Головне — за землю вчепитися!

Головне — за землю вчепитися!

«Шановний Вікторе Андрійовичу! Звертаємось до Вас із приводу позбавлення мешканців міста Ірпінь можливості користуватися землею в межах нашого міста, а також протиправного захоплення майна та землі піонерського табору ім. Макаренка, дитячої дачі заводу «Машторф» та інших територій, в тому числі в районі санаторію «Ірпінь», для подальшої забудови багатоповерховими будинками та котеджними містечками. І це не вичерпний перелік безчинства, яке творять місцеві чиновники в угоду власним інтересам, або інтересів партнерів по бізнесу», — так починається відкритий лист жителів курортного Приірпіння, що під Києвом, на адресу Президента Віктора Ющенка.
Власне таких листів чимало — ціла папка, їх власноруч написали більше ста двадцяти мешканців Ірпеня, Бучі, Ворзеля, Гостомеля та Коцюбинського. Прізвища, адреси, автографи... Із проблемою, порушеною людьми, журналіст «УМ» вирішив розібратися на місці.

«Беркут» повертається на летовище

«Беркут» повертається на летовище

Обласна міліція Київщини продовжує підготовку до Євро—2012. Як повідомив «УМ» співробітник прес–служби обласної міліції Юрій Павелко, головне завдання міліції під час проведення майбутнього чемпіонату — забезпечити максимальну безпеку вболівальникам, що будуть прибувати до України. Тому одними з об’єктів посиленої уваги є саме аеропорти, в яких за чотири роки буде найлюдніше.

Правда через 30 років?

Правда через 30 років?

Про те, що на Різницькій поновлено резонансну справу 30–річної давнини про смерть легендарного українського композитора Володимира Івасюка, «УМ» повідомив заступник Генерального прокурора Микола Голомша. Нагадаємо, що у квітні 1979 року автор «Червоної рути», «Водограю», «Я піду в далекі гори» та багатьох інших композицій пішов із дому і не повернувся. За три тижні його знайшли повішеним на дереві в лісі поблизу Львова. Офіційний висновок радянських слідчих — самогубство. Але батьки загиблого народного співця до останнього свого дня добивалися перегляду справи, бо вважали, що їхнього сина вбили... Сестри Володимира не мають сумнівів у цьому й сьогодні. Правду народ може дізнатися аж через тридцять років.

«Кайф» на кордоні

«Кайф» на кордоні

Позаминулої ночі на Одещині затримали «Мерседес», дверцята якого були буквально нашпиговані пакунками з «травкою». Як повідомили «УМ» у відділі з питань взаємодії зі ЗМІ Держприкордонслужби, звичайна автівка з Молдови на пункті пропуску «Кучурган» обрала смугу спрощеного контролю «зелений коридор», але не сподобалася службовому собаці. Тому авто, яким керував 25–річний росіянин, вивели з загального потоку.

«Пропала грамота» міліції

Під час колегії МВС, що відбулася минулої п’ятниці, з’ясувалося чимало «цікавих» для керівництва відомства речей. Зокрема, такий безпрецедентний випадок в історії вітчизняної міліції, як таємниче зникнення понад дев’ятисот кримінальних справ! І це лише в межах однієї області — Київської. Цю ганебну для МВС інформацію озвучив заступник міністра — начальник Головного слідчого управління МВС Петро Коляда. Звісно, пан Коляда говорив це під час закритої частини колегії, коли пресу попросили залишити залу, втім ЗМІ таки вдалося дізнатися про цей скандал.

Пастора заарештують?

Пастора заарештують?

Триває розслідування резонансної справи щодо шахрайства керівників компанії «Кінгз Кепітал». Слідчі таки порушили чергову кримінальну справу ще й щодо пастора церкви «Посольство Боже» Сандея Аделаджі і взяли з нього підписку про невиїзд. Адже саме цей пастор (близький до мера Києва Леоніда Черновецького) свого часу регулярно рекламував вигідність внесків до «Кінгз Кепітал» на комунальному телеканалі «Київ», а також під час проповідей. Утім сама компанія виявилася черговою добре продуманою фінансовою «пірамідою», а від оборудки постраждали переважно прихожани «Посольства Божого».

Конфіденційна «ікорка»

Конфіденційна «ікорка»

Двох ділків, що приторговували державною конфіденційною інформацією, днями викрили співробітники СБУ. Як повідомили «УМ» в прес–центрі Главку СБУ у м. Києві та Київській області, 23–річний О. та 26–річний А. торгували компакт–дисками з записаною на них інформацією, що є власністю держави, особливо не криючись — на столичному книжковому ринку «Петрівка». Ціни в молодиків були помірні — півтори тисячі гривень за конфіденційні дані про експортно–імпортні операції суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності за 2007 та 2008 роки.

«Багажна мафія» Борисполя

«Багажна мафія» Борисполя

Це визнають як співробітники міліції, так і працівники служби авіаційної безпеки аеропорту «Бориспіль». Мовляв, дуже вже «живуча» так звана «багажна мафія». Хоча прищемити їй хвоста останнім часом таки вдалося. Під час новорічних свят щодоби на службу в аеропорту заступало 60 правоохоронців — із них лише десять із лінійного відділення міліції «Борисполя», а інші — зі столиці та області. Зрозуміло, що на цей час «багажники» просто «лягли на дно». Утім правоохоронці запевняють, що набутий досвід від такої профілактики вони й надалі застосовуватимуть без попередження. Натомість пасажири все більше, переконуються у тому, що найкраща профілактика крадіжок — це коли всі твої цінні речі («цифровики», гроші, ювелірні прикраси, ноутбук) знаходяться поруч із тобою в ручній поклажі, а не в багажному відділенні літака. Щоправда, працівники аеропорту засвідчують, що «на безриб’ї» крадії можуть спокуситися і на блок цигарок, і на ажурну жіночу білизну з вашої валізи.

«Обчистимо» ваш багаж

«Обчистимо» ваш багаж

Днями обласна міліція Київщини ознайомила журналістів із тими заходами, яких вона вживає, щоб попередити крадіжки особистих речей та майна пасажирів у міжнародному аеропорту «Бориспіль». Адже протягом років правоохоронцям не вдавалося повністю знешкодити так звану «багажну мафію» летовища, яка залюбки «чистить» валізи пасажирів від цінних речей. Але ж невдовзі Євро–2012, що змушує МВС радикально міняти підходи до виявлення таких крадіжок, затримання нечистих на руку вантажників та ефективніше співпрацювати зі Службою авіаційної безпеки аеропорту. І результати вже є.