Нiмецький iнтерес i нашi перспективи

Нiмецький iнтерес i нашi перспективи

Цього разу зустріч на найвищому рівні відбулася. На відміну від попереднього візиту, коли Вікторові Ющенку вручали премію «Квадрига» і канцлер Німеччини Ангела Меркель з якихось причин не змогла зустрітися з українським Президентом. Учора, під час першого дня офіційного візиту, в Берліні пройшли переговори між паном Ющенком та пані Меркель, а ввечері планувалася спільна прес-конференція.

Сенатори «пропихають» Україну і Грузію в НАТО

Група з 14 сенаторів внесла в Сенат США законопроект про необхідність вступу в НАТО України та Грузії, повідомила вчора РІА «Новости». З-поміж співавторів документа, зокрема, голова комітету з закордонних справ, кандидат у президенти демократ Джозеф Байден, сенатори-республіканці Річард Лугар, Чак Хейгел, Джон Маккейн, Норм Коулман.

Амнезія і зла пам'ять

Словесна перепалка між міністром оборони Анатолієм Гриценком та спікером Олександром Морозом, пов'язана з майном Одеського інституту Сухопутних військ, набуває нових обертів. Фракція СПУ вимагає від міністра вибачень за звинувачення на адресу Голови Верховної Ради. Апарат ВР і собі відреагував заявою: претензії Гриценка до Мороза щодо образливих висловів не обгрунтовані. «Викликає сумнів те, що Анатолій Гриценко як міністр українського уряду усвідомлює ступінь відповідальності за свої слова. Голова парламенту ніколи не допускав і не допускає образливих заяв ні на адресу міністра, ні на адресу будь-якого іншого громадянина України», — цитує УНІАН заяву. А виступи очільника оборонного відомства, мовляв, показують, що «спроба дискредитації голови парламенту України з його боку не є випадковою».

Ігри, в які граються політики

Ігри, в які граються політики

Ранкове засідання Верховної Ради вчора було майже повністю присвячене кадровим питанням: парламентарії обирали Уповноваженого з прав людини і заступника Голови ВР.
Власне, комбінація кадрів могла бути іншою, адже народним обранцям належить проголосувати ще за призначення міністра закордонних справ (замість відставленого Бориса Тарасюка), а також голови Служби безпеки (нагадаємо, з цієї посади ще перед Новим роком був звільнений Ігор Дріжчаний). Секретаріат Президента подав до парламенту відповідні документи на Володимира Огризка як керівника МЗС та Віктора Короля — як чільника СБУ ще три-чотири дні тому. Однак учора голова профільного Комітету ВР з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Віктор Тихонов заявив, що ці документи чи то оформлені неналежним чином, чи то містять помилки — словом, доти, доки до Верховної Ради не надійдуть папери, «передбачені регламентом», провідні відомства залишатимуться «безголовими».
Водночас постійний представник Президента в парламенті Роман Зварич зауважив, що ніяких помилок у поданих Банковою документах немає. І взагалі, оскільки це питання формальне, потрібно його голосувати, а не шукати причини для зволікання. «Це просто зайвий спосіб попсувати нерви. Такі собі ігри, як у школярів», — припустив Зварич.
Представник коаліції, «регіонал» Тарас Чорновіл тези про «псування нервів» і «школярські ігри» заперечив — за його словами, «антикризовики» просто ще не визначилися зі своєю позицією щодо запропонованих Президентом кандидатур, бо мають до них певні претензії.

Хто ставить на Короля

Хто ставить на Короля

Учора, у Верховній Раді активно обговорювали внесене подання Президента про призначення народного депутата з «Нашої України» Віктора Короля головою Служби безпеки. Більшість аргументів парламентаріїв були не на користь генерал-лейтенанта міліції — колишнього заступника міністра внутрішніх справ та начальника податкової поліції часів «раннього Кучми». Воно й зрозуміло, адже цьому досвідченому силовику, який ще з 1998 року перебуває на парламентській роботі й усі три скликання входить до Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, мало відома специфіка спецслужби.

«Ефект метелика»

Кабінет Міністрів і секретаріат Президента почали обговорення дискусійних норм закону про уряд. Міністр юстиції Олександр Лавринович розповів, що днями за дорученням Януковича провів розмову з представниками Банкової щодо тих норм, із якими не згоден Президент. Лавринович відзначив, що було досягнуто розуміння з багатьох позицій, але повною мірою всі побажання погодити не вдалося. «На сьогодні погодженого тексту законопроекту про зміни в закон про Кабмін немає», — цитують міністра «Українські новини».

Ті самі мінус Мороз

Якби вибори до Верховної Ради відбувалися наступної неділі, до парламенту потрапило б лише чотири політичні сили — Партія регіонів, Блок Тимошенко («Батьківщина»), блок «Наша Україна» і Компартія. Про це свідчать результати опитування, проведеного центром соціальних досліджень «Софія».