Доки не пролунали постріли...

Доки не пролунали постріли...

«УМ» повідомляла про кривавий інцидент на териконах шахти імені Сташкова, внаслідок якого одна людина загинула, а двоє важко поранені. Правоохоронці буквально на місці події затримали чотирьох її учасників, а одному з них вдалося втекти. Судячи з офіційної інформації обласної міліції, це була кривава розборка кримінальних угруповань на грунті перерозподілу впливу у сфері незаконного видобутку та реалізації вугілля, яке збирали серед відвалів породи на териконах. Натомість дедалі переконливішою вимальовується версія, що все було зовсім не так; проте керівництво «Павлоградвугілля» «вмиває руки»

На бій зі «скінхедами»

На бій зі «скінхедами»

Щойно завершивши офіційний візит до Лівії та Єгипту, Президент Віктор Ющенко поставив перед силовиками нове завдання: виробити ефективні кроки, спрямовані на протидію проявам ксенофобії, расової та національної нетерпимості в нашій державі. У листах керманичам МВС та ГПУ Президент звертає їхню увагу на збільшення кількості публікацій в пресі про побиття іноземців через віру чи колір шкіри. Реакція Різницької поки що невідома, натомість на Богомольця, ледь не в день отримання президентського листа, міністр Луценко зустрічався з послами країн–членів Європейського Союзу. Одна з головних тем зустрічі — протидія ксенофобії та расизму в Україні.

Дорога «халява»

Поки що важко сказати, в яку суму обійдеться зловмиснику компенсація шкоди, яку він завдав «Укртелекому» шляхом несанкціонованого втручання в мережу електрозв’язку за допомогою емулятора телефонної картки. Як–не–як, відтоді, коли чоловік придбав саморобний електронний пристрій, за допомогою якого можна безплатно телефонувати з таксофонів будь–якому абоненту, та взявся ним користуватись, минуло близько двох із половиною років. Це перша причина, чому непросто виявити всі його «халявні» дзвінки й узагальнити інформацію.

Другий раунд у судовому ринзі

Нагадаємо, що тиждень тому Шевченківський районний суд столиці наклав заборону на рішення скандальної сесії Київради від 1 жовтня 2007 року, на якій команда чинного мера Черновецького за допомогою зацікавленої депутатської більшості «під шумок» роздала більш як дві тисячі гектарів столичної землі. Феміда прийняла таке рішення, задовольнивши клопотання опонента мера — Віталія Кличка, який позивається до Київради та її секретаря Олеся Довгого ще з листопада 2007 року. Тоді багато хто не вірив у те, що цінні гектари вдасться повернути. Такий шлях відстоювання інтересів киян, обраний фракцією Блоку Кличка у Київраді, окремі експерти вважали безперспективним. Утім сталося інакше, а рішення суду в самому Блоці Кличка нині називають «першим ударом по Черновецькому», відтак натякають, що буде й другий.

Віктор Шемчук: До Генпрокурора є багато запитань

Віктор Шемчук: До Генпрокурора є багато запитань

З народним депутатом від «НУНС» Віктором Шемчуком спілкуємося в кулуарах Верховної Ради. Ще півроку тому він був прокурором Автономної Республіки Крим, а менше року тому навіть в.о. Генпрокурора, під час відомого травневого протистояння на Різницькій. Що й казати, останніми роками про стабільну роботу Генпрокуратури можна лише згадувати, її очільники або йдуть на лікарняні, коли згущуються хмари, або до суду, або тримаються за крісло, спираючись на міцні плечі бійців «Беркута». Вкотре хитається крісло і під нинішнім керманичем ГПУ Олександром Медведьком. В ексклюзивному інтерв’ю «УМ» пан Шемчук говорить про необхідність нарешті поставити крапку в питанні довіри–недовіри Генпрокурору, прикру залежність органів прокуратури від політичної ситуації та пропонує, як цьому запобігти.

СБУ стане органом спецпризначення

СБУ стане органом спецпризначення

Керівник Одеського УСБУ Володимир Дорошенко нещодавно отримав чергове звання — генерал–майора. «Зірки» впали йому на погони не так з нагоди 16–річчя Служби безпеки, а як результат ефективної роботи очолюваного ним підрозділу спецслужби у непростому регіоні. А здобутки СБУ на Одещині останнім часом часто отримують розголос у ЗМІ — тут і боротьба з контрабандою в ході спецоперації «Цунамі», і крапка у справі етнічної кавказької банди, з якою кілька років не могла впоратися міліція, і розкриття каналів нелегальної міграції тощо. Втім в ексклюзивному інтерв’ю «УМ» генерал Дорошенко волів говорити не про здобутки, а про перспективи служби.

«Купуй труну — проглядаються номери»

Коли мешканець райцентру Софіївки Дніпропетровської області Віктор Гаркуша ще в 1997 році вирішив продати свого БМВ–524Д, біди ніщо не віщувало. Покупець із Кривого Рогу знайшовся досить швидко. Те, що він забажав оформити придбаного у Гаркуші автомобіля на співмешканку, пославшись на проблеми з міліцією, Віктора Івановича мало цікавило. Та через кілька днів до Гаркуші навідалися троє чоловіків із Кривого Рогу з категоричною заявою: «Купуй собі труну — проглядаються якісь номери». Справа в тому, що ще в 1987 році Віктор Іванович придбав авто у Чернівцях без зазначення номера двигуна. Принаймні у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, яке збереглося дотепер, це підтверджується, як, до речі, і у вищезгаданому договорі купівлі–продажу.

Як «коня» не застрахуй...

«УМ» повідомляла про бажання попереднього керівництва МВС ввести з 1 січня 2008 року тотальний контроль водіїв на наявність страхових полісів. Завадити цьому вдалося Асоціації страхувальників України, яка звернулася до нового керманича МВС Юрія Луценка з проханням відмовитися від корупційного залучення ДАІ до обслуговування комерційних інтересів страхових компаній. Три місяці тому АСУ стверджувала, що страховики просто хочуть змусити 10–мільйонну армію водіїв платити їм близько 2,5 мільярда гривень щорічно.

З актової зали — в наручниках

Узяти участь у затриманні «перевертнів у погонах» лінійного відділення міліції залізничної станції Сімферополь «Україні молодій» запропонував міністр внутрішніх справ Юрій Луценко під час робочої поїздки до Криму. «Уявіть собі, вони затримали людину, побили, подумали, що вбили чоловіка, й викинули за містом у лісосмузі, а той опритомнів на снігу й прийшов до нашого підрозділу внутрішньої безпеки й написав заяву», — розповів Юрій Віталійович.

Задокументований пшик

Задокументований пшик

7 березня ц.р. «Україна молода» надрукувала інтерв’ю, яке дав газеті начальник Департаменту ДСБЕЗ МВС України Леонід Скалозуб. А якщо вже погоджуватися з високим міліцейським чином, то тільки після переконливих документальних, а не голослівних доказів.