної ради «НУ». Шанси пана Кулика в окрузі, який у діючому парламенті представляв до своєї смерті «більшовик» Іван Четвериков, вважаються серйозними. «Наша Україна» має в області непогану підтримку, а сам Олександр Кулик уже вигравав мажоритарні вибори на Полтавщині в 1998 році.

Нелюди від влади «лікують» за гратами

У травні Шевченківський райсуд Києва (той самий, який сьогодні розглядатиме «справу «УМ») змінив запобіжний захід колишньому головному бухгалтеру «Єдиних енергетичних систем України» Антоніні Болюрі з підписки про невиїзд на утримання під вартою. (Як відомо, президентом цієї корпорації свого часу була Юлія Тимошенко). Після цього Болюру, котра зараз має дуже серйозні проблеми зі здоров'ям, правоохоронці забрали просто з лікарняного ліжка і доставили у СІЗО. А все це було зумовлене тим, що пані Антоніна напередодні не з'явилася на судове засідання. Сторона обвинувачення в особі прокуратури вважала, що Болюра умисне не прийшла до суду. Шевченківський суд повірив прокурорам, хоча адвокати пояснювали, що екс-бухгалтер «ЄЕСУ» не може з'явитися через різке погіршення стану здоров'я.

Село — воно й у парламенті село

Село — воно й у парламенті село

Те, про що тривалий час говорили у кулуарах парламенту і про що не раз писала «УМ», схоже, збудеться: Голова парламенту Володимир Литвин нарешті отримає членський квиток Аграрної партії і, цілком можливо, очолить її. Ще наприкінці минулого тижня таку думку, перебуваючи в Луцьку, «офіційно» висловила Катерина Ващук — народний депутат і один iз найвпливовіших «аграріїв». Катерина Тимофіївна розповіла, що нового голову АПУ, себто Литвина, обиратимуть на черговому партз’їзді, який відбудеться у червні. «Він — справді селянин, народився у селі, його родина живе там, у нього ані з серця, ані з душі не вийшло село», — не скупилася на компліменти Литвину пані Ващук.