Поезія однієї мови

Поезія однієї мови

Напередодні виборів, з 26 по 29 вересня, у Києві втретє проходив фестиваль російської поезії «Каштановый дом», заснований Андрієм Грязовим. Поети були, в основному, з України (Олексій Зарахович, Юрій Каплан, Роман Кухарук, Володимир Хорченко, Олександр Кабанов, Ірина Карпинос, Тетяна Літвінова), однак фестиваль називається міжнародним, бо виступали також російськомовні поети з Канади — Сергій Плишевський і з Росії — Марина Туманова та інші. Поетичні вечори проходили за підтримки компанії «Індустріальний союз Донбасу».
Головний редактор журналу «Радуга» Юрій Ковальський каже, що поезії зараз дуже важко. На фестивалі він зустрів тих поетів, які друкуються у його журналі. Від «Радуги» для молодих поетів буде окремий приз — гонорарні публікації у журналі. «Почув свіжу поезію. Тепер приблизно знаю, якого змісту буде наступний номер. А ще відкрив для себе нові імена. «Каштановый дом» — гарний привід зустрітися і поділитися своїми надбаннями за рік».

Гроші на «апостола»

Посол США в Україні Вільям Тейлор у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтва вручив гранти з охорони пам’яток Львівському історичному музею і Кримському етнографічному. Посол зазначив, що ще не бачив рукопису «Кристинопільського апостола», який реставруватимуть у Львові, однак розуміє його цінність, адже книга створена в ХІІ столітті «Я також знаю, що багато народів складають етнографічну мозаїку Криму, тому хотів би, щоб відвідувачі музею мали змогу побачити їхні обряди і традиції, і для цього США зробили свій скромний внесок».

«Урок гламуру» для Європи

У суботу глядачі Першого Національного sms–ками і телефонним голосуванням обрали дівчинку, яка представлятиме Україну на дитячому «Євробаченні» у грудні цього року. Фінальний концерт Національного відбору «Дитяче Євробачення — 2007» відбувся в «Артеку», його переможниця — Ілона Галицька — набрала 8454 голоси.

«Читайте, дітки, «Гаріка», не всяку там дурню!»

«Читайте, дітки, «Гаріка», не всяку там дурню!»

Першу книгу про Гаррі Поттера «А–БА–БА–ГА–ЛА–МА–ГА» презентувала на Хрещатику в ніч із 13 на 14 квітня 2002 року. На той час більшість країн Європи вже видали четверту книгу про пригоди юного чарівника. Натомість переклад 5–ї книги українці прочитали першими у світі, 6–ї — одними з перших і 7–ї — знову перші.

Тамара і Олександр Бабаки «оголили» Павла Гудімова

Арт–центру «Я Галерея» по вул. Волоській, 55/57, який створив художник, фотограф і музикант Павло Гудімов, гарного смаку не позичати. Він створений на зразок нью–йоркської галереї, і там виставляють лише ті роботи, які «зачепили» Гудімова. Павло хоч і без художньої освіти, але має щось значно важливіше. Відчуття смаку. А це — найбільший капітал.

Телевізійники наробили диму без вогню

Телевізійники наробили диму без вогню

Телеканал «1+1» минулого тижня запустив «Сезон великих подій». Чому сезон, зрозуміло. Осінь за природою взагалі пора сезонів: на гриби, яблука, полювання, а для журналістів — на події. Журналісти краєм ока вже встигли подивитися на оновлені «плюси», які днями провели традиційну вечірку з нагоди нового сезону.

Маско, я тебе знаю...

Маско, я тебе знаю...

Два роки тому в «Музеї однієї вулиці» вже була подібна виставка. Директор музею Дмитро Шльонський думав, що на цьому поставить крапку. Але пропозиції придбати нову посмертну маску відомої особистості надходили і надалі. Тому не дивно, що за цей час Дмитро Васильович поповнив свою колекцію ще на 40 екземплярів–оригіналів і перших копій із посмертних масок.

Театр абсурду і абсурд реалу

Театр абсурду і абсурд реалу

Російська кінопремія «Ніка» за «Кращий фільм країн СНД і Балтії», фільм–відкриття XVIII «Кінотавру», «Золоте яблуко» на кінофестивалі в Ялті — на теренах СНД нову картину Кіри Муратової нагороджують щедро, зате провідні світові кінофестивалі — Венеціанський, Берлінале, Канн — фактично проігнорували авторську роботу нашої уславленої режисерки. Втім більшість українських кінокритиків зійшлися на думці, що остання робота Кіри Муратової — найкраща з усього її доробку.