Хто це дивиться на мене із екрана на столі?

Головним «героєм» цієї виборчої кампанії є Віктор Янукович. Звісно, не в плані вчинення якихось подвигів, які б викликали всенародне захоплення, а за кількістю згадувань на центральному телебаченні. На цій почесній «посаді» він випередив навіть Леоніда Кучму, про що свідчать результати моніторингу політичних новин, який нещодавно проводили Академія української преси та Інститут соціології НАНУ. За даними цього дослідження, провідні телеканали з-поміж усіх політиків найбільше уваги надавали саме Вікторові Януковичу — 23%. Це вдвічі більше, ніж Президентові Леоніду Кучмі (12%) та лідерові симпатій виборців Віктору Ющенку (11%). Телевізійний рейтинг провідника Соцпартії Олександра Мороза, який останнім часом для багатьох центральних каналів несподівано став «телегенічним», закріпився на четвертому місці (5%), О.О. навіть випереджає першого секретаря ЦК КПУ Петра Симоненка (4%). Подібна ситуація спостерігається і з друкованими ЗМІ, повідомляє УНІАН.

Надійнiше не з «єдиним»

Надійнiше не з «єдиним»

Схоже, перетягти гонорового кандидата у президенти Анатолія Кінаха під ковдру словосполучення «коаліція демократичних сил на підтримку Віктора Януковича» таки не вдасться. Команда Прем’єра, яка намагається вичавити рейтингові відсотки з чого тільки можна, усвідомлювала: балотування Кінаха хоча й проблематичне з огляду на можливість отримання президентського трону, проте шкодить іміджу «єдиного» кандидата від влади. У штабі Януковича навіть гуляла доповідна записка з детальними обгрунтуваннями того, які «бонуси» принесе В.Я. відмова Кінаха від президентської гонки, про що нещодавно писала «УМ». Проте відучора на планах та сподіваннях команди Януковича поставлено ще один хрест: Анатолій Кінах підписав угоду про чесні вибори з головним опонентом влади Віктором Ющенком.

«Неба в топазах» ми не побачимо

Учора з президентської дистанції зійшов один «бігун»-кандидат: в останній день, відведений для здачі підписних листів, до Центрвиборчкому із зібранням «автографів» не з'явилися представники лідера Партії реабілітації українського народу (колишня Партія реабілітації тяжкохворих) Григорія Черниша. Того самого, який обіцяв у разі перемоги роздавати лікувальні прикраси з топазу. Щоправда, у порівнянні з десятками інших кандидатів кандидат, який за часів СРСР мотав строк за приватну медичну практику — голковколювання, — має певну перевагу: йому повернуть грошову заставу розміром у півмільйона гривень.

«Невиконане замовлення» хочуть виконати?

Наприкінці минулого тижня українській Генпрокуратурі таки вдалося передати Юлiї Тимошенко повістку про виклик до Головної військової прокуратури Російської Федерації. Попри це, «леді Ю.» заявляє, що не збирається їхати до Москви» на слідчі дії. «Якщо в мене не вистачить розуму, і я туди поїду, вони хочуть затримати мене й ізолювати від політичних процесів в Україні, і навряд чи я колись повернуся», — зазначає пані Тимошенко. За її словами, мова може йти навіть про терористичний акт, скоєний проти неї на теренах Росії. На думку панi Юлiї, саме такі плани зараз виношують опоненти коаліції «Сила народу». «Тому я запропонувала абсолютно відкрито, щоб представники російської прокуратури приїхали в Україну, так як це передбачено законами України, і взяли всі пояснення від мене, — розповіла днями Ю.Т. в інтерв’ю «5-му каналу». — Я з великим задоволенням їх надам. Немає ніяких проблем».

Тому що все «послідовно» та «надійно»

Розрив між лідером коаліції «Сила народу» Віктором Ющенком та «єдиним» кандидатом від влади на цих виборах Віктором Януковичем залишається непохитним — 5-7 відсотків. Цей розрив зберігається протягом усієї виборчої кампанії. За останнім опитуванням Українського центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова, свої голоси за Ющенка готові віддати 29,6 відсотка опитаних, а за Януковича — 25,2. Головний комуніст Петро Симоненко набрав би 7,5 відсотка, голова Соцпартії Олександр Мороз — 5,7 відсотка, провідниця найпрогресивніших соціалістів Наталія Вітренко — 2%, керманич Партії промисловців і підприємців Анатолій Кінах — один відсоток. Решті кандидатів не вдалося б перетнути лінію, встановлену Кінахом.

«Ми любимо свою державу, і наша любов дієва»

Днями у сіреньке і страшенно навантажене життя Центрвиборчкому (подумати ж тільки, скільки потрібно розглянути усіляких скарг, порахувати підписів...) було внесено дещицю різноманітності та яскравості. Кількасот учасників кампанії «Пора» зібралися під ЦВК, щоб виголосити своє звернення. Сам текст цієї заяви для деяких членів Центрвиборчкому, мабуть, був не такий приємний, як вигляд із вікна: «Пора» обіцяє наступного ж дня після виборів оголосити маніфестацію під стінами ЦВК, яка триватиме до того часу, поки не буде оголошено результати.

Пильне око не замилиш

Ех, чудово було б для нашої влади, якби їй дали змогу трішки «фальшонути» результати вборів. Адже рейтинг головного кандидата від опозиції, попри всілякі «темники», вибухи, звинувачення в екстремізмі, збити ніяк не вдається. Він, більше того, постійно росте. Руки владі обв'язує народ, який очікує від цих виборів якихось змін на краще, та пильний погляд Заходу. От і днями офіційний Київ отримав новий «меседж» з-за «бугра»: позавчора Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї ради Європи ухвалив заяву.

Що «хвилі» і щохвилі

Лідер «Нашої України» Віктор Ющенко продовжує залишатися головним претендентом на пост Президента України. Останні соціологічні опитування фіксують його перевагу над діючим поки що Прем’єр-міністром Віктором Януковичем приблизно на 5-7 відсотків і в першому, і в другому турі. При цьому рейтинг Ющенка щомісяця збільшується на кілька відсоткiв, тоді як показники Януковича в останній час «заморозились» на одній позначці. Так, за останніми даними дослідження фонду «Демократичні ініціативи» та центру «Социс», у першому турі перегонів Ющенка готові підтримати 31,4 відсотка опитаних, а Януковича — 24,2%. Такі дані соціологи отримали після проведення вже шести «хвильових опитувань».

ПУК без штанів

Позавчора ввечері представники парламентської фракцій екс-більшості пішли на розмову (чи то пак на килим) до Президента. Головне питання порядку денного — криза так званої більшості, пов'язана з останніми демаршами у Верховній Раді.

Боролися — аби підтримати Сан Санича

Виявляється, не всі лаврові вінки, завойовані українськими спортсменами на Олімпіаді в Афінах, Прем'єру та за сумісництвом голові Національного олімпійського комітету Віктору Януковичу вдалося натягти на свою кандидатську голову. Принаймні двоє спортсменів публічно висловлюють свою підтримку іншому кандидатові — столичному градоначальнику Олександру Омельченку. Це золотий медаліст Афін борець Ельбрус Тедеєв та володарка срібла у бігу на 100-метрівці з перешкодами Олена Красовська.