Алло, говорить Альберт Ейнштейн
У шанованому й точному, як швейцарські годинники, Музеї зв’язку, що в Берні, діє виставка «Прощавай і привіт: Діалог з потойбічним». Експозиція працюватиме до 5 липня 2009 року. Куратор цієї більш ніж дивної для солідного музею експозиції Курт Штадельманн пишається: «Це перша в Європі виставка з такого роду об’єктами та явищами».
Хто сховався за Ататюрком?
Болек проти Томека
У цьому королівстві були періоди миру, але останні сім років воно переживало внутрішній розкол, який супроводжувався інтригами, двірцевими змовами, затяжними судовими справами і навіть заколотом та поваленням короля. Щоправда, безкровним. Підданих його величності це майже не стосувалося, і вони жили щасливим буденним життям і бурхливими святами. Лише нещодавно у верхах нарешті запанував спокій. Остаточну крапку в семирічному конфлікті поставив... Верховний суд Чехії на виїзному засіданні 7 жовтня в місті Оломоуц.
Суть справи зводилася до того, що позивач, відомий чеський комедійний актор та сценарист Болеслав Полівка, та його товариство «Ферма Болка Полівки» вимагали визнати їхні права на співвласність ТОВ «Валаське королівство», засновником якого є підприємець Томаш Гарабіш. Упродовж 2001—2008 років відбулося сім розглядів цієї справи в судах нижчих інстанцій, які виносили суперечливі вердикти. Верховний суд поставив крапку, відхиливши позов Болеслава Полівки і визнавши Томаша Гарабіша одноосібним та повноправним власником товариства «Валаське королівство». Судитися було за що, бо «Валаське королівство» є найуспішнішим проектом чеської туристичної індустрії останніх двох десятиліть. Йдеться про чималі гроші.
Реактивний Карлсон
Люди віддавна мріяли стати подібними до птахів і здійнятися в небо на штучних крилах. Спроб було багато, починаючи з міфічного Ікара. Минулої п’ятниці, як уже повідомляла «Україна молода», перший представник людства реалізував одвічну мрію: пролетів над протокою Ла–Манш на штучних крилах, якими, щоправда, не було потреби махати, бо вони були обладнані цілком сучасними двигунами.
Сучасна Роксолана
Винятки лише підтверджують правило, але саме цим вони цікаві. Про місце жінки в ісламському світі не варто пояснювати. Втім Шейха Моза бінт Насер аль–Міснед ламає всі стереотипи про жінок Сходу. Вона є другою з трьох дружин еміра Катару Шейха Хамада бен Каліфа аль–Тані, але насправді є «першою леді» цієї країни. Навіть можна здогадуватися, що саме вона через свого чоловіка править цією маленькою країною з населенням лише один мільйон осіб, але такою багатою на нафту. Можна здогадуватися, що не без сприяння Шейхи саме з Катару веде мовлення найпопулярніший і найбільш демократичний телеканал арабського світу «Аль–Джазіра», який входить до п’ятірки провідних інформаційних телеканалів світу.
Жаба продовжує пити пиво
У музеї італійського міста Бользано з травня цього року експонується провокативна скульптурна композиція під назвою «Ногами вперед»: це більш ніж метрова жаба з висунутим язиком, розп’ята на хресті, але при цьому тримає в лапі кухоль пива та яйце. Скульптуру неоднозначно сприймають відвідувачі музею, а минулого тижня на цей блюзнірський витвір мистецтва відреагував навіть Ватикан. Папа Римський Бенедикт XVI звернувся до голови місцевого самоврядування Франца Пала з листом, у якому прохає усунути скульптуру з експозиції музею, оскільки вона «ображає релігійні почуття багатьох людей, для яких хрест є символом любові Божої та нашого спасіння». Рада музею в Бользано вирішила, незважаючи на критику Ватикану, що жаба залишиться частиною музейної експозиції до попередньо визначеного терміну.
Бен Ладен — будівничий
61–річний шейх Тарік Мухамед бен Ладен, брат по батьку Осами бен Ладена, якого США називають «терористом світу» №1, планує збудувати найдовший у світі міст, який має зв’язати Ємен на Аравійському півострові з маленькою країною Джибуті у Східній Африці. Про це повідомив лондонський бізнес–часопис «Економіст». Наприкінці липня бен Ладен–старший підписав відповідну угоду з Джибуті. Загальна вартість проекту під назвою «Міста світла» просто фантастична — понад 200 млрд. доларів. Власне сама вартість будівництва мосту довжиною 28 кілометрів обраховується у 25 млрд. доларів, а решта — це вартість будівництва двох надсучасних міст з обох боків мосту. Реалізація проекту має розпочатися наступного року, а сам міст і два міста мають бути збудовані впродовж 15 років.
Зелені гіганти
Коротке життя Айші
Невелике незалежне сербське видавництво «Беобук» як єдине у світі погодилося видати дебютний роман американської журналістки Шеррі Джонс «Дорогоцінний камінь Медини». Сигнальний наклад книги в тисячу примірників з’явився в книгарнях Сербії минулого тижня, але вже за кілька днів був вилучений із продажу.