Із квитками — на вихід

Люди, які часто їздять на київських приміських електричках, уже знають про експеримент, що його збираються запровадити працівники залізниці 25 серпня. На другий день по святу на вокзалах «Київ-Пасажирський» та «Караваєві Дачі» біля турнікетів стоятимуть люди у формі, які здійснюватимуть перевірку «навпаки»: вони вільно випускатимуть з перону тільки тих громадян, які мають проїзні документи на потяг, із якого щойно вийшли. Решті доведеться полегшувати свої гаманці.

І ніякої російської попси!

І ніякої російської попси!

У більшості киян, які люблять масові заходи, навіть не виникає питання, куди ж піти гуляти святкового дня — ноги самі несуть до центральної площі столиці, туди ж поволі стікаються потоки гостей міста. Усі знають — де-де, а на Майдані стовідсотково буде щось цікаве. Втім, як зазначив начальник столичного управлiння з фiкультури та спорту Ростислав Карандєєв, у цьому є стільки ж плюсів, скільки й мінусів: «Для проведення усіх свят, які тільки існують, у Києві є Майдан і Хрещатик. З одного боку, добре, що в нас є такий центр, з іншого — погано: відійшовши у святковий день на квартал від Хрещатика, ми повністю втрачаємо піднесену атмосферу... Свого часу кияни мали чудове місце для проведення спортивних свят — Спортивна площа біля Республіканського стадіону, але будівництво, яке там розпочалося, практично поставило хрест на її «спортивній кар'єрі». Треба звільняти Хрещатик від такого навантаження, щоб люди могли прогулюватись по дорозі, як свого часу, коли було прийнято рішення про перекриття вулиці у вихідні та святкові дні. Але у вихідні проїжджа частина знову зайнята — концертними чи рекламними майданчиками, пивними кіосками тощо, і люди так само ходять по тротуарах. Тому ми шукаємо майдани в інших місцях, щоб поширити святкову атмосферу на весь Київ».

Наступна станція — «Бориспільська»

У 20-х числах серпня на лінії столичного метро «Сирець — Харківська» з'явиться нова станція — «Бориспільська». Точнішу дату відкриття «Бориспільської» для пасажирів поки не можуть назвати ані начальник Київського метрополітену Микола Шавловський, ані мер Києва Олександр Омельченко. Все залежатиме від планів Президента Віктора Ющенка, який вибере для урочистостей якийсь із днів від 20 до 24 серпня.

Утік — випив — у тюрму

Звістка про те, що ввечері 10 серпня із Херсонського слідчого ізолятора втекли четверо рецидивістів, швидко облетіла міліцейські пости області та змусила формувати оперативні загони для затримання. Як розповів «УМ» начальник прес-служби Держдепартаменту України з питань виконання покарань Ігор Кроль, двоє втікачів саме проходили повз село Нова Кам'янка Велико-Олександрівського району, коли їх помітили оперативники.

Нічне сяйво аеростатів

Нічне сяйво аеростатів

Напередодні Дня незалежності України та на саме свято в небі над Києвом можна буде спостерігати цікаве «атмосферне явище»: вдень над містом попливуть величезні повітряні кулі всіх кольорів, а ввечері вони влаштують справжнє «сяйво аеростатів». Як розповів «УМ» віце-президент Федерації повітроплавання України В'ячеслав Гардашник, усе це відбудеться в рамках унікального польсько-українського проекту — Міжнародного перельоту на теплових аеростатах.

«Океан» смерті

«Океан» смерті

Двоє людей померли, один завис між життям та смертю в реанімації, ще 14 лежать у лікарні у важкому стані — так закінчився позавчорашній робочий день для працівників суднобудівного заводу ВАТ «Дамен Шипярдс Океан», які 10 серпня проводили монтажні роботи у машинному відділенні одного із суден. За менш сприятливого збігу обставин Миколаїв назавжди попрощався б з усіма потерпілими: якби підмога затрималася на годину, рятувальникам залишилося б тільки виносити трупи...

Новосілля для «рогатого»

Новосілля для «рогатого»

Минулої п'ятниці сталася важлива подія в транспортному житті столиці — відкрилося не просто нове чи оновлене, а одне з найкращих на теренах колишнього Радянського Союзу трамвайне депо (як запевняв мене начальник «Київпастрансу» Микола Ламбуцький, аналогічний комплекс сьогодні є хіба що в Москві). Київ закінчив будівництво на вулиці Якутській і перевів туди депо імені Тараса Шевченка з вулиці Горького. Відтепер перший трамвай більше не гнатиме о п'ятій ранку через все місто, аби дістатися з Горького до кінцевої на Борщагівці, і не витрачатиме даремно електроенергію та час, аби знову повернутися «додому» — нове депо розмістилося буквально за кілометр від початку маршруту. До речі, у старому депо все технологічне обладнання було придбане у 1974-75 роках (за часів останньої реконструкції), а в новому більшість техніки вдалося оновити. Плюс збільшення площі комплексу (а це означає, що місця під дахом вистачить для усього технопарку, і жодна деталь не буде мокнути під дощем). Як зауважує директор КП «Житлоінвестбуд-УКБ» В'ячеслав Непоп, будівництво депо, розрахованого на 200 вагономісць, обійшлося інвесторам у 102 мільйони гривень, і на нього не було витрачено жодної бюджетної копійки.

Трагедія маленької людини

Трагедія маленької людини

Стародавні римляни називали їх мірмідонами і вірили, що предками цих людей були мурахи, які жили на священному дубі. В Єгипті їх прирівнювали до ангелів та співали хвалу, а деякі єгиптяни досі вважають, що навіть один доторк до такої людини може принести щастя. Утім самі карлики називають свій маленький зріст страшним тягарем, який не має нічого спільного ані зі щастям, ані зі звичайним здоровим життям. Де б не жили люди з патологією росту — у Москві, Києві, Нью-Йорку чи Парижі, вони ніколи не зможуть добре почуватися серед вуличного натовпу, де їх переслідують допитливі людські погляди: коли співчутливі й здивовані, коли жорстокі й відверто презирливі.
Сьогодні у світі живе понад 30 тисяч маленьких людей, і більшість із них почувають себе глибоко нещасними. В Україні їх близько тисячі. Їхня заповітна мрія — вирости, щоб не виділятися із маси «нормальних» чоловіків та жінок, щоб учитися в інституті, служити в армії, щоб робити кар'єру, створювати сім'ї та виховувати дітей. Мрія, хочу зауважити, цілком здійсненна, але дуже дорога. Треба тільки розібратися, що стало причиною патології росту, і призначити відповідне лікування.

Репатріація талантів?

Ні для кого не секрет, що українську мову, на рівні з італійською, визнано однією з наймелодійніших у світі. Важко заперечити й те, що мешканці солов'їних сіл, у яких мале дівча зазвичай виспівує чистіше, ніж якась «фанерна» поп-зірка, мають хист до всіляких мистецтв. При цьому свої таланти Україна традиційно не цінує, а хліб-сіль на рушнику любить подавати в аеропорту Бориспіль тоді, коли зірку вже за кордонами визнали.

Рожеве серце i багато «мила»

Ось уже п'ятий день в українському телепросторі працює К2 — перший серіальний телеканал в Україні. Як стверджує керівник PR служби телеканалу Наталя Черкасова, вже невдовзі він стане справжньою казкою для дорослих: «Стиль каналу — яскравий, динамічний, епатажний та сміливий. К2 створюватиме своїм глядачам «рожевий настрій» протягом усього дня. Основний продукт К2 — якісні телесеріали та шоу-програми розважально-пізнавального змісту». Отож творці нового телепродукту налаштовані вкрай оптимістично: мовляв, домогосподарки, які цілісінькими днями спілкуються зі своїм «другом-ящиком», будуть просто в захваті, адже все, буквально ВСЕ, що їм показує К2, так чи інакше пов'язується з коханням, пристрастями, зрадою й прощенням, романтикою та небезпечними любовними пригодами.