Не минуло й два роки

Не минуло й два роки

...Багатолюдна траурна процесія розтяглася Краматорськом на кілька кілометрів. Хоронили братів Дениса і Дмитра Карпенків, які за досить загадкових обставин зникли у Києві ще вересневої ночі 2002 року. Довгий час про їхню долю не було жодних вісток. Нарешті в квітні цього року Генпрокуратура України оприлюднила повідомлення: тіла мешканців Краматорська відшукали неподалік села Лісники біля Обухівського шосе під Києвом. А невдовзі з'явилася ще одна заява — замовник убивства братів, якого вже вдалося затримати, оцінив «роботу» виконавця в 50 тисяч доларів. Крім того, він же «замовив» і викрадення та вбивство відомого підприємця і власника унікальної колекції раритетної авто-мототехніки Ігоря Жемова. Його тіло майже через півроку знайшли в Краматорську в підвалі будинку на території садового кооперативу «Будівельник».
Замовника та підозрюваних у викраденні і вбивстві людей заарештовано. Однак розслідування тільки почалося, і правоохоронцям ще належить відшукати відповіді на довжелезну низку запитань.

Хто не з нами, той проти «братків»

«Скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти». Давнє твердження аж ніяк не застаріло і нині дуже пасує окремим представникам місцевої влади, які аж ніяк не цураються водити сумнівну дружбу та співпрацювати з певною категорією населення. А в тому, що кримінальні елементи «раді старатися», можна було пересвідчитися в день зірваного в Донецьку з'їзду «Нашої України». Як показало майбутнє, подібна практика тепер уже ні для кого не дивина: і «бритоголові» дружно пішли в політику.

«Калкан» у морі!»

«Калкан» у морі!»

...Ген-ген на обрії, там, де море зливається з небом, з'явилася невиразна цятка. Невдовзі її можна було розгледіти вже навіть без бінокля. Аж цілісінький табун кінських сил, схований під ногами — у моторному відсіку, немов хто вперіщив одночасно сотнею батогів. Залишаючи за кормою білі буруни й пінистий слід, катер помчав хвилями зі швидкістю 30 вузлів (майже 60 кілометрів за годину). А коли згодом збавив хід і, описавши циркуляцію, підійшов до борта моторного човна, ситуація склалась — хоч малюй ще одну картину з класичною назвою. Мається на увазі «Не чекали». А серед тих, кого вкрай пригнічені рибалки аж ніяк не чекали ось тут, за два десятки кілометрів від берега, був і кореспондент «УМ», який того дня разом з прикордонниками вийшов у море на катері морської охорони «Калкан».

Одним женихом менше...

Різноманітні акції протесту, до яких у Донецьку не звикати, цього разу вийшли на міжнародний рівень. Приблизно 40 іноземних студентів місцевих вузів пройшли проспектом Ілліча від Медичного університету до площі Леніна, тримаючи гасла «Ми хочемо правосуддя», «Чому дискримінація?» та подібні. А протестувати гостей міста змусила трагічна загибель п'ятикурсника Донецького національного технічного університету, 25-річного громадянина Індії Мухамеда Ахмета Сартаджі.

Тимур-2 і його «бригада»

Часи, коли підлітки за прикладом книжного героя гуртувалися в «команди» й допомагали старим та немічним, змінились іншими. Однак згадану категорію населення намагається не випускати з поля зору й теперішнє підростаюче покоління. Щоправда, при цьому дітлахи орієнтуються вже не на Тимура, а на телевізійних героїв, об'єднаних у «бригади». Отож і троє школярів з Вугледара вирішили на практиці підкріпити отримані біля «ящика» сумнівні навики.

Вийшла в степ донецький

Назва одного з кафе — «Шахтарочка» — в обласному центрі, погодьтеся, дещо двозначно трактує роль жінок у вугільному краю. Тим більше що очікують вони своїх чоловіків не тільки побіля дверей певних закладів. Нерідко доводиться чекати ще й біля стволів шахт, коли під землею палахкотить вогонь, а гірничорятувальники, які піднімаються на-гора, чомусь уникають зустрічатися поглядом із заплаканими жінками... А ще був у нашій історії період, коли жінки змушені були рубати вугілля не гірше за чоловіків, яких саме чекали з фронту. Тому вшанувати їх звитяжну працю має новий пам'ятник, ідея якого нині обговорюється.

Підземна «розборка»

У ніч на 31 грудня минулого року на глибині 355 метрів шахти «Південнодонбаська №1» пролунав вибух, і згодом на поверхню підняли двох гірників з важкими травмами. А коли експерти взялися вивчати місце трагедії, стало очевидно, що вислів «У забій, немов у бій» деякі шахтарі розуміють аж занадто буквально. Адже у підземній виробці знайшли кільце з чекою та металеві фрагменти... гранати РГД-5.

«Автодром» — не розвага,

Наша газета нещодавно повідомляла про нещасні випадки на атракціонах у Краматорську та Маріуполі. Причому важкі травми хребта, отримані тоді однією з відвідувачок, виявилися тільки «квіточками». Адже напередодні вихідних чергова лиха пригода сталася цього разу вже в Донецьку, де один з атракціонів забрав життя молодої людини.

Із Донецька до Парижа через «країну знань»

Юні донеччани, які найбільш відзначилися у прагненні оволодівати знаннями, змогли переконатися, що їх зусилля заохочуються не тільки найвищими оцінками чи балами. Прагнення вивчати вздовж і впоперек «країну знань» знайшло підтримку ще й з боку керівників Донецької обласної ради. Отож 30 старшокласників-переможців ІІІ туру всеукраїнських предметних олімпіад нагороджені триденною поїздкою до Парижа з відвідуванням розважального центру «Діснейленд». А 24 школярі 7—9 класів стимульовані путівками до міжнародного дитячого центру «Артек».

Вугільні «челюскінці»: нам лаву давай!

Якраз 70 років тому трохи більше сотні учасників полярної експедиції на пароплаві «Челюскін» змушені були висаджуватись на кригу, де й продовжували наукові спостереження. А епопея з їх врятуванням та евакуацією на материк полярними льотчиками тоді навіть стала поштовхом для започаткування найвищого звання — Героя Радянського Союзу.