Напіврозпад парламенту

Напіврозпад парламенту

Новий політичний сезон, який завершиться парламентськими виборами 26 березня наступного року, стартував. Саме його відкриття, як зазначив у своєму «вступному слові» Голова Верховної Ради Володимир Литвин, ознаменував початок нової, останньої передвиборчої сесії ВР. Як завжди, красиво й «нейтрально» оцінивши ситуацію і розставивши дороговкази (через що дехто з парламентаріїв у кулуарах розцінив цю промову як елемент власної виборчої кампанії), спікер назвав цей етап «найвідповідальнішим у нашій новітній історії і в діяльності Верховної Ради», нагадав нардепам, що парламент «має насамперед відповідально представляти народ і суспільство, а вже потім владу».

Тпру, «ТУ»...

Тпру, «ТУ»...

Лідерові «Трудової України» Валерію Коновалюку не вдалося вивести з глибокої кризи партію, покинуту свого часу екс-керівником виборчого штабу Віктора Януковича Сергієм Тигіпком. Навіть навпаки: наступник лідера побив горщики з кількома старожилами «ТУ», через що «трудовики» впали в ще більший маргінес. Відтак представниця президії Олександра Кужель в інтерв'ю телеканалу «1+1» заявила: «Якби я знала, кого привела (в партію), я краще б з'їла своє вухо».

Про еротику, більшість і бюджет

Головною темою вчорашньої розмови Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з журналістами стала приватизація Нікопольського феросплавного. Водночас Прем'єрка зробила ще кілька цікавих заяв. Наприклад, прокоментувала факт зйомок у Росії еротичного (відверто знущального за змістом) фільму «Юлія». Його, нагадаємо, спродюсував скандальний член скандальної ЛДПР пан Митрофанов. «Мені здається, — зазначила Юлія Володимирівна, — що на такі речі здатні люди, які можуть тільки фантазувати про якийсь секс, а в житті ні на що не здатні». Відтак, вважає Прем'єр, «таким людям треба простити».

М.оя Т.воя не розуміє

Голова Соціал-демократичної партії (о) Віктор Медведчук каже, що не має відношення до оренди приміщень на території Національного заповідника «Софія Київська». І взагалі, з кінця 90-х років минулого століття не займається жодною комерційною діяльністю. Це відповідь лідера СДПУ(о) на заяву «гуманітарного» віце-прем'єра Миколи Томенка, про яку днями писала «УМ». У ній, нагадаємо, Томенко просив Медведчука, «не втягуючись у судові спори, дати можливість реалізовувати програму відродження святині національної культури, включеної до списку ЮНЕСКО, та повернути приміщення Національному заповіднику «Софія Київська». Йдеться про приміщення консисторії «Софії», яке, за повідомленням Томенкової прес-служби, у 1998 році віддали в оренду концерну «Славутич», а той передав його в суборенду Українському кредитному банку. Обидві ці структури мають ну дуже тісний зв'язок із «об'єднаними».

Софія Київська. І трохи есдеківська

«Гуманітарний» віце-прем'єр Микола Томенко звертається до голови Соціал-демократичної партії (о) Віктора Медведчука та одного з її лідерів, колишнього Президента України Леоніда Кравчука, з проханням повернути приміщення Концесторії Національного заповідника «Софія Київська» у його (заповідника) власність.

Ах, який був мужчина, ну не справжній полковник

Міністр оборони Анатолій Гриценко скасував накази своїх попередників про дострокове присвоєння військових звань колишньому главі Адміністрації Президента Віктору Медведчуку. Цим наказом лідера СДПУ(о) позбавлено звань «майор», «підполковник» і «полковник». Медведчука понизили за протестом Генпрокуратури, яка побачила у військовій кар'єрі Віктора Володимировича не зовсім чисті речі.

Двічі народжені

«Пора» починає призвичаюватися до свого нового стану — партії. Тобто матиме свій статут, програму та інші речі, що потрібні для життєдіяльності такої інституції. Ні, весь цей офіціозний арсенал у партії «Пора» був і раніше, після весняних з'їздів. Однак рішення тих форумів не мали під собою надійного правового грунту, адже тоді «авангард помаранчевої революції» ще не мав «прописки» у Міністерстві юстиції. «Тоді ми не мали реєстрації. А тепер, щоб не було ніяких правових колізій, ми вирішили повторити попередні рішення», — пояснив «УМ» один із найпомітніших «порівців» Євген Золотарьов.

Нижче трави...

Ще не встигнувши як слід надихатися повітрям волі, голова Донецької обласної ради Борис Колесников вийшов на роботу. Сталося це позавчора, так як і заанонсував напередодні сам голова Донецького «парламенту». Як повідомляють «Українські новини», Колесников навідався до ради, щоб ознайомитися з поточними справами, і провів зустріч зі своїм заступником Анатолієм Близнюком.

Німеччині треба Ангела

Німеччині треба Ангела

Після того як німецький президент розпустив парламент, німці починають готуватися до нових виборів. Вони відбудуться за рік до того, як мали пройти «планові». Пан Келлер сказав, що німці, найпевніше, голосуватимуть 18 вересня.

Безсмертна реформа

Безсмертна реформа

Навряд чи слід сперечатися, чим насправді був учинок віце-прем'єр-міністра Романа Безсмерного, який після «громадського розносу» та «шумових ефектів» із приводу адміністративно-територіальної реформи у його рідному Макарові оголосив про відставку. Емоційний зрив? Жест відчаю? Свідчення безсилля в переконуванні співвітчизників у доцільності реформи? Продуманий крок з урахуванням того, що Президент відставку не прийме? Віктор Ющенко, як і слід було очікувати, «адміністративного» віце-прем'єра — колишнього й, можливо, наступного главу свого виборчого штабу — з посади не відпустив. Дав кілька порад і настанов (головна з яких — бути ближчим до людей) та припросив працювати. Цим самим глава держави не просто показав, що довіряє розробку «адмінтеру» саме Безсмертному, а засвідчив: реформа — вимога часу, тобто Президента.