Знайдено злодія української пісні

Знайдено злодія української пісні

Уже на звичному для киян місці — біля міськдержадміністрації — з’явився новий плакат протесту з написом «Дерибан–Лінгвоцид–Етноцид–Геноцид». Його тримали люди із заліпленими чорною стрічкою ротами і блакитно–жовтими прапорами в руках. Так митці висловлювали протест проти приватизації медійних активів Києва та зміни формату «Радіо Київ» на користь російського шансону.

«ГогольFest» під «Дахом»

У п’ятницю, 7 вересня, в культурно­мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» відкриттям виставки «Гоголь.Портрет» почався фестиваль сучасного мистецтва «ГогольFest». На дійство прийшли всі, хто хоч трішки має дотичність до творчості — походжали із запаленими свічечками, які плавали у склянці з водою, режисер Михайло Іллєнко, музикант Павло Гудімов, співачка Росава, відомі мистецтвознавці та художники. Ніхто з присутніх не міг вільно пересуватися по основній доріжці «Арсеналу». З відрами, повними води, і швабрами там стояли актори ЦСМ «Дах» і мили цементовану підлогу. Тому хоч­нехоч, а довелося заглянути в кожну арку.

У Пущі-Водиці — «Арфа для коханої»

У Пущі-Водиці — «Арфа для коханої»

У суботу закінчилися зйомки телевізійного художнього фільму «Арфа для коханої». Компанії «Стар Медіа» і Production UA знімати мелодраму доручили молодому режисерудебютанту Максиму Мехеді. Бюджет більш як сто тисяч доларів. На головні ролі запросили відомих російських акторів. Фільм розрахований на країни СНД, тому події відбуваються в невідомому містечку, головні герої з Росії, але кияни на задньому плані можуть себе впізнати.

Народ ведеться на слово «інтелектуальний»

Народ ведеться на слово «інтелектуальний»

Брати Капранови готуються до виборів. Вони не мають стільки грошей, щоб цілодобово виступати по телебаченню чи розставляти намети по всіх містах і околицях. Тому вирішили як справжні кобзарі, піти в народ. 4 вересня вибрали «село» Актову залу Культурно–мистецького центру Києво–Могилянської академії, де зібралося чимало народу послухати їхні житейсько–передвиборчі байки з назвою «Вечір інтелектуальної імпровізації». Зустріч «селян» проходила досить жваво. Парубки із задніх рядів час від часу голосно щось вигукували, а зал заходився реготом. Усе як на передвиборчій агітації, тільки без партії.
До трибуни запросили поважних людей: Андрія Куликова, ведучого «Свободи слова», Сергія Грабовського, публіциста і політолога, Богдана Бенюка, народного артиста України, Дмитра Чекалкіна, кіноактора, автора проекту «Веселі яйця» та флеш–серіалу «Операція «Проффесор» і режисера Михайла Іллєнка. Тональність імпровізації задавала переможниця всіх можливих міжнародних джазових конкурсів Маша Портнікова. Вечір пройшов «на ура» і, здається, ніхто не помітив первинного призначення. Як виникла ідея інтелектуальної імпровізації, кого можна вважати мастаком розказувати байки і чи побачимо щось подібне надалі, наш кореспондент розпитала у винуватців свята — братів Капранових.

Тірсен в обрамленні Дніпра

У ніч, коли літо переходить в осінь, у київському Гідропарку творилися дива. В одному з клубів, який має вихід до Дніпра, на березі у піску горіли свічки, звучали ліричні мелодії (з фільмів «Три мушкетери», «Привид опери», «Амелі»...), дівчата читали Шекспіра в оригіналі, а слухачі замріяно сиділи на лавках півколом обличчям до річки, пили чай і вбирали у себе всі розкоші вечора. Ідея створити романтичний перформенс виникла у режисера Дмитра Сана спонтанно. За два тижні він склав програму, підібрав музику, придумав дизайн, знайшов пляж і запросив свою вчительку гри на фортепіано.

«Срібло» на паркеті

«Срібло» на паркеті

Перший Міжнародний танцювальний конкурс «Євробачення–2007» зробив українцям неабиякий подарунок. Юлія Окропірідзе та Ілля Сидоренко привезли з Лондона із студії Бі–Бі–Сі заслужене «срібло». Вони могли б і «золото» взяти, бо страшенно хотіли, щоб наступне танцювальне «Євробачення» проходило в Україні. Але під час конкурсу організатори оголосили, що в 2008 році танцюватимуть знову на лондонському паркеті, а вже у 2009–му в країні переможців. Тому без краплі жалю «золото» віддали фінам. Вони набрали 132 бали. Українська пара — 121, Ірландія — 95. Жодного балу Європа не поставила Швейцарії. З цього зрозуміло, що не економічні чинники, а саме танцювальні впливали на вибір глядача, який вибирав переможця інтерактивним голосуванням.

М’які фотелі, гарна книжка й філіжанка кави

М’які фотелі, гарна книжка й філіжанка кави

Минулого тижня келих вина за благополучне відкриття нової книгарні в будинку «Смолоскипа» на Контрактовій площі підняло чимало метрів від літератури. Вхід із простим і зрозумілим написом «Книгарня» прикрасили кольоровими кульками, у дверях зібралося багатенько люду. Воно й зрозуміло — не кожен день у нас книгарні відкривають. Більше того, сьогодні, коли з культурними установами та закладами ситуація далеко не оптимістична, такі події народ сприймає як певну сенсацію.

«Таких файних музик зроду-віку не чули», —

«Таких файних музик зроду-віку не чули», —

Люди страшенно полюбляють комфорт, однак інколи їм це набридає. Тоді вони тікають від міської метушні подалі і зупиняються десь на периферії. Особливе прагнення заховатися від асфальту і переповнених транспортом вулиць виникло цими вихідними. Етнофестиваль якраз є цією місциною, де і відпочити можна, і розуму набратися. Як кажуть, чим важча дорога, тим кращі враження. У селище Підкамінь на Львівщині поїзди не ходять, літаки не літають, автобуси — по графіку. Однак їхали туди масово з усіх усюд. Фестиваль відбувався вперше, тривав закономірно три дні, програма подібна до всіх попередніх гулянь, однак не обійшлося без родзинок.

Зробити пліт, як був у діда

Традиційно наприкінці літа у Києві запахло лозою. Уже три роки поспіль, за сприяння польського інституту, в Україні збираються майстри з лозоплетіння. Зібралися вони й нині, й уже сьогодні почнуть учити «чайників» незвичного ремесла. Свого часу такий пленер започаткувала художник декоративно-прикладного мистецтва Тетяна Мисковець. До цього вона часто відвідувала симпозіуми в Польщі, де лозоплетіння вважається популярним видом мистецтва, брала участь у міжнародних виставках і завела знайомства з перлинами лозоплетіння.

«ВВ» заспіває на «Євробаченні». Танцювальному

Головне збіговисько танцюристів Європи відбудеться 1 вересня в Лондоні. За цим дійством можна буде спостерігати, починаючи з 22.00, на Першому Національному. Україну на «Танцювальному Євробаченні-2007» представлятиме Ілля Сидоренко і Юлія Окропірідзе. Цю танцювальну пару глядачі обрали 9 червня. Тепер їхня доля в руках 15 інших країн, які візьмуть участь у конкурсі. Переможців визначатимуть за стандартними для «Євробачення» правилами: шляхом смс-голосування або телефонного дзвінка. Через півгодини після 90-хвилинного танцювального дійства визначать, хто показав найкраще шоу. Ніяких грошових винагород і призів не вручатимуть.