«Дніпровські вовки» поселилися у Харкові

«Дніпровські вовки» поселилися у Харкові

Нинішня — ХVІ — першість кращих хокейних колективів України — особлива. Адже, на вимогу більшості клубів, у цьому чемпіонаті флагман нашого хокею, київський «Сокіл» змушений починати боротьбу за медалі на рівні з усіма, вже з першого туру. Крім того, цього разу призери будуть визначені не за системою «плей-оф», як у попередні роки, а за підсумками триколового турніру між шістьма командами. Посперечатися за нагороди спробують «Дніпровські вовки», столичні АТЕК, «Компаньйон», «Сокіл», СДЮШОР «Сокіл» та «Беркут» (він складений із київських хокеїстів і формально базуватиметься у Броварах — передмісті столиці).

«Титановий» нокаут

«Титановий» нокаут

Це містечко за 100 км від Дніпропетровська годилося б називати обраним Богом. Бо таких покладів цирконієвих чи титанових руд, як у Вільногірську, немає більше ніде у світі, окрім хіба що Австралії та Африки. Плюс алюмосилікати, сполуки гафнію та інші матеріали, незамінні в авіаційній, космічній промисловості, атомній енергетиці, високоточній електроніці. Справді, легше знайти сфери, де вільногірські скарби не використовуються. Місцевий гірничо-металургійний комбінат випускає понад 40 видів продукції й по праву вважається перлиною української промисловості.

Навіщо «Привату» «німецька» земля?

Різними акціями протесту Дніпропетровську обласну раду та облдержадміністрацію не здивувати. Проте та, що відбулася 25 вересня, на тлі інших помітно вирізнялася. Все ж намагалися влаштувати пікет близько десяти представників німецької діаспори.

Аульський плацдарм

Аульський плацдарм

Із території селища Аули панорама постає мальовнича - потопає в зелені узбережжя обширної водойми, на протилежному боці якої видніються обриси промислового Дніпродзержинська. Так і проситься пейзаж на пензель художника. Сама ж назва населеного пункту сягає ще ХVІІ століття. Очевидно, першими мешканцями Аулів стали татари.

Палаючі пристрасті у місті Прометея

Палаючі пристрасті у місті Прометея

Такого символу, як у Дніпродзержинську, жодне українське місто не має. Понад 80 років тому він увічнив борців за Радянську владу проти царського самодержавства. Якось під час страйку на одному з дніпродзержинських заводів із воріт підприємства було зірвано і кинуто в багнюку двоголового орла. Тоді й з'явилася ідея втілити у скульптурі античну легенду про Прометея, який бореться за людське щастя, поваливши на землю хижого птаха — символ самодержавства. За задумом незламний титан мав тримати над головою факел з вічним вогнем.

Злодії на... замовлення

Коли до правоохоронних органів стали звертатися потерпілі з приводу пограбування їхніх квартир, там неабияк дивувалися. Адже злодії виносили усе, що могли, з осель людей заможних, які нещодавно поставили недешеві замки вартістю від 1,5 до 5 тисяч гривень. Навіть найбувалішим домушникам за всіма розкладами «нейтралізувати» такі складні механізми практично неможливо. Проте швидко з'ясувалося, звідки тут «ростуть ноги».

«Помаранчева»... Катерина і католики на колінах

«Помаранчева»... Катерина і католики на колінах

Юрій Єхануров у першiй половинi 2005-го приїхав на Дніпропетровщину як голова обласної державної адміністрації з прикидом помаранчевим, вважай, на всі сто відсотків. Виснажена рішучою місячною боротьбою проти призначення його попередника Сергія Касьянова патріотично налаштована громадськість щодо цієї кандидатури мирно склала руки і чинити опору не стала. Логіка таких дій сприймалася цілком зрозумілою. Мовляв, Касьянова не назвеш «помаранчевим» за всього бажання, а Єхануров пліч-о-пліч з Ющенком уже скільки років крокує. Деякі політаналітики і взагалі щодо цього робили висновки високопарні: з боку Президента призначення на Дніпропетровщину «щирого бурята» було сильним ходом. І справді дії Єханурова засвідчували, що він, згідно з шаховою термінологією, налаштований поставити мат тим, хто до нової влади поставився з недовірою і скепсисом. Отож насамперед узявся за наповнення бюджету. Забігаючи наперед, скажемо: результатів у цьому він досяг вагомих без найменшої тіні іронії. Тому повернувся на столичний олімп, вважай, на білому коні.

Рятуйте кицю і дівицю!

Рятуйте кицю і дівицю!

27-річна Наталя Корнєва може вважати, що народилася у сорочці. Адже пригода, з якої їй вдалося вийти живою, і справді вражає. Наталя мешкає на сьомому поверсі одного з будинків на проспекті Кірова у Дніпропетровську разом iз 9-річною донькою та мамою. Того фатального вечора вони всі були вдома. Час уже був пізній — майже 11-та вечора. Коли домочадці перебували в іншій кімнаті, Наталя вийшла на балкон, почувши жалібне нявчання улюбленої кицьки Шели. Там з'ясувала, у чому рiч.

Знову естети?

Знову естети?

Про цей музей у селі Сурсько-Литовське Дніпропетровського району наша газета писала у серпні. Приводом для цього стало оновлення експозиції, яка розмістилася у серйозно осучасненому приміщенні. Урочисту церемонію з такої нагоди приурочили до свята Незалежності України. Але ця музика грала недовго...

Землю орати — тільки для багатих

Землю орати — тільки для багатих

Привчені до застосування плуга як до чогось само собою зрозумілого, — принаймні у масовій свідомості, ми досі не здатні затямити, що землю орати традиційними методами зовсім не обов'язково. А сам плуг може і взагалі з часом опинитися на звалищі історії.