ТОВ «Відмазка» — ганебна пляма на парламенті

Як тільки не називали парламентарії (залежно від своїх симпатій та позиції) Закон про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу, ухвалений Верховною Радою 21 червня — і «законом про недоторканність друзів народних депутатів», і «плювком на Конституцію», і «захистом прав людини в країні беззаконня», і «вольною» для Різака й Колесникова»... Нагадаємо, що згідно з цим документом, запропонованим до розгляду фракцією СДПУ(о) і схваленим 246 голосами «за», будь-який злочинець, маючи 150 «друзів» із мандатами народних депутатів і 456 тисяч 300 гривень для застави, може вийти на волю. Незалежно від того, яке саме правопорушення він скоїв — а ля Бакай, Пукач або й геть Чикатило. Звісно, при цьому підозрюваний у скоєнні злочину буде на підписці про невиїзд, але хіба стримає та підписка людину, якій світить, скажімо, 15 років ув'язнення?

На те вона і «партія влади»...

На те вона і «партія влади»...

Офіційний осередок новітньої партії влади є тепер і в Києві — минулої суботи у столичному Жовтневому, тобто (по-новому) Міжнародному палаці культури і мистецтв, пройшла установча конференція міського осередку «Народного союзу «Наша Україна». Головою енесенушного підрозділу стольного града без вагань був обраний народний депутат і наступник Віктора Ющенка на «посаді» керівника парламентської фракції «НУ» Микола Мартиненко. Хто саме не вагався, ставлячи пана Миколу на перспективну (попереду — боротьба за крісло мера Києва) партійну посаду — це вже інше питання, бо делегати конференції, схоже, взагалі не надто замислювалися над тим, за кого голосувати — аби не за Олександра Омельченка.

Піскуна відставити не дано

Піскуна відставити не дано

Хоч як хотілося б вірити у протилежне, а лава запасних у нас таки коротка. Скажімо, взяти для прикладу Генеральну прокуратуру: і знаєш, хто на її чолі стоїть, і замінити ніким, бо навколишнє кадрове оточення достойне (якщо не ще достойніше за) свого шефа. Ні, звісно, якщо постаратися, то знайти гідну посади головного прокурора України людину можна, але ж Святослав Піскун детально пояснив, у тому числі й в інтерв'ю «УМ», чому наразі замінити його кимсь іншим марно й сподіватися. Тобто зробити це також можна, але тільки за умови, що керівника ГП вимагатиме відправити у відставку Верховна Рада. А вона, як відомо, вустами профільного комітету днями це зробити відмовилася...

«Опер» замість будильника

«Опер» замість будильника

Даремно колишні можновладці побиваються за своїми втраченими кріслами — радіти треба, що нарешті знайшовся час відпочити й підлікуватися. Бо, судячи з того, як дружно відставлені посадовці лягають у лікарні оздоровлюватися, робота державного службовця відбирає-таки чимало нервів і сил. На жаль, не уникнув шпиталізації й екс-заступник голови СБУ Володимир Сацюк, який саме зараз проходить курс лікування в одному з медичних закладів (щоправда, при цьому хворий не уточнив, на території якої країни цей заклад розташований).

Піскун і марення сивої кобили в новорічну ніч

Піскун і марення сивої кобили в новорічну ніч

Піскуна ніхто не ставив на коліна і нікому поставити не дано. Тому після прослуховування оприлюднених у мережі інтернет записів телефонної розмови нібито Генпрокурора з нібито Віктором Пінчуком навіть дурню ясно, що... Втім що саме ясно й дурню, якраз зовсім і не ясно. Що записи фальшиві? Але ж сам Святослав Михайлович фактично визнав достовірність свого діалогу з послом США в Україні Джоном Гербстом, порушивши кримінальну справу за фактом прослуховування. Чи, може, Генпрокурор натякає на те, що зловмисники спеціально розмістили реальну розмову на одному сайті поруч зі сфабрикованою, аби діалог із Пінчуком виглядав достовірнішим?

Кримiнальний сейф

Кримiнальний сейф

Колишнього заступника голови Служби безпеки Володимира Сацюка оголошено в розшук. «За здійснення тяжкого злочину», — повідомив журналістам Генпрокурор Святослав Піскун. І жодних інших подробиць. Утiм всім відомо, що саме в Сацюка на дачі вечеряв тоді ще кандидат у президенти Віктор Ющенко перед тим, як відчув симптоми гострого отруєння. А тепер Сацюка розшукують за підозрою у здійсненні тяжкого злочину. Задачка для першого класу. Хоча визначати винуватість чи невинуватість певної особи — це ще справа суду.

За «каруселі» — відповісте!

На бідолашний мозок об'єднаного і полум'яного соціал-демократа Нестора Шуфрича звалилося нове випробування. Тепер стукнутій у дитинстві після польоту з коляски і струшеній ударами об бетонну підлогу ужгородської лікарні «сірій речовині» нардепа доведеться напружено мізкувати над тим, як виплутатися з нової халепи. Як повідомляє Управління боротьби з організованою злочинністю УМВС, прокуратурою Черкаської області порушено кримінальну справу за фактом «перешкоджання підкупом вільному здійсненню громадянином права обирати і бути обраним народним депутатом України у 2002 році під час проведення виборів народного депутата України у виборчому окрузі N 201, що вплинуло на результати голосування».

Урядовий відпочинок по-українськи:

Урядовий відпочинок по-українськи:

Цього літа урядовці відпочиватимуть «по-українськи». Звісно, якщо пристануть на пропозицію віце-прем'єр-міністра з гуманітарних та соціальних питань Миколи Томенка, який посилено пропагуватиме серед членів Кабміну «український відпочинок». «Чиновники повинні присвятити це літо українському народові, а не своїм родинам, потрібно працювати, а не відпочивати», — заявив невтомний Томенко, який приходить на роботу з жайворонками і не дає колегам знудитися, постійно вигадуючи їм якісь культурні розваги. Як відзначив Томенко, «члени нинішнього уряду є молодшими, ніж члени попереднього, а в самому Кабміні нема «чорнобильців» і ветеранів куликовських битв». Це до того, що майже всі урядовці минулої «каденції» «були пільговиками і тому мали по 45 днів відпустки».

Депутати мігрують: вітер змінився

Бути при владі завжди важче, ніж в опозиції, адже замість критикувати, доводиться «відгавкуватися» на критику інших. Але з цим, схоже, згодні далеко не всі. Інакше навряд чи зміна владного «вітру» викликала б у нашій Верховній Раді таку дружну міграцію нардепів.

Праворуч глянеш — Мартинюк, ліворуч — порожнеча

Праворуч глянеш — Мартинюк, ліворуч — порожнеча

Головної події дня у Верховній Раді вчора так і не сталося: крісло по ліву руку від Володимира Литвина й досі залишається порожнім. Ще зранку надії сісти в нього мали представник фракції «Демократична Україна» Віктор Мусіяка (його шанси оцінювали як найреальніші), висуванець «Єдиної України» Богдан Губський, керівник фракції УНП Юрій Костенко та соціал-демократ (об'єднаний) Володимир Заєць. Саме ці чотири прізвища були внесені в бюлетені для таємного голосування за обрання віце-спікера на зміну призначеному державним секретарем Олександрові Зінченку. Але не судилося: як повідомив після відведеної на голосування перерви голова регламентного комітету Валентин Матвєєв, воно (голосування) не відбулося.