У руках інспектора — «Зелена книга»

Для цього представники цієї громадської організації уже розробили спеціальний проект, який пропонують проаналізувати і впровадити профільним відомствам. За словами керівника програми забезпечення безпеки на дорогах майора Євгена Франчука, каральні заходи, що застосовує ДАІ останнім часом, безумовно, дають свої результати, однак вони тимчасові. «Тому необхідно створити умови, за яких водій відчував би не загрозу, а допомогу з боку інспекторів», — переконаний він.

Жести для ДАІ

Жести для ДАІ

Розширена колегія МВС за участю Президента, що відбулася позавчора під вечір, знову стала «гарячим душем» для людей у міліцейських погонах. Віктор Ющенко не приховував розчарування роботою міліції й вимагав кардинального реформування роботи відомства. Керівник МВС Юрій Луценко реформи обіцяв і просив підтримки Президента щодо негайного розгляду у ВР низки законопроектів, без ухвалення яких неможливо змінити ситуацію на краще. Втім головним ньюсмейкером укотре стала ДАІ. Відкриваючи колегію МВС, Президент заявив, що вимагає залишити зал голову Держдепартаменту ДАІ Сергія Коломійця, керівника спецпідрозділу «Кобра» та його заступника, полковника Кожу, які мають написати в приймальні міністра заяви про відставку зі своїх посад.

Вас упіймав «Візир»

Вас упіймав «Візир»

МВС ініціює низку змін до законодав­ства для покращення безпеки дорожнього руху. Йдеться про зміни, попередньо узгоджені на Банковій, у секретаріаті Президента. А це — і збільшення розмірів штрафів за порушення безпеки дорожнього руху, і впровадження та використання приладів автоматичної фотофіксації правопорушень для формування повноцінної доказової бази. Додайте до цього ще й систему нарахування штрафних балів, і стане зрозуміло, що для лихачів невдовзі настануть не легкі часи. Законодавчі та технічні зміни мають сприяти і гарантованій сплаті штрафів водіями, і протидії хабарництву в рядах власників смугастих паличок.

В кіно — з інспектором

Екіпаж ДАІ зупиняє іномарку із симпатичною білявкою за кермом. Водійка здивована: я ж нічого не порушила! У відповідь хвацький сержант, не кліпнувши оком, відрекомендовується і мовить: «Хочу запросити вас у кіно». Відтак дістає з кишені новеньке запрошення на фільм. Такі майже анекдотичні ситуації віднедавна можна побачити на вінницьких автодорогах, причому лицарі жезла роблять це зі службового обов’язку.

Отче, купіть хрести з іншого храму…

Красти, як відомо, — гріх, особливо з храму Божого, але людина слабка, навіть коли вона — майбутня особа духовного сану. Цьогорічний січень на Чернігівщині позначився низкою резонансних крадіжок із церков та монастирів. Лише в одну ніч були обікрадені храм Різдва Богородиці в Олешівці Чернігівського району та Свято–Миколаївський жіночий монастир у селі Осіч Бахмацького району. В Олешівці злодюги поцупили з церкви культові металеві предмети — чашу, дискос, срібний та требний хрести, підсвічник та близько двох тисяч гривень із церковної каси. А от здобич у жіночому монастирі була набагато більшою: злочинцям удалося викрасти сейф, у якому були 140 тисяч гривень, 25 тисяч доларів США та три з половиною кілограма ювелірних виробів із золота.

Могилівські вандали

Могилівські вандали

У ніч на понеділок, досхочу награвшись на автоматах й випивши горілки на дискотеці, підлітки влаштували на міському кладовищі Могилів–Подільського справжні сатанинські розваги. Били ногами і руками пам’ятники на могилах померлих, демонструючи один перед одним силу. Двом із них 14 років, трьом — по 17. Як розповіла «УМ» співробітник відділу зв’язків із громадськістю обласної міліції Вінничини Анна Олійник, на цвинтарі підлітки продовжили пиячити, а потім захотілося адреналіну і демон­страції власної значимості. Хтось перший вдарив ногою по пам’ятнику, і гранітна плита покірно впала. Тоді всі п’ятеро заходилися гарцювати кладовищем і бити, трощити, ламати. Під руки попав маленький хрест з дитячої могилки. Його вирвали і кинули долу. Продовжували, поки не набридло...

Кредитки для себе улюбленого

На Черкащині в районному центрі Чорнобай нині тільки й балачок про одного з тамтешніх банкірів, котрому на життя не вистачало зарплати. Тому він і заліз у кишеню до комерційного банку, філією якого керував. Для того щоб розжитися грошима та поправити своє фінансове становище, чоловік зібрав анкетні дані тих чорнобаївців, котрі не були клієнтами його банку, написав замість них заяви про те, аби їм відкрили кредитні картки «Універсальна» та «VISA CLASSIK».

Кінець банди з «Беркута»

Цю справу вже охрестили однією з найкривавіших в історії української криміналістики. Майже два роки її розслідуванням займалася Генпрокуратура — справа виросла до 80 томів. На рахунку семи членів банди 11 убивств та численні розбійні напади зі 110 (!) потерпілими. Троє бандитів свого часу працювали у спецпідрозділі «Беркут», а ще один — охоронцем у Саксаганському райвідділі міліції Кривого Рогу. Ще троє були спортсменами, серед яких і тренер зі східних єдиноборств. Усі були натреновані настільки, що чинити їм опір не було ніякого сенсу. Та й плани нападів бандюки відпрацьовували до найменших дрібниць, а з місця події зникали блискавично.

Олександр Кіхтенко: ВВ мають бути для МВС рівноправним партнером, а не молодшим братом

Олександр Кіхтенко: ВВ мають бути для МВС рівноправним партнером, а не молодшим братом

Сьогодні Верховна Рада має розглянути у першому читанні низку законопроектів, поданих Президентом, як невідкладні. Серед них мав бути і законопроект «Про Національну гвардію України», створення якої передбачено на базі Внутрішніх військ МВС. Втім, напередодні Комітет ВР з питань нацбезпеки і оборони відхилив цей законопроект, направивши на доопрацювання. Позиція профільного парламентського комітету викликала відверте здивування керівництва ВВ. Ексклюзивне інтерв’ю з цього приводу «Україні молодій» надав Командувач ВВ Олександр Кіхтенко.

Бюро високого польоту

Бюро високого польоту

Тиждень тому міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив про те, що законопроект про створення Національного антикорупційного бюро вже підготовлений і буде винесений на обговорення громадськості. А вже позавчора саме в МВС радник міністра і народний депутат Геннадій Москаль презентував пакет проектів нормативно–правових актів, спрямованих на посилення боротьби з корупцією.
Відомий генерал міліції є співавтором і законопроекту про Антикорупційне бюро, яке в Україні не можуть створити вже протягом десяти років. Головна причина — протиріччя між силовиками та незацікавленість корумпованих можновладців. У МВС кажуть, що якщо закон нині буде прийнято, бюро запрацює вже влітку. Втім є сумніви, адже, створюючи новий силовий орган, МВС явно тягне ковдру на себе.