Зірка надвеликої ваги

Зірка надвеликої ваги

Сьогодні виповнюється 80 років одній з найбільших легенд світового кіно, американському кіноактору Марлону Брандо. Він народився у місцевості Омаха, штат Небраска. Після закінчення школи розпочав навчання у військовій академії, з якої його вигнали за брак дисципліни. За вмовлянням батька, молодий Брандо поїхав до Нью-Йорка на навчання до кращої на той час акторської школи Лі Страсберга і Стелли Адлер. Армія втратила недисциплінованого офіцера, а світ здобув актора неймовірного таланту. Брандо дебютував на Бродвеї 1944 року і впродовж наступних шести років відшліфовував акторську майстерність на театральній сцені.

Бі-Бі-Сі — ім­пе­рія в ім­пе­рії

Бі-Бі-Сі — ім­пе­рія в ім­пе­рії

Новим головою Британської телерадіомовної корпорації (Бі-Бі-Сі) вчора було затверджено Майкла Грейда, який до цього очолював «Канал 4», повідомив учора інтернет-сайт Бі-Бі-Сі. Грейд обійме цю надзвичайно відповідальну посаду, що впродовж двох останніх місяців залишалася вакантною після звiльнення Кейвіна Девіса, який подав у відставку після оприлюднення звіту лорда Хаттона та граду урядової критики з приводу незалежної позиції корпорації у питанні війни в Іраку.

Підручник із работоргівлі

Безпрецедентний для області закритий судовий процес відбувся у райцентрі Підволочиськ Тернопільщини. На лаву підсудних сіло подружжя педагогів К. — 40-річна Марія, колишня вчителька географії, та 47-річний Орест, який у минулому викладав у школі музику. Сіяти добре, розумне і вічне їм, мабуть, видалося неприбутковою справою, тож узялися за іншу, прямо протилежну стосовно загальнолюдської моралі. Знайшовши у сусідній Хмельницькій області таку ж аморальну подільницю, вони налагодили вербування у турецькі борделі дівчат та молодих жінок. Вишукували красивих, які потерпали від матеріальної скрути, й обіцяли влаштувати у Стамбулі на роботу офіціантками, барменами та посудомийницями

«Джинсовий Дюк» прикрасив Одесу після Гуморини

Другим за рахунком, щоправда, міні-пам'ятником Дюку де Рішельє поповнився у четвер сад скульптур Літературного музею Одеси. Цього разу колишній французький монарх, який був також одним iз перших мерів міста, постав перед нащадками мало не як учасник Гуморини-2004 — у молодіжному джинсовому одязі з бронзовим відблиском, міцно опершись ногами об макет земної кулі. І ніби аж здивувався — просто ж біля ніг валяється чимала перлина, яка, за задумом скульптора Олексія Коп'єва, і є тією самою Одесою. Скульптурна композиція заввишки 90 см, на думку її автора, має нагадувати «про зв'язок епохи Дюка із сучасністю та про те, що Одеса залишається одним із центрів культури й ідей».

1+1 = Кіпр у Євросоюзі?

Позавчора сплив термін переговорів про об’єднання Кіпру, які проходили в швейцарському гірському курорті Бюргенсток. Якби чотири зацікавлені сторони (грецькі та турецькі кіпріоти, i голови урядів Греції і Туреччини) спромоглися досягти компромісу у справі об’єднання поділеного на південну, грецьку, та північну, турецьку, частини острова до опівночі 31 березня, то 1 травня Кіпр вступив би до ЄС як єдина країна, у випадку відсутності компромісу — до ЄС приймають лише його грецьку частину. Майже цілодобові переговори у середу не давали результату. І тоді о 22.30 в дію вступила «важка артилерія» в особі Генерального секретаря ООН Кофі Аннана.

Просто перестановка крісел

Просто перестановка крісел

Прем’єр міністр Франції Жан-П’єр Раффарен позавчора ввечері повідомив президенту Шираку про склад свого нового кабінету. Йдеться, власне, про пересадку в нові крісла старих міністрів. Найбільш сенсаційною зміною є відсторонення Домініка де Вільпена від керівництва міністерством закордонних справ. Цей досвідчений дипломат та запеклий критик війни США в Іраку відтепер керуватиме міністерством внутрішніх справ. Для нього це буде прикрим пониженням, можливо, як оцінює французька преса, навіть приниженням, бо за два роки перебування на чолі французької дипломатичної служби (з травня 2002 року) де Вільпен здобув репутацію найбільшої, після свого німецького колеги Йошки Фішера, зірки європейської дипломатії.

Увага на екран: українське кіно

Увага на екран: українське кіно

Те, про що так довго жартували журналісти і політики, збувається. «Коли, — писали прогресивні ЗМІ, — буде Рік України в Україні нарешті?» Дожартувалися. З 5 по 10 квітня в Києві, у Будинку кіно, пройде Тиждень українського кіно. Тепер друга частина журналістів починає допитуватися: як це може бути, щоб у своїй країні своє кіно показували лише один тиждень на рік (на 12 років, між іншим)? Як би двозначно не виглядала ця подія мовою протоколу та етикету, українському кіно не до жартів — у прокаті сьогодні не можна побачити жодної вітчизняної стрічки, та й ті, хто бачать ці нечисленні прем'єри «в обмеженому прокаті» (афоризм директора кіностудії імені Довженка Віктора Приходька) — на кіностудії, в Мінкульті чи в Будинку кіно, мають вибирати в рецензіях між патріотизмом і професіоналізмом.

Злочини — за таксою

Добрі наміри заслуговують на схвалення. Проте... Добрі утопічні наміри не заслуговують навіть згадки. Тож, коли Кучма вкупі з Мін'юстом обіцяє компенсувати громадянам шкоду, заподіяну злочином, стає трохи сумно... По-перше, злочинів в Україні трапляється стільки, що жодний державний бюджет не витримає їх матеріального відшкодування. По-друге, уже зараз можна уявити собі, якою буде бюрократична тяганина, викликана доведенням того, що вас, шановні «особи, що постраждали від злочинів», насправді пограбували (або, боронь Боже, згвалтували чи намагалася вбити).

Пожежа — у помсту

Черговий «випад» у бік кримських татар вчинили вчора вночі невідомі: у вікно будівлі меджлісу на вулиці Шмідта, що недалеко від центру міста, близько 3-ї години ночі хтось поцілив пляшкою із займистою речовиною. Як розповів «УМ» начальник прес-служби Головного Управління внутрішніх справ у Криму Олександр Домбровський, зловмисники кидали дві посудини зі сторони набережної, проте досягла своєї мети — вікна кабінету — лише одна пляшка. Відтак почалася пожежа, про яку й повідомив вогнеборцям охоронець будівлі.

«Збагри» танка за бугор

«Збагри» танка за бугор

Підприємства оборонно-промислового комплексу самотужки «зароблятимуть» собі на прожиття. Так вирішив Кабмін, затвердивши державну програму реформування та розвитку ОПК на період до 2010 року. Як повідомив міністр промислової політики Олександр Неустроєв, реформа оборонних підприємств провадитиметься в три етапи. Перший — до 2005 року — передбачає визначення, планування, підготовку нормативних документів. Другий — із 2005 до 2009 — власне реалізація задуманих планів. І останній — до 2010 — об'єднання технічного, наукового та банківського потенціалу.