Усі суперники «Соколу» «по зубах»

Учора у словацькому місті Зволен почалися матчі другого раунду Континентального кубка у групі I за участю київського «Сокола», місцевого ХК «Зволен», фінського «Юкуріта» та ХК «Рига-2000» (Латвія). Цей єврокубковий турнір уже сьомий за ліком, і «Сокіл» — постійний його учасник.

Легiонери на колінах

Легiонери на колінах

Ця середа надовго запам'ятається шанувальникам футболу України. Перемога «Дніпра» над «Гамбургом» стала знаковою для тих, хто ніколи не вірив, що іноземні фахівці і гравці — це панацея від невдач у єврокубках. Футбольні магнати у Донецьку та Києві, які, слід визнати, змогли створити у своїх клубах чи не найкращі інфраструктури у Східній Європі, в питаннях комплектації своїх «іграшок» вперто роблять ставку на легіонерів. Тому нам дуже важливо, що Євген Кучеревський однією перемогою німців поставив на коліна двічі — вибив з розіграшу Кубка УЄФА четверту команду бундесліги минулого сезону та показав свою перевагу у пізнаннях тактики і психології гравців над німецьким наставником «Шахтаря». Яка користь гірникам від того, що консервативний Бернд Шустер тримав на лаві запасних гравців збірних України Пуканича і Зубова навіть тоді, коли ситуація вимагала їх виходу на поле? У цей час «Дніпро», у складі якого лише українці, в єдиному пориві з трибунами «Метеора» «розривав» суперника. Додамо також, що чи не півскладу дніпропетровців — це хлопці, кваліфікація яких у свій час не влаштувала керівництво київського «Динамо». Важко зрозуміти, чому Рінат Ахметов та Ігор Суркіс так свято вірять у постулат «в Україні сьогодні не вистачає гравців європейської кваліфікації», який вигадали, вочевидь, тренери, які не здатні виводити футболістів на новий рівень, а звикли купувати готових «зірок».

Як тільки Гірі скинув гирі,

Навряд чи два тури національної першості дозволили українським клубам набути належної ігрової практики перед стартом у Євролізі ФІБА-Європа. І все ж внутрішні чотири матчі мали б допомогти притертися один до одного новачкам, яких у провідних командах з'явилося чимало.

Наше тріо проти «червоних собак», «молочників» та «ярих» німців

Наше тріо проти «червоних собак», «молочників» та «ярих» німців

Сьогодні три українські клуби зіграють повторні матчі першого раунду Кубка УЄФА. Після поєдинків тритижневої давнини, відповідно до традицій єврокубкової аналітики, є деякі підстави вважати, що всі вітчизняні команди зберігають шанси на продовження боротьби. Але є одна спільна умова для цього — треба забивати. «Дніпру» (перший матч — 1:2) і «Металургу» з Донецька (1:1) — бодай по одному «сухому» голу, а «Шахтарю» (0:2) — три. «Парма», «Гамбург» та бухарестське «Динамо» — дуже різні за рівнем команди. Але саме «найслабші» з цієї трійці — румунські «червоні собаки» — створили найбільше проблем для українського віце-чемпіона, і це змушує констатувати, що сьогодні в Європі немає команд, яким просто на класі можна забити три «сухих» м'ячі. Тому, думається, матч «Шахтаря» приверне більшу увагу телеглядачів, ніж паралельна трансляція поєдинку з Дніпропетровська. З Парми ж нам узагалі футбол не покажуть. Принаймні вчора позитивних звісток щодо «картинки» не було.

Блохін: початок з нуля

Блохін: початок з нуля

Цього товариського матчу дехто очікував чи не більше, ніж попередніх офіційних зустрічей із греками та іспанцями. Принаймні комусь дуже хотілося, аби вболівальники сприймали двобій української збірної з македонською як новий етап в історії «синьо-жовтих», тож напередодні суботнього поєдинку «профільна» преса на рекламні заяви не скупилася, іменуючи матч збірних України та Македонії не інакше, як дебютом Блохіна-тренера в Україні. Однак навіть перспектива бути в перших лавах «екзаменаторів» свіжоспеченого наставника національної команди столичну публіку не надто привабила — аншлагу на стадіоні «Динамо» не було.

У що обійшовся Києву олімпійський вогонь-2004

Сама система, за якою шлях національних збірних з усіх видів спорту пролягає через столицю, надала Києву особливого спортивного статусу. Проте треба ще вміло скористатися таким становищем. Можливо, навіть дати приклад, як без «перегинань палиці» поєднувати владну увагу до спорту високих досягнень та масової фізкультури.